بررسی بازی dbq2

بررسی بازی Dragon Quest Builders 2

مشخصات کلی بازی DQB 2

پلتفرم PlayStation 4 ، Switch PC
توسعه دهنده و ناشر Square Enix
ژانر: Action
تاریخ انتشار July 12, 2019 (PlayStation 4, Switch)
December 10, 2019 (PC)
رده سنی بالای 10 سال
دانلود بازیدانلود نسخه PC بازی dqb2

پیشینه و فضای بازی

من یکی از طرفداران دنیای Dragon Quest هستم، بیشتر هم مدیون تجربه های اولیه با کنسول نینتندو هستم. داستان بازی در نسخه های اولیه فوق العاده بودند اما با گذشت زمان جذابیت آن روز ها را ندارند. اما آیا نسخه Dragon Quest Builders 2 هم به اندازه نسخه های اول بازی جذاب است؟ این بازی ابتدا برای کنسول سوییچ منتشر شد. از لحاظ گرافیکی خوب بود اما باز هم جای پیشرفت داشت. ضعف و اشکالاتی وجود دارد اما در کل راضی کننده است.

اما در مورد داستان، بدون آن که بخواهم آن را اسپویل کنم، باید بگویم شخصیت های منفی آن به خوبی ساخته و پرداخته شده اند و دارای زوایای متعددی هستند و مانند نسخه های اولیه تک بعدی نیستند. گیم پلی گسترش یافته و با به روز رسانی بزرگی همراه شده است. لازم نیست حتما نسخه قبلی را تجربه کرده باشید تا از این نسخه لذت ببرید، در ابتدای بازی با کشاورزی، آشپزی، مبارزه و بنّایی آشنا می شوید. خط مشی بازی هم مانند عناوین قبلی است: جزیره ای را کشف کنید، اقلام لازم برای ساخت را به دست بیاورید، ساختمانی جدید بسازید. البته با اضافه شدن المان های ساخت و ساز جدید نسبت به نسخه قبلی گیم پلی آن به شدت جذاب و اعتیاد آور تر شده است.

همیشه مرحله ای برای عبور کردن از آن وجود دارد، ساختمانی نیاز به مراقبت دارد و بسیاری مراحل جانبی که شما را بیکار نمی گذارند، که شامل ساخت باشگاه تا گرفتن یک مرغ در یک زمان می شود! تقریبا همه چیز را می توانید کنترل کنید. هر تصمیم کوچکی که در طول بازی می گیرید بر روند بازی تاثیر دارد. جزایر متنوع و جادویی برای انجام مراحل بازی وجود دارد که به لطف قابلیت “سفر سریع” در چند ثانیه شما را جابجا می کند. به عنوان مثال، وقتی پس پایان ساخت یک هرم حس و حال یک فرعون قدرتمند به شما دست داده است، خودتان را در میان زندانی می بینید که باید با استفاده از چکش یا شمشیر از آن فرار کنید. فیلم رستگاری در شاوشنگ را تصویر کنید، اما با زندانیانی به شکل کلم و اسکلت!

مبارزات هم از لحاظ لوازم مبارزه کمی فرق کرده است. اما ضربات همچنان مانند نسخه اول کمی کارتونی به نظر می رسند و در ذوق می زنند. که شامل نبرد با باس های بازی هم می شود. ضربات وارد شده به دشمن بسیار سطحی هستند اما نکته مثبتی که اضافه شده است مثلا می توانید سوار بر یک ربات غول پیکر به نبرد بروید. چه کسی از سوار شدن بر ربات ها خوشش نمی آید؟

یکی دیگر از ویژگی های مثبت این بازی حضور شخصیتی به نام Malroth است که نمونه ای کامل از یک شخصیت همراه است. این شخص همواره در حال کمک به شما است، چه در مبارزات چه در جمع آوری منابع مورد نیاز برای ساخت و ساز های شما.

در کل می توان گفت Dragon Quest Builders 2 یک دنبال موفق برای نسخه اول بازی است که با گیم پلی جذاب و اعتیاد آور و مکانیک های ساخت و ساز فوق العاده شما را برای ساعت های زیادی سرگرم می کنند. البته مانند هر بازی دیگری خالی از عیب و ایراد نیست اما اگر نسخه اول را دوست داشتید، Dragon Quest Builders 2 هم می تواند شما را راضی کند.

نقاط مثبت

  • داستان زیبا و پخته
  • مکانیک ها و گیم پلی فوق العاده
  • شخصیت های زیبا و دوست داشتنی
  • امکان شخصی سازی شخصیت بازی

نقاط منفی

  • سیستم مبارزات سطحی
  • عدم صداگذاری برای شخصیت ها

بررسی بازی ها در بخت

بررسی بازی دث استرندینگآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.