چگونه شرطبندی کنیم؟

چگونه شرطبندی کنیم؟

اگر قبل از انجام اولین شرطبندی هرگز شرطبندی نکرده‌اید، می‌تواند کمی ترسناک به نظر برسد. با این حال، زمانی که ابزار و دانش اولیه را در اختیار داشته باشید، فرآیند واقعاً ساده است. با مجله بخت همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم در مورد شرطبندی را کسب کنید.

قبل از اینکه شرطبندی کنید

قبل از شرطبندی به چند چیز نیاز دارید:

 1. برای شرطبندی باید بالای 18 سال سن داشته باشید. بنگاه‌های شرطبندی در مورد محدودیت‌های سنی بسیار سخت‌گیر هستند و سن شما را در طی مراحل ساخت حساب کاربری بررسی می‌کنند.
 2. شما باید یک حساب شرطبندی باز کنید. برای شروع، توصیه می‌شود در یکی از بنگاه‌های شرطبندی معتبر در بریتانیا مانند William Hill، Paddy Power یا bet365 حساب باز کنید.
 3. همچنین در صورت شرط‌بندی آنلاین، باید یک روش پرداخت غیرنقدی مانند کارت اعتباری یا حساب PayPal در دسترس داشته باشید.
 4. برای تأیید حساب شما به نوعی سند هویت نیاز است.

هنگامی که موارد فوق را داشتید، می‌توانید به یک وب‌سایت شرطبندی بروید و برای یک حساب کاربری ثبت‌نام کنید. در طی این فرآیند از شما خواسته می‌شود که به حساب خود پول واریز کنید. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی پول واریز کرده‌‌اید تا بتوانید حداکثر ارزش شرطبندی رایگان مشتری جدید ارائه شده‌ توسط بنگاه شرطبندی مورد نظر را دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر بنگاه شرطبندی انتخابی شما یک شرط رایگان 20 پوندی ارائه می‌دهد، 20 پوند را واریز کنید.

اولین شرطبندی

هنگامی که حساب شرطبندی شما راه اندازی و تامین مالی شد، گام بعدی پیدا کردن مسابقه‌ای است که می‌خواهید روی آن شرطبندی کنید.

بنگاه‌های شرطبندی بازارهای شرطبندی خود را بر اساس ورزش سازماندهی می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید در مسابقه فوتبال یا مسابقه اسب دوانی شرطبندی کنید، می‌توانید روی قسمت مربوطه در وب‌سایت بوک میکرها (بنگاه‌های شرطبندی) کلیک کنید.

برای مثال، اگر فوتبال را انتخاب کنید، با کلیک بر روی این پیوند، صفحه‌ای با لیستی از مسابقات فوتبال، مسابقات زنده و مسابقات اضافی و بازارهای شرطبندی فوتبال باز می‌شود. از اینجا به بعد، فرآیند ساده است:

 • تصمیم بگیرید که در کدام مسابقه می‌خواهید شرطبندی کنید.
 • هنگامی که مسابقه مورد نظر خود را انتخاب کردید، بازار شرطبندی‌ای را که می‌خواهید در آن شرطبندی کنید انتخاب کنید – بازار شرطبندی عنصر خاصی از بازی است که میخواهید روی آن شرطبندی کنید.
 • در نظر بگیرید که انتخاب بازار شرطبندی خود را برای شرط اول خود ساده نگه دارید، به عنوان مثال شرطبندی همسان (حمایت از یک تیم یا تساوی) در فوتبال یا حمایت از برنده مسابقه در یک مسابقه اسب دوانی.
 • روی شانس نتیجه‌ای که می‌خواهید به آن برگردید کلیک کنید تا انتخاب خود را به برگه شرطبندی اضافه کنید (اگر قابل مشاهده نیست به طور خودکار در سمت راست بالای صفحه شما باز می‌شود).
 • سپس می‌توانید شرط (مبلغ نقدی) را که می‌خواهید روی شرط خود قرار دهید را در برگه شرط‌بندی وارد کنید.
 • اگر از انتخاب خود راضی هستید، روی دکمه روی برگه شرط کلیک کنید تا شرطبندی انجام شود.

از آنجایی که شما اولین شرطبندی خود را انجام می‌دهید و معمولاً در تلاش برای واجد شرایط بودن برای یک پیشنهاد شرط رایگان هستید، بهتر است قبل از شرطبندی، شرایط و الزامات شرطبندی رایگان را مطالعه کنید. بسیاری از شرط‌های رایگان به سادگی از شما می‌خواهند که کل مبلغ شرط رایگان را با ضریب بیش از 1/2 شرطبندی کنید. با برآورده کردن شرایط شرطبندی رایگان، بار بعدی که میخواهید شرطبندی کنید، شرط رایگان در دسترس خواهد بود.

هنگامی که اولین شرطبندی شما انجام شد، باید منتظر بمانید تا نتیجه مسابقه شما مشخص شود. به خاطر داشته باشید که اگر در ماه آگوست روی برنده لیگ برتر شرطبندی می‌کنید، مدت زیادی منتظر خواهید بود. بنابراین روی رویدادهایی تمرکز کنید که در هفته آینده به اتمام خواهند رسید.

درک برگه شرطبندی

اگر قبلاً شرطبندی نکرده اید، گزینه‌های موجود در برگه شرطبندی می‌تواند کمی گیج‌کننده و منحرف‌کننده باشد.

چند نکته مهم که باید به آنها توجه کرد:

 • برگه شرط‌بندی به شما دو راه برای پاک کردن انتخاب‌هایتان در صورت اشتباه ارائه می‌دهد: معمولاً می‌توانید انتخاب‌های فردی را با کلیک کردن روی «x» در کنار نام انتخابی حذف کنید یا پاک کردن کل برگه شرط را انتخاب کنید.
 • اگر در بازاری شرطبندی می‌کنید که در آن ترتیب پایان وجود دارد (مثلاً مسابقات گلف یا مسابقه اسب دوانی) به شما این امکان داده‌ می‌شود که یک کادر e/w را در برگه شرطبندی علامت بزنید و یک شرطبندی دو طرفه انجام دهید.
 • اگر بیش از یک انتخاب انجام دهید، برگه شرط شما شروع به فهرست کردن چند گزینه شرط می‌کند، که به شما امکان می‌دهد تعدادی از شرط‌های جداگانه را در یک شرط بزرگتر مانند یک شرط انباشته یا شرط ترکیبی ادغام کنید.
 • هنگامی که شرط شما قرار داده‌ شد، برگه شرط حداکثر پرداخت ممکن برای شرط/های شما را نشان می‌دهد.

اگر برگه شرط شما پس از قرار دادن‌ شرط به طور خودکار پاک نمی‌شود، بهتر است پس از انجام آن به صورت دستی آن را پاک کنید. در غیر این صورت، اگر برای دور دیگری از شرطبندی شرکت کنید، ممکن است به طور تصادفی همان شرط‌ها را مجدداً قرار دهید.

پیگیری شرط‌های خود

برای پیگیری شرط‌های خود، به سادگی روی پیوند حساب خود کلیک کنید و سپس به بخش تاریخچه یا خلاصه حساب بروید. اگر رویدادی که روی آن شرطبندی کرده‌اید هنوز به نتیجه نرسیده است، شرط خود را در بخش شرطبندی باز پیدا خواهید کرد. اگر رویداد به پایان رسیده‌ است و می‌خواهید ببینید که شرط شما چقدر برنده شده‌ است، می‌توانید تمام شرط‌ها را مشاهده کنید. این به شما نشان می‌دهد که آیا شرط شما برنده یا باخته است، همراه با شانس‌های مربوطه و در صورت برنده شدن، مبلغ پرداخت شده است.

نکات مهمی که باید به خاطر بسپارید

هنگامی که یک شرط گذاشته می‌شود، نمی‌توان آن را برگرداند. هیچ مقداری از التماس یا شکایت باعث نمی‌شود که بنگاه شرطبندی شرط را برگرداند. این بدان معناست که بررسی برگه شرطبندی قبل از شرطبندی بسیار مهم است. مطمئن شوید که انتخاب صحیح را انجام داده‌اید و مبلغ صحیح را شرط‌بندی کرده‌اید.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که فرمت‌های شانس متفاوتی که در بازارهای شرط‌بندی استفاده می‌شوند ممکن است گیج‌کننده باشند. به عنوان مثال، درک تفاوت بین شانس کسری و اعشاری بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *