آلت کوین

آلت کوین (Altcoin) چیست؟

آلت کوین به زبان ساده ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین گفته می شود. در واقع این عبارت مختصر شده ترکیب کلمات Alternative و Coin است. برخی از مهمترین این ارزها عبارتند از اتریوم، تتر و ریپل. ارزهایی مثل بیت کوین کش، یک آلت کوین به حساب نمی آیند.

اما به زبان دقیق تر، وقتی از عبارت AltCoin استفاده می کنیم منظورمان ارزهای دیجیتالی است که انشعاب نرم افزاری (Software Fork) از بیت کوین دارند و نه یک انشعاب هاردفورک (hardfork). (مفهوم فورک)

چند آلت کوین در دنیا وجود دارد؟

تا به امروز بیش از 5 هزار آلت کوین در دنیا عرضه و شناسایی شده است. بسیاری از آلت کوین ها در دنیا فاقد محبوبیت و عمومیت هستند.

آلت کوین ها چه تفاوتی با بیت کوین دارند؟

بیشتر آلت کوین ها از آنجا ایجاد شدند که برخی از اشکالات بیت کوین را رفع کنند. از همین رو، عمده ی آلت کوین های دنیا مبتنی بر تکنولوژی های مورد استفاده بیت کوین هستند. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، منطق مشابه با بیت کوین در تمام آلت کوین ها وجود دارد اما جزئیات متفاوت باعث شده تا تفاوت هایی میان هر یک از آلت کوین ها و بیت کوین وجود داشته باشد.

آیا بیت کوین کش نیز یک آلت کوین است؟

بیت کوین کش یک آلت کوین به حساب نمی آید چرا که یک هاردفورک از بیت کوین است. اما این یک توضیح بسیار تخصصی است و ممکن است شما روی برخی از پلت فرم های بزرگ دنیا نیز، بیت کوین کش را در شمار آلت کوین ها ببینید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *