بازی doom eternal

بررسی بازی DOOM Eternal (دانلود بازی)

مشخصات کلی بازی DOOM Eternal

پلتفرم Switch, PS4, Xbox One, Google Stadia, IBM, PC
توسعه دهنده id Software, Panic Button
ناشر Bethesda Softworks
ژانر: شوتر اول شخص
تاریخ انتشار March 20, 2020
دانلود بازیدانلود بازی DOOM Eternal

داستان بازی DOOM Eternal

انتشار DOOM Eternal (دوم اترنال یا عذاب ابدی) باعث شد DOOM 2016 مانند یک جک به نظر برسد. تنها در چند ماموریت اولیه با تکه تکه کردن، پاره کرده و منهدم کردن دشمان، دیگر نمی توان به نسخه های قبلی فکر کنم. در حالی که نسخه سال 2016 از نظر بسیاری به احیا کننده سری بازی های DOOM معروف شد، DOOM Eternal می تواند احیا کننده این ژانر از بازی های ویدیویی باشد.

شما به عنوان قاتل DOOM به دنبال ماجراجویی خونین قبلی خود در مریخ در بازی حضور دارید، زیرا هدف شما متوقف کردن حمله به زمین توسط نیروهای جهنمی است. DOOM Eternal وقت را تلف نمی کند و شما در دقایق ابتدایی بازی با یکی از خشن ترین دشمنان خود رو برو می شوید و جهان در چشم بر هم زدنی نیست و نابود می شود. او تنها امید کره زمین برای جلوگیری از نابودی است.

زبان من از توصیف کیفیت فوق العاده بالای مبارزات در بازی قاصر است، این بازی چالش برانگیز ترین و جالب ترین بازی شوتر اول شخص است که در طول سالیان اخیر تجربه کرده ام. هر جنبه ای که در عنوان قبلی وجود داشت در این بازی یک لایه به آن اضافه شده است، هرج و مرج بیداد می کند و همه به دنبال تکه پاره شما هستند. همه چیز خیلی ساده آغاز می شود، اگرچه DOOM Eternal با در اختیار گذاشتن یک شات گان در ابتدای بازی همه چیز را برای شما روشن می کند – در این جهنم خبری از از یک هفت تیر ساده نیست.

بازی doom eternal
بازی doom eternal

در طول چند مأموریت اول متوجه می شوید که، Eternal کار بزرگی برای اضافه کردن مکانیک بیشتر به ضرب و شتم ها انجام داده است، بنابراین ممکن کمی طول بکشد تا با بسیاری از موارد جدید خو بگیرید و بفهمید چگونه باید از آنها استفاده کنید. اما هنگامی که به آن ها مسلط شدید، دیگر نمی توانید از آن ها دست بکشید.

یکی از جدید ترین اسلحه هایی که به اسلحه خانه قاتل DOOM اضافه شده است، Flame Belch نام دارد، که یک شعله افکن است که بر شانه شما سوار می شود و زره دشمنان را نابود می کند. ممکن است فکر کنید وسیله ساده ای است، اما وقتی بیشتر به عمق بازی می روید متوجه می شوید که یکی از حیاتی ترین سلاح های شما است. بازیکنان می توانند از یک نارنجک انداز که متصل به شانه است هم استفاده کنند و این ترکیب توانایی های قاتل DOOM است که یکی از درخشنده ترین ویژگی های نسخه جدید است.

در کنار لوازم جانبی جدید شانه خود، قاتل DOOM همچنین می تواند از قدرتهایی که از Runes های قابل جمع آوری در محیط بازی به دست می آید استفاده کند تا کارهایی مانند کند کردن زمان هنگام پرش، افزایش سرعت بعد از Glory Kills و حتی از آخرین فرصت در آستانه مرگ برای بازیابی مقداری از سلامتی انجام دهد. این به روزرسانی ها فقط شروع آن هستند: شما همچنین می توانید اسلحه های خود را با حالت های مختلف شخصی سازی کنید و سپس حالات های گفته شده را برای تسلط بیشتر ارتقا دهید، از سکه های Praetor برای باز کردن توانایی های اضافی لباس خود استفاده کنید، و Crystal Sentinel را پیدا کنید تا از سلامت، زره و مهمات آن استفاده کنید. به مرور زمان این قابلیت کشتن و نابود کردن یک حس خدا گونه به شما می دهد.

بازی doom eternal
بازی doom eternal

استفاده از همه این ابزار و اسلحه در مبارزات فوق العاده است. اکثر مبارزات بازی در حالی به اتمام رساندم که از حداکثر توانایی های قاتل DOOM استفاده کردم و این حس لذت بخشی را به شما منتقل می کند. هر صحنه از مبارزات DOOM این احساس را به شما می دهد که گویی در کولوسئوم گلادیاتوری روم باستان قرار دارید، اما شما ببری هستید که مبارزان بی نوا را تکه تکه می کنید. ممکن است بار اولی که بازی را تمام می کنید با یک سری از اتفاقات روبرو شوید و در بار دوم در همان موقعیت با اتفاقات متفاوتی روبرو شوید، و این یکی از برتری های این عنوان است.

برای زنده ماندن در DOOM Eternal باید تجربه کافی و لازم را داشته باشید، به خصوص با انواع گسترده ای از دشمنان که با آن ها روبرو می شوید. زامبی ها به نفع شما به بازی اضافه شده اند، آنها به عنوان داروخانه نیاز های سلامتی، مهمات و زره شما را تامین می کنند. بسیاری از شیاطین سری بازی های قبلی DOOM نیز به طور هوشمندانه ای در این بازی گنجانده شده اند. یکی از نقاط قوت DOOM Eternal همانند نسخه سال 2016 موسیقی متن فوق العاده آن است که جنب و جوش و جنون را به حد اعلا رسانده است.

بازی را تقریبا در 14 ساعت به پایان رساندم و بلافاصله با درجه سختی بیشتر مراحل را تکرار کردم و اگر در حالت خودآزاری باشم بازی را درجه سختی Ultra Nightmare تکرار خواهم کرد. همانطور که احتمالاً حدس زده اید که اگر از طرفداران قدیمی DOOM هستید، مقدار زیادی راز و اسرار نیز وجود دارد که بتوانید آنها را پیدا کنید، از اسباب بازی ها گرفته تا آهنگ های اضافی و حتی کدهای تقلب، که همه آنها را می توانید در اوقات فراغت خود در بین ماموریت ها انجام دهید. DOOM Eternal همه چیزی است که می توانستید از یک بازی DOOM انتظار داشته باشید.

DOOM Eternal

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrianآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهیآشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2آشنایی با بازی دث استرندینگ
آشنایی با بازی Monster Hunter World Iceborneآشنایی با بازی کما 2
آشنایی با بازی Samurai Shodownآشنایی با بازی Kunai
آشنایی با بازی Ori And The Will Of The Wispsآشنایی با بازی گروهان پنزر 2
آشنایی با بازی Lair Of The Clockwork Godآشنایی با بازی Ghost Giant
آشنایی با بازی Murder By Numbersآشنایی با بازی آخرین پاییز

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *