مایک سکستون کیست؟

مایکل ریچارد سکستون ملقب به مایک سکستون در روز 22 سپتامبر 1947 به دنیا آمده و یک پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. او یکی از اعضای تالار افتخارات پوکر است.

زندگی شخصی

سکستون در دانشگاه اوهایو تحصیل کرده و در همان سال ها مشغول بازی پوکر بود. او حتی در این مورد شوخی می کند و می گوید در رشته پوکر فارغ التحصیل شده است! مایک در ادامه به ارتش آمریکا پیوست ولی هیچ حضور فعالی در مناطق جنگی نداشت. بعد از این دوره، او فروشندگی را هم امتحان کرد ولی سرنوشت برایش برنامه دیگری داشت. سکستون به این نتیجه رسید که با بازی پوکر می تواند درآمد بیشتری در مقایسه با کار به عنوان مامور فروش داشته باشد. بنابراین مایک از سال 1977 تصمیم گرفت به طور جدی وارد دنیای پوکر شود.

ورود به دنیای پوکر

مایک سکستون در تورنمنت های مختلف پوکر حاضر بود ولی نتوانسته بود در سری های جهانی پوکر شرکت کند. چون مایک مربی یک تیم نوجوانان در ورزش بیسبال بود و برنامه های کاری اش اجازه نمی داد حضور در رقابت های سری های جهانی پوکر را تجربه کند. مایک در سال 1985 به نوادا رفت و تصمیم گرفت یک بازیکن تمام وقت پوکر باشد. در ضمن او یکی از دوستان صمیمی استو اونگار بود. استو یکی از پوکربازهای معروف و شناخته شده آمریکا بود. بعد از مرگ استو اونگار، سکستون در مراسم یادبود او سخنرانی کرد.

تورنمنت های پوکر

تا ژوئن سال 2018، سکستون 15 حضور موفق در تور جهانی پوکر داشته است و 4 بار به میز نهایی رقابت ها رسیده است. او در سال 2016 توانست در این رقابت ها به قهرمانی برسد. جایزه این بازیکن هم 317896 دلار بابت پیروزی در بازی بود که بای این هر بازیکن در آن، 3850 دلار بود. او در کل در تمامی این رقابت ها 998967 دلار کسب کرده است. سکستون از نظر درآمد حاصل از جوایز رقابت های تور جهانی پوکر در رده 216 قرار دارد و از نظر حضور در میز نهایی این رقابت ها هم در رتبه 39 حضور دارد.

مایک سکستون یک بار در رقابت های سری های جهانی پوکر برنده شد و دستبند این مسابقات را به دست آورد. درآمد او از جوایز حاصل از موفقیت هایش در سری های جهانی پوکر تا سال 2010 بیش از 5 میلیون و 400 هزار دلار بوده است. مایک در بازی 1500 دلاری 7 کارت stud split در سال 1989 توانست برنده شود و دستبند رقابت های سری های جهانی پوکر را به دست آورد.

مجری و کارشناس پوکر

مایک سکستون به عنوان یک مجری و کارشناس در رقابت های مختلف پوکر حضور داشته و از این نظر به شهرت چشمگیری رسیده است. او بارها در کنار وینس فن پاتن مجری و کارشناس رقابت های تور جهانی پوکر بوده است. سکستون سایت PartyPoker.com را تاسیس کرد که یک سایت پوکر آنلاین است. در ضمن او از نوشتن در مورد پوکر هم لذت می برد. علاقه مندان این حوزه حتما نوشته های او را در مجله Card Player و Gambling Times مطالعه کرده اند. به علاوه سکستون رقابت های تورنمنت قهرمانان پوکر را هم ایجاد کرده بود که بعدها ادامه پیدا نکرد. در این تورنمنت فقط بازیکنانی که در دوره قبلی برنده شده بودند حضور پیدا می کردند.

به خاطر فعالیت های درخشان او در این حوزه است که سکستون را با لقب «سفیر پوکر» می شناسند. در روز 15 فوریه سال 2006 او جایزه سفیر پوکر را در مراسم جوایز سالانه مجله Card Player دریافت کرد.

موفقیت های بزرگ

در 27 ژوئن سال 2006، مایک در سومین رویداد سالانه تورنمنت قهرمانان سری های جهانی پوکر برنده شد. جایزه او هم برابر با 1 میلیون دلار بود. او در میز نهایی با کارت های 10 خشت، 8 خشت، 4 پیک، تک خشت و 8 گشنیز موفق شد با کارت های تک دل و تک گشنیز بر دنیل نگرئانو با کارت های شاه دل و سرباز دل غلبه کند. بعد از مسابقات، سکستون اعلام کرد نیمی از جایزه ای که دریافت کرده را به 5 موسسه خیریه بخشیده است. نام او در سال 2009 در تالار افتخارات پوکر ثبت شد.

داستان موفقیت های سکستون به همین جا ختم نمی شود. او در جولای 2012 در رویداد Big One for One Drop سری های جهانی پوکر شرکت کرد و به مقام نهم رسید. درآمد مایک از این مسابقات 1 میلیون و 109 هزار و 333 دلار بود. این یک رکورد در کارنامه پوکر مایک به شمار می آید.

در نوامبر سال 2016 هم سکستون در رویداد اصلی تور جهانی پوکر در مونترئال قهرمان شد. او در این مسیر 648 رقیب داشت و درآمد کلی اش از این مسابقات 317896 دلار بود. این سومین باری بود که مایک به میز نهایی در رقابت های تور جهانی پوکر می رسید و البته اولین قهرمانی اش در چنین مسابقاتی.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *