بری جانستون؛ قهرمان مو سفید دنیای پوکر

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

بری انفیلد جانستون در روز 25 سپتامبر سال 1935 به دنیا آمد و یک پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. او بیشتر به خاطر قهرمانی در رقابت های سری های جهانی پوکر در سال 1986 معروف شد. ولی بری 4 دستبند قهرمانی دیگر این مسابقات را هم کسب کرده است. او در تورنمنت های مختلف پوکر موفق ظاهر شده و جوایز نقدی را به خود اختصاص داده است.

جانستون در سال 1986 در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر شرکت کرد و به قهرمانی رسید. گفتنی است او در سال های 1983 و 1985 هم در این رقابت ها شرکت کرد و هر دو بار به مقام سوم رسید. حضور در سری های جهانی پوکر در سال 1990 هم برای بری یک مقام پنجم در پی داشت.

او حداقل 29 بار به میز نهایی این رقابت ها رسیده است. در ضمن 66 بار هم او در بازی های مختلف این تورنمنت موفق بوده و جوایز نقدی را به دست آورده است. حضور جانستون در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر 10 بار با موفقیت و کسب جایزه نقدی همراه بوده است. این یک رکورد در چنین تورنمنتی به حساب می آید.

یکی از این موارد، سری های جهانی پوکر در سال 2007 بود. بری در این رقابت در رتبه 113 ایستاد. جالب است بدانید بیش از 6 هزار بازیکن در این رقابت حضور داشتند. جایزه او هم برابر با 58570 دلار بود.

در بازی پوکر، «کش این» کردن یعنی ترک میز بازی و تبدیل ژتون ها به پول نقد. جانستون از سال 1982 تا 2010 حداقل یک بار در سال در سری های جهانی پوکر کش این کرده و این روند 29 ساله یک رکورد جالب در تاریخ این رقابت هاست.

او در سال 2008 هم در این رقابت ها شرکت کرد و سه بازی را با موفقیت و دریافت جایزه نقدی ترک کرد. یکی از آن ها بازی اوماها Hi/Lo بود که بری در این رویداد در رتبه دهم قرار گرفت. در آن زمان و در لیست بیشترین درآمد از بازی های سری های جهان پوکر، جانستون در رتبه 42 جدول بهترین های تاریخ این مسابقات قرار گرفته بود.

در ضمن تا پایان سال 2009 در جدول موفق ترین بازیکنان تاریخ سری های جهانی پوکر، بری با 57 حضور موفق در رتبه چهارم حضور داشت. او همچنان به بازی در بالاترین سطح ادامه می دهد.

در سال 2008 بری در تورنمنت NBC Poker After Dark هم شرکت کرد. در این تورنمنت چهره های بزرگ و محبوب دنیای پوکر حضور داشتند. در نهایت او در رتبه چهارم ایستاد در حالی که جانی چان قهرمان رقابت ها شد. سایر چهره های معروف حاضر در این بازی ها عبارتند از فیل هلموث، هاک سید،‌ کریس فرگوسن و جیمی گلد.

گفتنی است نام بری جانستون در ابتدای دهه 1990 در تالار افتخارات بزرگان پوکر و در سال 2004 در تالار افتخارات پوکر ثبت شد. تا سال 2010 مجموع پولی که او از راه شرکت در تورنمنت های مختلف پوکر کسب کرده بود بیش از 3 میلیون و 450هزار دلار بود. باید بدانید 2 میلیون و 75 هزار و 527 دلار از این مبلغ فقط مختص به موفقیت های او در سری های جهانی پوکر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *