بررسی بازی دث استرندینگ

بازی دث استرندینگ؛ آخرین ساخته کوجیما چطور است؟ + دانلود

هیدئو کوجیما کیست؟

دث استرندینگ-کوجیما
دث‌استرندینگ-کوجیما

نویسنده، تهیه کننده، کارگردان و طراح بازی‌های ژاپنی متولد 1963 است که دوره‌ای به عنوان سخنگوی شرکت کونامی نیز فعالیت می‌کرد. او در اواسط دهه هشتاد تاکنون به طراحی بازی‌های کامپیوتری پرداخته و همینک استودیوی خود را با نام کوجیما پروداکشنز مدیریت می‌کند. او که به نوعی اسکورسیزیِ کارگردان‌های بازی به شمار می‌رود، در کارنامه خود یکی از بهترین بازی‌های تاریخ کنسول‌ها یعنی متال گیر را دارد. کوجیما چندین شماره از سری متال گیر را منتشر کرده که آخرین آن، متال گیر سالید 5: فانتوم پین بود که سال 2015 منتشر شد. کوجیما پس از انتشار این بازی از کونامی جدا شد و با همکاری سونی، استودیوی خود را دایر کرد و دث استرندینگ اولین اثر او در این استودیو است. با مجله بخت همراه باشید.

زمان انتشار بازی دث استرندینگ

 • پلی استییشن 4: هشتم نوامبر 2019
 • ویندوز: تابستان 2020

نقد و بررسی بازی دث استرندینگ

یک بازی جهان باز اکشن و سینگل پلیر است که توسط استودیوی کوجیما برای پلی استیشن 4 منتشر شد. انتشار این بازی برای ویندوز توسط استودیوی 505 گیمز خواهد بود. نورمن ریدس که در سریال مردگان متحرک و بازی قبلی کوجیما یعنی سایلنت هیل نقش داشت، این بار نیز شخصیت اصلی بازی دث‌استرندینگ بوده است. نقش دوم این بازی مدس میکلسن دانمارکی است که احتمالا او را از بازی عالی در فیلم هانت و سریال هانیبال بشناسید. از نکات جالب این بازی، آن است که گیرمو دل تورو کارگردان مطرح هالیوودی که سابقه ساخت فیلم‌های شکل آب، پسر جهنمی و هزارتوی پن را دارد، با اسکن بدن و چهره در نقش یکی از شخصیت‌های بازی است.

گیرمو دل تورو-دث استرندینگ
گیرمو دل تورو- نورمن ریدس-دث‌استرندینگ

در این بازی، که جایی بین این زندگی و جهان مردگان است؛ سم شخصیت اصلی می‌میرد و بعد به دنیای وارونه فرستاده می‌شود که در آب قوطه‌ور است. در این بازی پیچیده، سم به جهان انسان‌ها بازمی‌گردد و با مشکلات فراوانی روبرو می‌شود. در این بازی باران نقش پررنگی دارد و سقوط زمان در نظر گرفته می‌شود. باران می‌تواند منجر به پیر شدن و از بردن همه‌چیز شود. انفجارهایی اتفاق می‌افتد و کره زمین بارها به لرزه می‌افتد و پس از تمام اینها، رویدادهای فراطبیعی اتفاق می‌افتند که به دث استرندینگ معروف می‌شوند. مخلوقاتی عجیب پیدا می‌شوند که در فاجعه‌های اخیر دست داشته‌اند و اینطور نژاد انسان در معرض نابودی قرار می‌گیرد. حالا وظیفه سم است که جهان را نجات دهد. در دث‌استرندینگ برخی مسائل مربوط به کلایمت چنج مانند به ساحل نشستن آبزیان یا خودکشی نهنگ‌ها نیز جا گرفته‌اند.

نمره‌های دث استرندینگ از منتقدان

منتقدنمره
Metacritic82/100
Destructoid8/10
Easy Allies 8/10
EGM5/5
Famitsu40/40
Game Informer7/10
Game Revolution5/5
GameSpot9/10
GamesRadar+3.5/5
Giant Bomb2/5
IGN6.8/10

این بین نمره پایین IGN بیشتر از هرچیزی جلب توجه کرد. آنها در نقد این بازی نوشتند که چیزهای جذاب زیادی در این بازی وجود دارد اما گیم پلی آن ابدا جذاب نیست و بازیکن را سرگرم نمی‌کند.

ویدیوهایی از محیط بازی دث استرندینگ

تریلر بازی

تریلر دث استرندینگ

گیم پلی بازی

گیم پلی دث استرندینگ

دانلود بازی دث استرندینگ

9 Pings & Trackbacks
 1. Pingback: آشنایی با بازی Control؛ دومین بازی برتر سال 2019 (به همراه لینک دانلود) – بخت

 2. Pingback: بررسی بازی Sims 4: Discover University - بخت

 3. Pingback: بررسی بازی Dragon Quest Builders 2 - بخت

 4. Pingback: بررسی بازی The Walking Dead: Saints and Sinners - بخت

 5. Pingback: بررسی بازی The Division 2 Warlords of New York - بخت

 6. Pingback: بررسی بازی Total War: Three Kingdoms Mandate of Heaven - بخت

 7. Pingback: بررسی بازی The Pedestrain - بخت

 8. Pingback: بررسی بازی My Hero One’s Justice 2 (لینک دانلود) - بخت

 9. Pingback: بررسی بازی TT Isle of Man: Ride on the Edge 2 - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *