سه آزمایش علمی برای پول درآوردن بیشتر در پوکر

سلسله مطالبآموزش پوکرمجله بخت و اقبال: انواعاستراتژی پوکر و پوکر و علم

به قلم تامی آنجلو – از وقتی کودکی بیش نبودم، به آزمایش های علمی علاقه داشتم. چقدر طول می کشد وقتی دارم آب سرد روی بطریِ روی شعله آتش می پاشم، درِ آن منفجر شود؟ برای اینکه بادکنک پر از آب در دستم نترکد، چقدر باید هوا داخلش بماند؟

همیشه در زندگی ام همین طور آزمایش کرده ام که ببینم چه چیزی سالم می ماند و چه چیزی می ترکد؟ هفته گذشته در جعبه ای قدیمی، یک ساز دهنی زنگ زده پیدا کردم. آن را به دهن گذاشتم و صداهای کهنه و گوش خراشی تولید کرد. حرکت بعدی ام مشخص بود. باید آن را می شکافتم تا ببینم داخلش چه چیزی وجود دارد؟

در تمام طول عمرم با آزمایش ها و نتیجه گیری های پوکر هم درگیر بوده ام. به دنبال تغییراتی بودم که باعث شود پوکر پول بیشتری برایم دربیاورد و براساس روند به روز دنیای پوکر هم باشد. از جنبه علمی، در این یادداشت 3 آزمایش پوکر که می توانید انجام دهید را آماده کرده ایم. یکی از آن ها در مورد سرمایه گذاری، دیگری در مورد خستگی و آخری در مورد فولد کردن شروط اجباری است.

برای رسیدن به اعتبار علمی، باید دیتای بزرگی جمع کنید و برای نتیجه گیری، فارغ از تاثیر یا عدم تاثیر آزمایش برای خودتان، باید بارها و بارها آنها را امتحان کنید.

آزمایش شماره یک

اگر حداقل 5 تا Buy-in (حداقل مبلغ خرید ژتون ممکن برای ورود به یک بازی خاص یا تورنمنت)، در جیب ندارید، در بازی های حضوری نقدی پوکر شرکت نکنید؛ حتی اگر مطمئن باشید بیشتر از 4 تای آنها را استفاده نمی کنید.

  • دلیل انجام: چون تعداد بیشتر، بیشتر است و هر چه بیشتر، بهتر. این باعث حس امنیت شما می شود و اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد. طوری بنشینید که انگار آنجا به شما تعلق دارد. طوری که هیچ وقت لازم نباشد آخرین ژتون خود را روی میز بگذارید. حقوق پایین دوام کمی در اطراف میز پوکر دارد و احتمالا منجر به باخت هم می شود.
  • نتیجه قابل پیش بینی: تولد یک عوضی!
  • بدترین نتیجه ممکن: بیشتر از حد معمول، می بازید.

آزمایش شماره دو

اگر 3 بار خمیازه کشدید، میز را ترک کنید.

  • دلیل انجام: واضح است که به استراحت نیاز دارید. آیا الان زمان مناسبی برای شرط بستن روی عملکردتان به حساب می رود؟
  • نتیجه قابل پیش بینی: چُرت بیشتر
  • بدترین نتیجه ممکن: پوکر کمتر

آزمایش شماره سه

از شروط اجباری کوچک و بزرگ، سفت تر بازی کنید. در پیش فلاپ، بیشتر فولد کنید. داریم در مورد دست هایی صحبت می کنیم که حس می کنید 50-50 هستند. بعد از فلاپ هم زودتر و بیشتر، کنار بکشید.

  • دلیل انجام: اگر این کار را نکنید، ریور و ترن، افتضاح خواهند بود.
  • نتیجه قابل پیش بینی: زندگی پر از شور و شعف
  • بدترین نتیجه ممکن: رقبا از اینکه استک شما تماما بزرگ تر می شود، حرص می خورند و احتمالا از شما متنفر خواهند بود.

علم می تواند مثلا موقع منفجر کردن چیزها، سرگرم کننده و راحت باشد، ولی موقع فولد کردن شروط اجباری، جنبه چالشی و سخت پیدا می کند. سرگرم کننده باشد یا نباشد، یک نظریه از زمان ابداع تا آزمایش تا عمل، مدت زمان زیادی می برد.

وقتی وارد یک سالن پوکر می شوید، فرض کنید روپوش سفید آزمایشگاه را پوشیده اید و در آزمایشگاه قرار دارید. می توانید هر چیز دیوانه واری را به امتحان بکشید تا یک فرضیه را به آزمون بگذارید یا اینکه تنها ببینید چه اتفاقی رخ می دهد.

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *