بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از شوک موقت، دوباره روند صعودی گرفت

بیت‌کوین (به انگلیسی: Bitcoin) یک رمزارز با کارکردهای مشابه پول بی‌پشتوانه است، ولی از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته‌است. از نظر فنی بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است.

در شرایطی که بیت کوین، هفته گذشته، یعنی درست در 28 آگوست، در عرض نیم ساعت، بیش از 600 دلار از ارزش خود را از دست داده بود، حالا دوباره روند صعودی گرفته است. بیت کوین در هفته گذشته با قیمت 9362 دلار عرضه شد که کمترین قیمتش در چند وقت اخیر بود. اما طی روزهای اخیر دوباره ارزش این غول ارز دیجیتال، به رقم 10200 دلار رسیده است.

مایکل نووگراتز، مدیرعامل و بنیان گذار گلکسی دیجیتال، پیش از این عنوان کرده بود که بیت کوین در فاز تثبیت قرار دارد. او در این باره گفت:

بیت کوین سال جاری را با قیمت 3800 دلار آغاز کرد و حالا 10200 دلار معامله می‌شود؛ این یعنی تا همینجا 200 درصد افزایش قیمت داشته است و این اتفاقات هفته اخیر، بخشی از روند تثبیت بیت کوین است.

بالاترین قیمتی که بیت کوین عرضه شده، 19700 دلار بوده که در دسامبر 2017 به ثبت رسید.

کارشناس تولید محتوا و مترجم زبان‌های انگلیسی، آلمانی و روسی. از 16 سالگی به فعالیت‌های اینترنتی علاقه‌مند بودم و از به اشتراک گذاشتن تجربیاتم با دیگران لذت می‌بردم. پس از 10 سال فعالیت رسانه‌ای تمایل دارم تجربه جدیدی را در مجله سرگرمی بخت و اقبال کسب کنم.

3 Pings & Trackbacks

  1. Pingback: آشنایی با ارزهای دیجیتال: ریپل چیست؟ XRP چطور کار می‌کند؟ – بخت و اقبال

  2. Pingback: افت شدید و دو هزار دلاری ارزش بیت کوین طی تنها یک روز؛ تمام ارزهای دیجیتال معروف در مسیر سقوط! – بخت و اقبال

  3. Pingback: ارزش بیتکوین دوباره صعودی شد – بخت و اقبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *