دنیل نگرئانو کیست؟

دنیل نگرئانو در روز 26 جولای سال 1974 به دنیا آمد و یک پوکرباز حرفه ای کانادایی است. او شش بار موفق شده در رقابت های سری های جهانی پوکر به قهرمانی برسد. در ضمن او دو بار هم در رقابت های تور جهانی پوکر برنده شده است. گفتنی است Global Poker Index یک سرویس رده بندی مستقل پوکر است و در سال 2014 نگرئانو را به عنوان بهترین بازیکن پوکر دهه معرفی کرد.

دنیل تنها بازیکن پوکری است که جایزه WOSP را بیشتر از یکبار دریافت کرده است.

افتخارات

تا سال 2019 دنیل سومین بازیکن برتر تاریخ تورنمنت های پوکر بود. در رده های اول و دوم این لیست هم جاستین بونومو و برایان کنی حضور دارند.

دنیل در سال های 2004 و 2013 به عنوان بهترین بازیکن سال در سری های جهانی پوکر انتخاب شد و بدین ترتیب به اولین و تنها کسی تبدیل شد که این جایزه را بیش از یک بار به دست آورده است. در فصل 2004-2005 رقابت های تور جهانی پوکر هم او را به عنوان بهترین بازیکن انتخاب کردند.

نگرئانو اولین بازیکنی است که توانسته در سه رقابت بزرگ سری های جهانی پوکر در لاس وگاس، اروپا و آسیا پاسیفیک به میز نهایی برسد. نام او در سال 2014 در تالار افتخارات پوکر ثبت شد.

زندگی شخصی

دنیل در تورونتو به دنیا آمد. در آن زمان خانواده او از رومانی به کانادا مهاجرت کرده بودند. او در مصاحبه ای در مورد کودکی هایش می گوید: «از همان سن 4 سالگی فکر می کردم که روزی ثروتمند می شوم. به مادرم گفتم خانه ای بزرگ و گرانقیمت خواهم داشت و به کالیفرنیا می روم.»

نگرئانو در سن 15 سالگی بازی پوکر را یاد گرفت. این دنیا برای او خیلی جذاب بود. جالب است بدانید او قبل از فارغ التحصیلی، دبیرستان را ترک کرد و تصمیم گرفت به یک بازیکن حرفه ای پوکر تبدیل شود. دنیل در تورونتو با اویلین نگ آشنا شد که او هم بعدها به یک بازیکن حرفه ای و شناخته شده پوکر تبدیل شد. نگرئانو در سن 22 سالگی تصمیم گرفت به لاس وگاس برود و رویاهایش را به واقعیت تبدیل کند. ولی داستان آن طور که می خواست پیش نرفت و مجبور شد به تورونتو برگردد.

در آگوست 2005 او با لوری لین وبر ازدواج کرد. آن ها در نوامبر 2007 از هم جدا شدند. نگرئانو در می 2019 با آماندا لدرمن ازدواج کرد. او در سال 2000 به یک گیاهخوار تبدیل شد و از سال 2006 یک وگان است.

دنیای پوکر

دنیل نگرئانو یکی از موفق ترین و بزرگترین بازیکنان تاریخ پوکر است. او در سال 2004 توسط مجله Card Player به عنوان بهترین بازیکن سال پوکر انتخاب شد. در سال 2006 هم او جایزه بازیکن محبوب پوکر مجله Card Player در مراسم بهترین های سال پوکر را دریافت کرد. در سال 2013 دنیل دو دستبند قهرمانی سری های جهانی پوکر را به دست آورد و یک بار دیگر به عنوان بهترین بازیکن سال رقابت های سری های جهانی پوکر انتخاب شد. بدین ترتیب او تنها بازیکنی شد که دو بار این جایزه را دریافت کرده است.

او همیشه بازیکن جاه طلبی بوده و با هیچ موفقیت و بردی قانع نشده است. برخلاف بیشتر پوکربازها، نگرئانو معمولا زیاد در مورد بازی هایش می نویسد و صحبت می کند. او یکی از بازیکن های فعال در فروم های سایت Full Contact Poker است و به طور مرتب چیزهای جدیدی در مورد اهداف و مهارت ها و تجربه هایش می نویسد. برخی می گویند بزرگترین رمز موفقیت او، بازی خوانی رقیب است. این بازیکن بزرگ به خوبی ذهن حریفان را می خواند حرکات شان را پیش بینی می کند. خود دنیل در این مورد می گوید مهم ترین مهارت در پوکر این است که دست رقبا را مشاهده کنی و ببینی ظرفیت بازی آن ها در چه حدی است.

سری های جهانی پوکر

اولین موفقیت دنیل در سری های جهانی پوکر در سال 1998 رقم خورد. او در بازی 2 هزار دلاری هولدم محدود قهرمان شد و دستبند قهرمانی را به دست آورد. با این برد بزرگ، او به جوان ترین برنده تاریخ این رقابت ها تبدیل شد. در سال 2004 اسکات فیشمن رکورد او را شکست. نگرئانو در ادامه 5 بار دیگر هم به این دستاورد رسید. او در مجموع 36 بار به میز نهایی این رقابت ها رسیده است و 103 بار هم بازی ها را با پیروزی و کسب جایزه نقدی ترک کرده است.

  • قهرمانی در سال 1998: بازی 2 هزار دلاری هولدم محدود و کسب 169460 دلار
  • قهرمانی در سال 2003: بازی 2 هزار دلاری S.H.O.E و کسب 100440 دلار
  • قهرمانی در سال 2004: بازی 2 هزار دلاری هولدم محدود و کسب 169100 دلار
  • قهرمانی در سال 2008: بازی 2 هزار دلاری هولدم محدود و کسب 204874 دلار
  • قهرمانی در سال 2013 (آسیا پاسیفیک): بازی 10 هزار دلاری هولدم نامحدود و کسب 1 میلیون و 38 هزار و 825 دلار
  • قهرمانی در سال 2013 (اروپا): بازی 25 هزار یورویی High Roller هولدم نامحدود و کسب 725 هزار یورو

تور جهانی پوکر

دنیل نگرئانو دو بار در رقابت های تور جهانی پوکر قهرمان شد. بار اول در سال 2004 و در بازی 10 هزار دلاری Borgata Poker Open. جایزه اش هم 1 میلیون و 9 هزار و 100 دلار بود. بار دوم هم در رقابت های همان سال و در بازی 15 هزار دلاری Five Diamond. این بار هم جایزه نگرئانو برابر با 1 میلیون و 795 هزار و 218 دلار بود.

سایر تورنمنت ها

اولین موفقیت های نگرئانو در تورنمنت های پوکر در سال 1997 ثبت شد. او در این سال در سه تورنمنت موفق بود که دو تا از آن ها در فینال های پوکر جهان در کازینو فاکس وودز ریزورت بود. جایزه هم 55064 دلار بود و دنیل به عنوان بهترین بازیکن سراسری تورنمنت شناخته شد.

او در نوامبر 2008 در چهارمین دوره از رقابت های سالانه قهرمانی پوکر بریتیش کلمبیا شرکت کرد و در رویداد اصلی که 690 شرکت کننده داشت، قهرمان شد. جایزه نقدی این مسابقات هم 299951 دلار بود.

دنیل نگرئانو در تورنمنت شارک کیج در سال 2016 قهرمان شد و جایزه بزرگ 1 میلیون دلاری را کسب کرد. این رقابت را PokerStars.net را سازماندهی کرد. تا ژانویه 2020 مجموع پولی که او از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده بود به 42 میلیون دلار رسید.

پوکر آنلاین

در دسامبر سال 2005 دنیل نگرئانو به سخنگوی حرفه ای یک سایت پوکر آنلاین به نام Poker Mountain تبدیل شد. او در این سایت با لقب KidPoker بازی می کرد. در ژوئن همان سال دنیل اعلام کرد این همکاری به پایان رسیده و دلیل این اتفاق هم مشکلات نرم افزاری سایت بود که در نهایت به تعطیلی آن ختم شد.

در سال 2006 او با سایت Full Contact Poker همکاری کرد چون می خواست از پوکربازهای جوان حمایت کند. دنیل یک رقابت ترتیب داد تا نفر برنده از پشتیبانی مالی او استفاده کند. نگرئانو هزینه بای این شرکت در چهار رویداد پوکر 10 هزار دلاری را (برای پوکرباز مستعد موردنظر) تقبل کرد. آن شخص خوش شانس هم برایان فیدلر بود. در سال 2007 دنیل یک بار دیگر چنین رقابتی ترتیب داد تا از بازیکن برنده حمایت مالی کند و به او کمک کند به یک بازیکن حرفه ای تبدیل شود. این بار هم آنتونی ماک برنده شد.

در ژوئن 2007 او با سایت PokerStars قرارداد همکاری امضا کرد. در این پروژه بزرگ شخصیت های مهم دنیای پوکر مثل کریس مانی میکر حضور داشتند. در ضمن سایت Full Contact Poker هم از یک سایت پوکر آنلاین به یک فروم و سایت اطلاعاتی تبدیل شد. در سال 2011 ماجرای «بلک فرایدی» پیش آمد و دولت آمریکا اقدامات جدی علیه پوکر آنلاین داشت. به همین خاطر دنیل به کانادا برگشت تا همچنان در این زمینه فعال باشد.

در روز 23 می سال 2019 نگرئانو اعلام کرد پس از 12 سال همکاری با PokerStars از این سایت جدا می شود.

فعالیت های خیریه

دنیل نگرئانو همیشه در امور خیریه و فعالیت های بشردوستانه فعال بوده است. او همیشه در رویدادهای خیریه مثل Ante Up for Africa (کمپینی در مورد جمع آوری کمک های نقدی برای منطقه جنگ زده دارفور سودان) حضور داشته است. دنیل رویداد خیریه گلف Big Swing را راه اندازی کرد. اولین دوره از این رقابت ها در 25 ژوئن 2009 برگزار شد.

او در کنار پوکربازهای حرفه ای و شخصیت های معروف و شناخته شده هنری آمریکا 3 هزار دلار به بنیاد لیلی کلر کمک کردند. لیلی کلر یک بنیاد خیریه در لاس وگاس است که به کودکان خاص (دچار بیماری های مادرزادی) و خانواده هایشان کمک می کند.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *