فیل گالفوند؛ امپراطور دنیای پوکر آنلاین

فیل گالفوند در روز 16 ژانویه 1985 به دنیا آمد. او یک پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. گالفوند سه دستبند سری های جهانی پوکر را کسب کرده است: دربازی 5 هزار دلاری بای این pot-limit Omaha در سال 2008، در بازی 10 هزار دلاری no-limit 2-7 single draw  در سال 2015، در بازی 10 هزار دلاری Pot-Limit Omaha در سال 2018. او یک بازیکن موفق در بازی های پوکر آنلاین با ریسک بالاست و بارها در مسابقه High Stakes Poker شرکت کرده است.

فیل در حال حاضر مالک سایت پوکر Run It Once Poker و سایت تمرین پوکر Run It Once Training است و به مربیگری در زمینه پوکر می پردازد.

زندگی شخصی

گالفوند اهل مریلند است و تحصیلاتش را در دبیرستان Thomas Sprigg Wootton و دانشگاه ویسکانسین-مدیسون انجام داده است. او دو پنت هاوس شیک و گران قیمت را در نیویورک و در سال 2011 خریداری کرد. فیل در 15 می 2015 با فرح فاث که یک بازیگر سینماست ازدواج کرد. پسرش اسپنسر، در دسامبر 2018 به دنیا آمد.

دنیای پوکر

تا فوریه سال 2020 مجموع درآمد فیل از راه شرکت در تورنمنت های پوکر بیش از 2 میلیون و 900 هزار دلار بوده است. جالب است بدانید 2 میلیون و 877 هزار دلار از این مبلغ فقط به خاطر 24 برد او در رقابت های سری های جهانی پوکر است.

سری های جهانی پوکر

گالفوند در بازی 5 هزار دلاری pot-limit Omaha در سال 2008 در رقابت های سری های جهانی پوکر برنده شد و 817781 دلار به دست آورد. او در این راه آدام هورانی را در بازی heads-up شکست داد. در میز نهایی شخصیت های مهمی از دنیای پوکر حضور داشتند: فیل هلموث، دنیل نگرآنو، جان جواندا، کیریل گراسیموف، جانی چان، دیوید بنیامین، برایان راست و آدام هورانی معروف به هودینی. گالفوند در رویداد Circuit سری های جهانی پوکر در سال 2006 به رتبه هجدهم رسید و 22895 دلار دریافت کرد.

فیل در سال 2015 هم یک پیروزی دیگر در سری های جهانی پوکر به دست آورد. او در بازی 10 هزار دلاری No-Limit 2-7 Single Draw برنده شد و در کنار کسب دستبند، 224383 دلار دریافت کرد.

دستبند سوم هم در سال 2018 کسب شد: پیروزی در بازی 10 هزار دلاری Pot Limit Omaha و دریافت 567788 دلار.

تور جهانی پوکر

گالفوند دو بار در تور جهانی پوکر موفق بوده است. بار اول او در آوریل سال 2008 مقام هفتادم را در بازی 25 هزار دلاری بای این تور جهانی پوکر کسب کرد و 39570 دلار دریافت کرد. بار دوم هم در دسامبر سال 2012، این بازیکن در بازی 10 هزار دلاری بای این 5 الماس در رتبه بیست و چهارم ایستاد و 31714 دلار دریافت کرد.

پوکر آنلاین

گالفوند یکی از چهره های مشهور در زمینه پوکر آنلاین است و در بازی های با ریسک بالای هولدم نامحدود و pot limit Omaha یک نام شناخته شده است. او در پلتفرم بازی آنلاین Full Tilt Poker از لقب OMGClayAiken استفاده می کند و در Pokerstars هم با نام MrSweets28 شناخته می شود.

فیل یکی از موفق ترین پوکربازها در تاریخ دنیای پوکر آنلاین است و گفته می شود بیش از 8 میلیون دلار از این راه کسب کرده است. او می گوید لقب OMGClayAiken را انتخاب کرده در حالی که معمولا پوکربازها در دنیای پوکر آنلاین از القاب مردانه استفاده می کنند و دلیلش هم این بوده که سایر بازیکنان از شکست برابر او خجالت بکشند!

عملیات بلک فرایدی در 15 آوریل 2011 در ایالات متحده آمریکا انجام شد و محدودیت های قانونی در زمینه پوکر آنلاین وضع شد. به همین خاطر فیل به ونکوور کانادا رفت تا بتواند به فعالیت در عرصه پوکر آنلاین ادامه دهد.

در فوریه سال 2013 مجموع درآمد گالفوند از فعالیت در پلتفرم بازی آنلاین Full Tilt Poker بیش از 10 میلیون دلار بود.

چالش گالفوند

فیل در نوامبر سال 2019 یک چالش بزرگ ترتیب داد. او از بهترین های دنیای پوکر دعوت کرد در بازی های با ریسک بالای heads-up pot-limit Omaha شرکت کنند. چالش گالفوند دو بخش داشت: یکی برای مربیان این رشته و دیگری برای همه کسانی که در دنیای پوکر فعال هستند.

چند بازیکن هم اعلام آمادگی کردند: بیل پرکینز، برندون آدامز، چنس کورناث، دن کیتس و بازیکنان پوکر آنلاین با القاب ActionFreak و VeniVidi1993. در ضمن در کنار پولی که در این بازی های بزرگ به برنده ها اختصاص پیدا می کند، شرط بندی های حاشیه ای با مبالغ بالا هم جریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *