بازی سیمز 4

بررسی بازی Sims 4: Discover University

اطلاعات بازی سیمز 4

پلتفرم PlayStation 4 ، Switch ، PC  ، XBOX One
توسعه دهنده Maxis
ناشر EA
ژانر شبیه سازی
تاریخ انتشار November 15, 2019
رده سنی بالای 10 سال

تولید بازی سیمز 4

سیمز4: دانشگاه
سیمز4: دانشگاه

تیم توسعه دهنده sims 4 به تازگی هشتمین بسته الحاقی با عنوان Discover University را منتشر کرد که می توان گفت با فاصله زیاد با سایر بسته های الحاقی، واقعی بینانه ترینِ آن ها است.

این بسته همانطور که از نام آن پیدا است، بیشتر بر روی فضای دانشگاهی تمرکز کرده است و گیم پلی بسیار قدرتمندی را ارائه می دهد. نتیجه، بسته ای است که شما را در زندگی دانشگاهی غوطه ور می کند به شکلی تا به حال در عناوین The Sims تجربه نکرده اید.

محیط بازی سیمز 4

اولین چیزی که باید بدانید این است که هسته اصلی این عنوان را دانشگاه تشکیل داده است. پس اگر علاقه ای به کسب دانش و مدرک دانشگاهی ندارید، احتمالا این عنوان مورد پسند شما واقع نخواهد شد. البته دچار سوتفاهم نشوید، ویژگی های گسترده تری هم در این بازی وجود دارند. این ویژگی ها شامل موتور سواری و دوچرخه سواری، و سیستم هم اتاقی جدید می شود. هم چنین مبلمان و اسباب و اثاثیه جدیدی وجود دارد که به خوبی در اتاق خواب نوجوانانه شما جای می گیرد. همچنین انتخاب های وسیعی از لباس های مخصوص قرار گذاشتن در اختیار شما قرار دارد. با این حال بازی زمانی شروع به درخشش می کند که وارد فضای دانشگاه Britechester و در فضای آموزشی آن غوطه ور می شوید.

تحصیل مجازی

بر خلاف بازی های قبلی، جوانان، بزرگسالان و سالمندان می توانند در دانشگاه ثبت نام کنند. هم چنین گزینه های زیادی برای زندگی وجود دارند. می توانید در خوابگاه دانشجویی، خانه ای در مرکز شهر یا هرجایی که می خواهید زندگی کنید. اگر در خوابگاه زندگی کنید، شخصیت شما در بازی قدم زنان به دانشگاه می رود. اگر جای دیگری زندگی کنید باید مقدار زیادی پیاده روی کنید، همچنین باید برای تامین مخارج خودتان کار های پاره وقت انجام دهید. به این معنی است که داستان بازی پتانسیل های زیادی دارد.

می توانید در طول تحصیل به دیدن والدین تان بروید، سالمندان با مهارت های فعالیت ذهن آشنا می شوند و خیلی چیز های دیگر. با استفاده از نقشه می توانید فعالیت های خارج از دانشگاه مانند رفتن به کلاب یا رستوران و … نیز داشته باشید. اگر می خواهید در دانشگاه ثبت نام کنید، به سادگی با کامپیوتر تان به دانشگاه های مختلف ایمیل بزنید و بعد از چند روز جواب خود را بگیرید.

نقشه بازی سیمز 4
نقشه بازی سیمز 4

تصمیمات و عواقب آن ها

یکی از ویژگی های خوب این بازی این است که انتخاب های زیادی پیش روی شما قرار می گیرند که هر کدام عواقب مخصوص به خود را دارند. می توانید در امتحان تقلب کنید یا دست به سرقت ادبی بزنید، اما هرکدام ریسک خاص خود را دارند. همچنین می تواند با اساتید خود صحبت کنید تا نمره بالاتری به شما بدهند.

حتی از زمان شروع بازی تصمیماتی که می گیرید مهم هستند. نمرات دبیرستان و مهارت هایی که کسب می کنید در انتخاب مقطع و رشته تحصیلی شما در دانشگاه نقش مهمی دارند. همچنین انتخاب مقطع و رشته تحصیلی در آینده شغلی و درآمد شما تاثیر گذارند. هر دانشگاه هم رشته ها و مقاطع تحصیلی خاص خود را دارد.

درس های دانشگاهِ سیمز 4

هر درسی نیاز به انجام تکالیف و ارائه کنفرانس دارد و در آخر باید در امتحان قبولی آن درس شرکت کنید. برای شرکت در امتحان هم باید در آخرین جلسه کلاس حضور پیدا کنید. همچنین می توانید در گروه های مطالعه شرکت کنید، با مشاور تحصیلی خود صحبت کنید یا به تنهایی درس بخوانید. تمامی این فعالیت ها بیشتر حس شرکت در دانشگاه را به شما القا می کنند. برای فارغ التحصیلی باید 12 درس را پاس کنید، هر ترم آن نیز یک هفته زمان (گذر زمان در بازی) می برد. در هر ترم می توانید تا 4 درس را انتخاب کنید. البته مدیریت 4 درس در هر ترم سخت است که می توانید با انتخاب کم تر از استرس خود کم کنید.

خارج از دانشگاه

 لباس های متنوعی را می توانید بخرید. همچنین وسایلی که می توانید بخرید و یا بسازید گستردگی بسیار زیادی دارند. امکان دوچرخه سواری تجربه لذب بخشی است که متاسفانه فقط مخصوص نوجوانان و جوانان است. همچنین می توانید یک هم اتاقی هم داشته باشید که تاثیر فوق العاده ای بر خطِ داستانی بازی دارد.

در کل، این بازی ویژگی های زیادی دارد که حتی نمی توان همه آن ها را لیست کرد، چه برسد که بخواهیم در مورد همه آن ها صحبت کنیم. اگر مشتاق حضور در دانشگاه هستید، این بازی شما را پشیمان نخواهد کرد. این بازی با استفاده از امکانات عنوانین قبلی و اضافه کردن امکانات جدید و زیاد، گیم پلی و داستان فوق العاده ای را به وجود آورده است.

نکات مثبت

 • گیم پلی عمیق و با جزئیات
 • ابزار و اثاثیه خیلی زیاد
 • پتانسیل فوق العاده برای خطِ داستانی

نکات منفی

 • عدم وجود تخت های دو نفره
 • عدم وجود لباس مناسب کودکان

بررسی بازی ها در بخت

بررسی بازی دث استرندینگآشنایی با بازی کنترل
6 Pings & Trackbacks
 1. Pingback: بررسی بازی Dragon Quest Builders 2 - بخت

 2. Pingback: بررسی بازی The Walking Dead: Saints and Sinners - بخت

 3. Pingback: بررسی بازی The Pedestrain - بخت

 4. Pingback: بررسی بازی My Hero One’s Justice 2 (لینک دانلود) - بخت

 5. Pingback: بررسی بازی TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 (دانلود بازی) - بخت

 6. Pingback: بررسی بازی DOOM Eternal - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *