بهترین موقع برای کنار کشیدن از یک بازی خوب پوکر چه زمانی است؟

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: انواع استراتژی پوکر و روانشناسی پوکر

در این یادداشت به قلم لی جونز در خصوص شرایطی صحبت می کنیم که همه چیز در دور میز پوکر به نفع شما پیش می رود و انگار روز برد شما است.

از بازی ام در آن دست راضی بودم. چند ساعتی بود مشغول پوکر نامحدود $5/$3 فعال بودم. منظورم از فعال این است که بازیکن کات آف (Cut-off) (موقعیت کات آف: نفر قبل از دیلر)، به 10 دلار استرادل کرده بود و براساس قوانین آن باشگاه، نفر بعدی که باید بازی می کرد، دیلر باتن بود. او هم قبل از پخش شدن بقیه کارت ها، به 20 دلار افزایش داد.

چراغ «بیایید قمار کنیم»، بالای سرمان روشن شد. یکی لیمپ (اگر به جای رِیز کردن فقط مبلغ بیگ بلایند را کال کنید و وارد بازی شوید لیمپ کرده اید) 20 دلاری کرد و من (سه نفر قبل از دیلر باتن) با دست پایین، به 80 دلار افزایش دادم:

استرادل کننده اول و دیلر هر دو کال کردند و فلاپ به شرح عکس زیر رو شد:

به سمت چپم نگاه کردم و دیدم افزایش دهنده اول دستش را به سمت چیپ هاش دراز کرده است که برای چک کردن هم همین را نیاز داشتم. او در پات 260 دلاری، 100 دلار شرط کرد. شرط افزایش دهنده، که بازی قمار خوب را دوست دارد، با 600 دلار آل این کرد. من با 1000 دلار شروع کردم. آن قدر پول در پات بود که نمی خواستم شانس سهم استرادل کننده زیاد باشد و در نتیجه بقیه چیپ هایم را هم وسط هل دادم و آل این کردم. آهی کشید، ولی بالاخره دستش را ریخت.

بعد از اینکه کارت ریور رو شد، باتن کارت هایش دوباره بررسی و فولد کرد. این دست باعث شد آن بعدازظهر، 1000 دلار به جیب بزنم.

چند دست دیگر بدون اتفاق خاصی گذشت. بازی همچنان جذاب پیش می رفت، ولی فکر غافلگیرکننده ای به سرم زد: «باید از این بازی خوب، کنار بکشم؟»

طی 3 جلسه قبل، بیشتر باخته بودم و بعد نبود در ستون برد هم علامت بزنم، ولی عادت های قدیمی، سخت از بین می روند. همان طور که دیوید اسکلانسکی سال ها پیش یادمان داد، وقتی منفی هستید، هیچ زمان مناسبی نمی توان برای ملحق شدن به میز مشخص کرد و وقتی مثبت هستید، هیچ زمان مناسبی برای جدا شدن از میز تعیین کرد. تقریبا مطمئن بودم در این میز مثبت هستم.

رضایت به اشکال مختلف خود را نشان می دهد. از بازی ام در آن بزرگ، خیلی راضی بودم و می دانستم اگر رقبا در یکی از مراحل، کارت مورد نظرشان را می دیدند، به این معنا نبود که بد بازی کرده ام. با این حال، انجام بازی خوب و منتج شدن آن به پول، همیشه باعث شعف شما می شود.

وقتی خوب بازی می کنید و نتایج خوبی می گیرید، اگر از آن لذت می برید، بهتر است خاتمه اش دهید. می دانم این توصیه مناسبی برای حرفه ای ها نیست. شغل شما نشستن و بازی کردن پشت میز برای ساعت، روزها و هفته ها فارغ از روند مثبت و منفی است تا درآمد ماهانه و سالانه خود را کسب کنید. سختی حرفه ای ها در پوکر هم همین است. با این حال، اگر بازیکنانی هستید که به صورت تفننی بازی می کنند یا نیمه حرفه ای هستید، خروج از بازی خوب گزینه بسیار لوکسی است که نباید از انجامش خجالت بکشید.

من چه کار کردم؟ همان طور که غرق در افکارم در این باره بودم، چیزی به ذهنم خطور کرد. اگر قرار بود بلند شوم، دقیقا الان وقتش بود. بلند شدم، چیپ هایم را برداشتم و 3 دست قبل از اینکه شرط اجباری به من برسد، آنجا را ترک کردم.

آیا بعد از اینکه از آنجا رفتم، چیزی در موردم گفته اند؟ نمی دانم یا برایم مهم نیست. مشغول لذت از آفتاب کالیفرنیا و پول اضافه داخل جیبم، بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *