بازی پاسور

بازی پاسور در سایت ایران ایکس بت

یکی از ساده ترین بازی‌هایی که در هر سایت شرط بندی قابل دسترسی است، بازی پاسور (ورق چهار برگ است) این بازی با نام یازده – سور هم شناخته شده است.

بازی پاسور، دو نفره، سه نفره و یا چهار نفره می‌تواند برگزار شود و شما در حالت چهار نفره، با دو گروه به صورت تیمی مقابل هم بازی خواهید کرد.

یکی از بازیکنان ورق‌ها را کاملا بر می‌زند، سپس از سمت راستی ترین نفر شروع می‌کند و به هر نفر چهار کارت می‌دهد و در انتها چهار کارت هم برای خود نگه می‌دارد. اگر بین کارت‌های شما سرباز باشد، باید کارت را دوباره در کارت های بر زده شده قرار دهید و یک کارت دیگر بردارید.

پس از توزیع ورق‌ها، سمت راستی ترین بازیکن، همان کسی که بازی را آغاز کرده باید اولین کارت را روی زمین بگذارد تا شروع کننده بازی باشد. این روند ادامه پیدا می‌کند تا 52 کارت موجود به پایان برسد و برنده بازی پس از آن مشخص شود.

کارت‌های عکس دار، به عنوان عدد حساب نمی‌شوند و فقط با خودشان می‌توانید آن‌ها را بردارید (شاه با شاه، بی بی با بی بی و سرباز با سرباز) البته با سرباز می‌توانید تمام ورق‌هایی را که روی زمین است، به غیر از بی بی و شاه را بردارید.

پاسور
پاسور

زمانی که زمین خالی باشد، نمی‌توانید سرباز خود را روی زمین بیاندازید، مگر اینکه هیچ کارت دیگری نداشته باشید. اگر با ارائه کارت خود بتوانید تمام کارت‌های روی زمین را جمع کنید، اصطلاحا سور زده اید و 5 امتیاز کسب می‌کنید که در محاسبه نهایی برای معین شدن پیروز بازی، بسیار مهم است.

*در دست آخر قانون اجازه نمی‌دهد شما سور بزنید.

محاسبه امتیازات برای معین شدن برنده بازی به این شکل است که سور برای شما 5 امتیاز خواهد داشت، هر آس و هر سرباز 1 امتیاز، 10 خشت سه امتیاز و 2 گشنیز 2 امتیاز محاسبه می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *