کیف پول نرم افزاری

کیف پول نرم افزاری چیست؟

کیف پول نرم افزاری (به انگلیسی Software Wallet) یک نرم افزار کامپیوتری (یا موبایلی) برای ذخیره ارز دیجیتال شماست. اگر وارد دنیای رمزارزها یا ارزهای دیجیتال شوید، اولین چیزی که درگیر آن خواهید بود جایی است که پول هایتان در آن نگهداری می شود. قبلاً در مطلبی به معرفی انواع کیف پول های الکترونیکی پرداختیم و گفتیم که چطور وقتی مالک میزانی بیت کوین هستید، به یک روش باید به نگهداری بیت کوین یا هر توکن دیگری بپردازید.

رایج ترین شکل کیف پول الکترونیکی مورد استفاده کاربران در سراسر دنیا کیف پول های نرم افزاری هستند که به راحتی از طریق موبایل، کامپیوتر و لپ تاپ قابل دسترسی هستند. سهولت استفاده از کیف پول های نرم افزاری، ارزان بودن استفاده، دسترسی بالا به آنها و تامین امنیت عمده آنها توسط صرافی های مهم دنیا مهمترین ویژگی های رواج این نوع از کیف پول هاست.

کیف پول نرم افزاری چیست؟

کیف پول نرم افزاری ابزاری برای ذخیره سازی رمزارزهایی است صرفاً به عنوان فایل های نرم افزاری در کامپیوتر نگهداری می شوند. ایجاد کیف پول به این معنی است که شما قبلاً آدرسی ایجاد کرده اید که نشان دهنده «شناسه» یا ID شما است. با داشتن این آدرس شما می توانید از آدرس خود برای دریافت ارزهای دیجیتال خود از دیگران استفاده کنید.

بسیاری از ارائه دهندگان کیف پول نرم افزار به صورت آنلاین وجود دارند، یکی از معتبرترین آنها blockchain.info برای بیت کوین و MyEthereumWallet برای توکن های مبتنی بر اتریوم است. در حالی که کیف پول های نرم افزاری برای کاربران مناسب است، هنوز با خطرهای امنیتی متفاوتی همراه هستند، چرا که بدافزارها می توانند به رایانه ای که کیف پول نرم افزار را اجرا می کند، نفوذ کنند و به هک احتمالی و از بین رفتن کوین ها منجر شوند. کیف پول های سخت افزاری برای امنیت بیشتر ترجیح داده می شوند و عمدتاً توسط کسانی که حجم بالایی از بیت کوین یا ارزهای دیجیتال را نگهداری می کنند مورد استفاده قرار می گیرند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *