تاریخ:اکتبر 2, 2023
بازی تاس 6

معرفی بازی تاس 6 (Game of Six)

به این مطلب از سری مطالب آموزش بازی‌های با تاس و مناسب دورهمی در سایت بخت خوش آمدید. در این مطلب ما نحوه کامل انجام بازی تاس 6 (Game of Six) را پوشش خواهیم داد. مقاله را با توضیح مفهومات عمومی این بازی و نحوه انجام آن شروع می‌کنیم، سپس جزئیات بیشتری از بازی را بیان می‌کنیم.

مفهومات عموی بازی 6

این بازی با 2 الی بیشتر بازیکن قابل انجام است. برای انجام آن، شما نیاز به یک تاس و یک کارت برای ثبت امتیاز دارید.

کارت ثبت امتیاز

برای ایجاد یک کارت ثبت امتیاز برای بازی تاس 6، شما باید یک جدول 7 ردیف رسم کنید. تعداد ستون‌های این جدول باید یکی از تعداد بازیکنان آن بیشتر باشد. برای مثال اگر تعداد بازیکنان 2 نفر است، جدول باید 3 ستون داشته باشد و اگر تعداد بازیکنان 3 نفر است، جدول باید 4 ستون داشته باشید و الی آخر.

در ستون اول، از بالا به پایین شماره باکس در کنار علامت ضربدر نوشته می‌شود. یعنی X1، 2 X، 3 X ، X 4، 5 X ، 6 X.

و در خانه آخر ستون اول، کلمه مجموع یا Total نوشته می‌شود.

ستون‌های بعدی نیز متعلق به بازیکنان می‌باشد. هر ستون برای یک بازیکن.

در نهایت کارت ثبت امتیاز بازی تاس 6 به شکل زیر باید باشد.

کارت ثبت امتیاز برای بازی تاس 6
کارت ثبت امتیاز برای بازی تاس 6

هدف بازی

هدف از انجام بازی برای هر بازیکن این است که بیشترین امتیاز را در بازی کسب کند. امتیازها از طریق پرتاب تاس و انتخاب اینکه در کارت امتیاز، در چه جایی امتیاز بگیرید، بدست می‌آید.

زمانی که بازیکن یک باکس را انتخاب می‌کند، به اندازه‌ی عددی که تاس نشان می‌دهد ضرب در عددی از 1 تا 6، بسته به اینکه بازیکن چه باکسی را انتخاب می‌کند، امتیاز دریافت می‌کند.

برای مثال، یک بازیکن، یک تاس را پرتاب می‌کند و 3 می‌آید. بازیکن انتخاب می‌کند که از باکس 2 استفاده کند. بنابراین او برای باکس 2، 6 امتیاز دریافت خواهد کرد. بر روی کارت امتیاز در باکس دوم این بازیکن، عدد 6 نوشته می‌شود.

سپس بازیکن بعدی نیز همین کار را انجام می‌دهد.

انجام بازی

بازیکن شماره 1، یک تاس را پرتاب می‌کند یا در اصطلاح می‌ریزد. تاس عدد 4 را نشان می‌دهد. این بازیکن باکس شماره 5 را انتخاب می‌کند. بنابراین در خانه‌ی پنجم متعلق به این بازیکن در کارت امتیازات، عدد  20 که از ضرب 4 در 5 بدست آمده است، نوشته می‌شود.

پس از او نوبت به بازیکن شماره 2 می‌رسد. او نیز تاس را به نوبه خود، پرتاب می‌کند. برای این بازیکن 2 می‌آید. بازیکن شماره 2، باکس شماره 1 را انتخاب می‌کند. بنابراین بنابراین در خانه‌ی یکم متعلق به این بازیکن در کارت امتیازات، عدد  2 که از ضرب 2 در 1 بدست آمده است، نوشته می‌شود.

بازی به همین روال ادامه پیدا می‌کند، تا زمانی که تمامی باکس‌های کارت امتیازات پر شود.

برنده بازی

در پایان بازی، بازیکنی که بیشترین امتیاز را بدست آورده باشد، برنده بازی خواهد بود.

حرف آخر

در این مطلب بصورت کامل، قوانین بازی تاس 6 (Game of Six)، نحوه انجام این بازی و مشخص کردن برنده را توضیح دادیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و همچنین از انجام این بازی در دورهمی‌هایتان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *