بازی ghost giant

بررسی بازی Ghost Giant

مشخصات کلی بازی

پلتفرم PlayStation 4
توسعه دهنده Zoink AB
ناشر Zoink AB, Perp Games
ژانر:ماجراجویی و Metroidvania
تاریخ انتشارApril 16, 2019
دانلود بازیبه زودی

داستان بازی Ghost Giant

برای هر گیمری که بازی Moss (دانلود بازی MOSS) را تجربه کرده باشد، لحظات ابتدایی Ghost Giant بسیار برای او آشنا خواهد بود. شما، به شکل یک روح، در یک منطقه جنگلی ساکت و آرام در بالا دستِ آبشار بیدار می شوید. در مقابل شما شخصیت اصلی بازی قرار دارد که پس از چند لحظه شوک اولیه، به زودی به حالت طبیعی باز می گردد تا شما را به عنوان یک دوست و متحد در سفر خود همراهی کند. همچنین Ghost Giant از لحاظ فنی بسیار به Moss شبیه است، برای شما شهر فرنگ فوق العاده مفصلی را فراهم آورده است که زندگی در آن فوق العاده لذت بخش و آرامش بخش است.

بازی ghost giant
بازی ghost giant

Ghost Giant ممکن است در لحظات اول خود یادآور Moss باشد، اما به زودی مشخص می شود که گیم پلی آن تفاوت های اساسی دارد. در حالی که شما کنترل کامل کوئیل را در طول ماجراهای خود در اختیار دارید، لوئیس، پسر-قهرمان Ghost Giant، ماجرا های خود را در دنیای خودش رقم می زند و شما، Ghost Giant، تنها خواهید بود. گاه و بیگاه شما باید خود را به لوئیس برسانید و به او با قدرت های ماورایی خود کمک کنید.

تجربه شخصی من نشان داده که اکثر بازی های واقعیت مجازی خسته کننده هستند، اما شما در این بازی نه تنها توسط شخصیت ها بلکه توسط مکان ها و موقعیت های بازی نیز شگفت زده می شوید. سطح جزئیات باورنکردنی است، دهکده ها که سطح Ghost Giant را تشکیل می دهند در هدستِ واقعیت مجازی خیره کننده هستند. مهم نیست که به کجا نگاه کنید، همیشه چیز جالبی برای یافتن وجود دارد.

اما مشکل اصلی در بازی اینجا مشخص می شود- البته شاید فقط من این مشکل را داشته باشم- اما به نظرم motion controls بسیار نا امید کننده ظاهر می شوند (این بازی از کنترلر DualShock پشتیبانی نمی کند). به عنوان Ghost Giant، شما در مرکز صحنه می نشینید و برای تعامل با اشیای ریز باید به جهان اطراف بروید. گرفتن اشیا کوچک در واقعیت مجازی آن هم به وسیله motion controls در بهترین حالت بسیار ناخوشاند است، اما در این بازی اشیا ریز فراوانی وجود دارد که تعامل با آن ها بسیار سخت و طاقت فرسا می شود.

بررسی بازی ghost giant

بدترین مشکل برای من این بود که چندین بار وجود داشت که برای تعامل با اشیا نیاز داشتم به جاهای دور تری در دنیای بازی برسم. اما این اشیا به قدری دور بودند که دسته های motion controls من از محدوده دوربین خارج می شدند و گرفتن آن ها را غیر ممکن می کرد. در نهایت با قرار دادن دوربین بر روی تلویزیون این مشکل را برطرف کردم. خوشبختانه این مشکل در افرادی که دارای فضای بزرگی هستند به وجود نمی آید، چون Ghost Giant از آن دسته از بازی هایی است که شما به سادگی عاشق آن می شوید. مشکل کنترلر من باعث شد که از ادامه بازی خودداری کنم و حتی هدست خود را درون جعبه اش قرار دادم، اما به زودی می خواهم دوباره آن را امتحان کنم چون ذره ذره این بازی دلربا است.

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrianآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهیآشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2آشنایی با بازی دث استرندینگ
آشنایی با بازی Monster Hunter World Iceborneآشنایی با بازی کما 2
آشنایی با بازی Samurai Shodownآشنایی با بازی Kunai
آشنایی با بازی  Ori And The Will Of The Wispsآشنایی با بازی گروهان پنزر 2
آشنایی با بازی Lair Of The Clockwork God
One Ping
  1. Pingback: بررسی بازی Frostpunk – The Last Autumn (دانلود بازی) - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *