تاریخ:مارس 25, 2023
تاس هفت

آموزش بازی تاس هفت (Sevens Dice)

دوست دارید یک بازی جدید سرگرم کننده یاد بگیرید، پس با ما در این مقاله همراه باشید. ما در این مطلب قصد داریم بازی تاس هفت یا سون (Sevens Dice) را آموزش ‌دهیم.

بازی تاس هفت

در اغلب کشورها عدد هفت، عدد خوش شانسی است. اما در این بازی هفت عدد بدی محسوب می‌شود. شما می‌توانید این بازی را به صورت دو نفره یا چند نفره انجام دهید.

لوازم مورد نیاز برای بازی تاس هفت

برای انجام این بازی شما به شش تاس، دو یا چند بازیکن، کاغذ و مداد برای ثبت امتیازات نیاز دارید.

هدف

هدف از انجام این بازی این است که بازیکنان در تعداد دورهای که از پیش تعیین شده، بیشترین امتیاز را کسب کنند.

دستورالعمل بازی Sevens Dice

برای انجام بازی تاس هفت در گام نخست باید تصمیم بگیرید که چه کسی اول تاس را بیندازد. برای تعیین نفر شروع کننده بازی کافی است که همه بازیکنان تاس بیندازند و بازیکنی که بیشترین امتیاز را بدست آورد، بازی را آغاز کند.

سپس تصمیم بگیرید چند دور بازی کنید. همچنین یک هدف امتیاز تعیین نمائید تا اولین بازیکنی که به آن رسید، برنده بازی ‌شود.

قوانین بازی هفت

هر بازیکن در نوبت خود باید شش تاس بیندازد. به تاس‌ها نگاه کنید، هر ترکیبی از تاس‌ها که مجموع آن‌ها به 7 می‌رسد را حذف نمائید.

به عنوان مثال، اگر بازیکنی تاس بیندازد و اعداد 1- 1- 2- 6- 3- 4 ظاهر شود، 4- 3- 6- 1 حذف می‌شوند.

پس از اینکه تاس‌های که مجموع آن 7 شدند،کنار گذاشته شدند، بازیکن دو انتخاب دارد. او می‌تواند بازی را متوقف کند و امتیاز تاس‌های باقیمانده را حفظ کند. در مثال بالا، تاس‌های باقیمانده 1 و 2 هستند، که مجموع آن 3 می‌شود. یا او دوباره تاس‌های باقیمانده را بیندازد به امید اینکه امتیاز بیشتری بدست آورد.

حال اگر تاس‌ها را بیندازد، و اعداد 1 و 6 ظاهر شوند، این دو تاس نیز حذف می‌شوند و برای بازیکن امتیاز صفر ثبت می‌شود. اما اگر پرتاب دوم 2 و 6 باشد، امتیازش 8 می‌شود.

بازی تاس هفت

بازیکن اول در مجموع سه بار می‌تواند تاس خود را بیندازد.

پس از اینکه بازیکن اول امتیاز خود را ثبت کرد، تاس‌ها در جهت خلاف عقربه‌های ساعت به بازیکن  بعدی داده می‌شود. همه بازیکنان اکنون فقط می‌توانند تاس را به تعداد دفعاتی که بازیکن اول انداخته است یا کمتر بریزند. بنابراین اگر بازیکن اول فقط دو بار تاس را پرتاب کرده باشد، بازیکنان بعدی نمی‌تواند تاس را سه بار بیندازند.

پایان بازی تاس هفت

پس از اینکه همه بازیکنان یک نوبت تاس‌ را پرتاب کردند، امتیازات ثبت می‌شود و این دور از بازی تمام می‌گردد و دور جدید آغاز می‌شود. بازیکن سمت چپ بازیکنی که دور اول را شروع کرده است، دور جدید آغار می‌کند.

برنده شدن در بازی تاس هفت

پس از تعداد دور مشخصی، امتیازات بازیکنان را محاسبه می‌شود. بازیکنی که بالاترین امتیاز را داشته باشد برنده است.

همچنین، بازیکنان می‌توانند یک امتیاز از پیش تعیین شده مانند 50 یا 100 را انتخاب کنند. در پایان هر دور، اگر بازیکنی به این هدف رسید، برنده بازی شود.

مثالی از بازی تاس هفت

بازی تاس هفت

جک، استیو و جنیفر در حال بازی تاس هفت هستند. جک ابتدا تاس‌ می‌اندازد و اعداد 6، 2، 1، 1، 1 و 2 ظاهر می‌شوند. 6 و 1 حذف می‌شوند (جمع این دو عدد هفت)، و او باید تصمیم بگیرد که آیا امتیاز 6 (2+2+1+1) را حفظ کند یا دوباره تاس‌ را بیندازد و سعی کند امتیاز بیشتری کسب نمائید.

جک تصمیم می‌گیرد 4 تاس‌ باقیمانده را دوباره بیندازد و این بار اعداد 6، 1، 6 و 6 ظاهر می‌شود. 6 و 1 حذف می‌شوند و مجموع امتیازات او 12 است. او می‌تواند برای بار سوم دو تاس‌ باقیمانده را پرتاب کند، اما از آنجایی که او در حال حاضر حداکثر امتیاز برای دو تاس‌‌ (12) کسب کرده است، انتخاب می‌کند که 12 امتیاز را ثبت کند و به نوبت خود پایان دهد.

مجموع امتیاز جک برای این نوبت 12 است. استیو و جنیفر نیز هر کدام فقط می‌توانند تا دو بار تاس‌ را پرتاب کنند.

سخن آخر

در دورهمی‌های دوستانه انجام بازی با تاس‌ می‌تواند بسیار لذت بخش و سرگرم کننده باشد. بازی تاس‌ هفت نیز به خاطر قوانین ساده‌ای که دارد برای همه سنین مناسب است. اگر علاقمند به انجام بازی با تاس‌ هستید ما در مقاله همه بازی‌ها با تاس، مشهورترین و بهترین بازی‌های که می‌توان با تاس‌ انجام داد را معرفی کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *