تاریخ:جولای 7, 2022
بازی تاس تنزی (Tenzi)

چگونه بازی تاس تنزی (Tenzi) را انجام دهیم؟

به این مطلب از سری مطالب آموزش بازی‌های با تاس و مناسب دورهمی در سایت بخت خوش آمدید. در این مطلب ما نحوه کامل انجام بازی تاس تنزی (Tenzi) را پوشش خواهیم داد. مقاله را با توضیح مفهومات عمومی این بازی و نحوه انجام آن شروع می‌کنیم، سپس جزئیات بیشتری از بازی را بیان می‌کنیم.

بازی تاس تنزی (Tenzi)

بازی تاس تنزی (Tenzi)، یک بازی با تاس است که برای دو بازیکن یا بیشتر مناسب می‌باشد. این بازی، یک نوع بازی سریع است. اولین بازیکنی باشید که برای برنده شدن در این بازی، هر ده تاس خود را به یک تعداد دریافت می‌کند!

برای انجام این بازی، به ازای هر بازیکن، نیاز به 10 تاس دارید. همچنین 2 یا بیشتر بازیکن نیز برای انجام آن نیاز است.

هدف از انجام بازی

هدف از انجام بازی این است که اولین بازیکنی باشید که با هر 10 تاس خود، یک عدد را بیاورید.

تمامی بازیکنان همزمان برای اولین بار، تاس‌های خود را می‌ریزند. بازیکنان یک عدد از بین تاس‌ها را انتخاب می‌کنند که به سمت آن پیش بروند. سپس تاس‌های با آن عدد را کنار می‌گذارند و تاس‌های دیگر را می‌ریزند تا بالاخره هز 10 تاس همان عدد انتخاب شده را نشان دهند. پس از اینکه اولین نوبت همه بازیکنان با هم تاس‌های خود را ریختند، پس از آن با سرعت هر چه تمام‌تر این کار را انجام می‌دهند و منتظر نوبت و … نمی‌مانند.

انجام بازی

یک بازیکن اعلام می‌کند “شروع” و اولین تاس را می‌ریزد تا بازی را شروع کند. هر بازیکن یک عدد انتخاب می‌کند و به سمت رساندن تمامی تاس‌ها به آن عدد پیش می‌رود. هر تاسی که آن عدد مورد نظر را آورد کنار گذاشته می‌شود و بازیکنان به سرعت باقی تاس‌هایشان را نیز می‌ریزند تا به آن عدد برسند.

زمانی که یک تاس عدد مورد نظر را آورد، آن تاس نگه داشته می‌شود. زمانی که یک بازیکن تمامی 10 تاس خود را به عدد مورد نظر رساند، باید اعلام کند “تنزی” و بازی را برنده می‌شود.

حرف آخر

در این مطلب بصورت کامل، قوانین بازی تاس تنزی (Tenzi)، نحوه انجام این بازی، وسایل مورد نیاز، هدف از انجام بازی و مشخص شدن برنده را توضیح دادیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و همچنین از انجام این بازی در دورهمی‌هایتان لذت ببرید.  اگر علاقمند به تماشای آموزش ویدئویی این بازی جذاب هستید، بر روی این لینک کلیک کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.