امیرحسین زارع عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران

امیرحسین زارع عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران

امیرحسین زارع عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران است. این کشتی‌گیر آزادکار متولد بیست و هفتم دی ماه سال 1379 (۱۶ ژانویه ۲۰۰۱) می‌باشد.

شروع کشتی

امیرحسین زارع فعالیت در کشتی را با کشتی سنتی ایرانی [ورزش باستانی]، که پدرش و عمویش در آن فعالیت می‌کردند، شروع کرد.

او در اینباره گفته است: «وقتی دبستانی بودم، با پدر و عمویم به کشتی سنتی می‌رفتم. از آن زمان در این کار بسیار خوب بودم. در استان مازندران معمولاً وقتی بچه‌ها می‌خواهند قدرت خود را نشان دهند، کشتی می‌گیرند. من در مدرسه خیلی خوب کشتی می‌گرفتم. در کودکی علاقه زیادی به کشتی داشتم. پس از قبول شدن در مدرسه نمونه، مادرم به عنوان جایزه، نام مرا در کلاس کشتی ثبت نام کرد.»

البته امیرحسین گفته است که والدینش می‌خواستند او وکیل شود. او در این رابطه گفته است: «من بسیار خوب درس می‌خواندم و در مدرسه نمونه قبول شدم. اما وقتی به تیم ملی جوانان کشتی دعوت شدم، مدرسه نمونه را ترک کردم. به والدینم قول داده بودم که وکیل شوم. اما خوشبختانه حالا می‌توانم از یک روش دیگر برای آن‌ها باعث افتخار شوم. من قولی که برای وکالت به آن‌ها داده بودم و انجام ندادم را جبران می‌کنم.»

این کشتی گیر آزادکار، کمیل قاسمی دیگر کشتی گیر آزادکار ایرانی را قهرمان حرفه خود می‌داند. امیرحسین همانند تمام ورزشکاران حرفه‌ای دیگر، پیش از این، دریافت مدال طلای المپیک را هدف و آرزوی خود عنوان کرده است.

المپیک 2020 توکیو

این ورزشکار ملی پوش ایران مجوز شرکت در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را بدست آورد. در این مسابقات او موفق به دریافت رتبه سوم و دریافت مدال برنز مسابقات در ۱۲۵ کیلوگرم آزاد مردان شد.

پیشنهاد ما: مطالعه مطلب کشتی‌گیرانی که می‌توانید روی آنها در المپیک شرط ببندید!

افتخارات ورزشی

امیرحسین زارع با وجود سن کمی که دارد، اما افتخارات زیادی را تاکنون کسب کرده است. برخی از این افتخارات به شرح زیر می‌باشند:

  • وی در مسابقات کشتی آزاد نوجوانان آسیا در تاشکند ازبکستان در وزن 110 کیلوگرم، توانست مقام اول را کسب کند.
  • همچنین او در مسابقات کشتی آزاد نوجوانان جهان در زاگرب کرواسی در وزن 110 کیلوگرم، توانست مقام اول را از آن خود کند.
  • این کشتی گیر آزادکار خوب کشورمان در مسابقات کشتی آزاد المپیک جوانان در بوئنوس آیرس آرژانتین در وزن 110 کیلوگرم، مقام دوم را بدست آورد.
  • امیرحسین در وزن 125 کیلوگرم در مسابقات جوانان آسیا (بیروت لبنان)، جوانان جهان (تالین استونی) و زیر 23 سال جهان (بوداپست مجارستان)، به ترتیب مقام‌های اول، دوم و اول را کسب کرد.
  • پرافتخارترین مقام او نیز تا اکنون، همانطور که پیش از این گفته شد، کسب مقام سوم و دریافت مدال برنز در المپیک 2020 توکیو است.

در آخر پیشنهاد می‌دهیم با حسن یزدانی، قهرمان کشتی جهان نیز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *