جنگ تمام عیار-بازی

بررسی بازی Total War: Three Kingdoms Mandate of Heaven

مشخصات کلی بازی توتال وار

پلتفرم PC
توسعه دهنده Creative Assembly
ناشر Sega
ژانر: استراتژیک
تاریخ انتشار Jan. 16, 2020
رده سنی بالای 12 سال
دانلود بازیجنگ تمام عیار: سه پادشاهی

داستان بازی جنگ تمام‌ عیار: سه پادشاهی فرمان بهشت

می توان گفت انتشار بسته الحاقی Mandate of Heaven به جای یک عنوان جدید، بهترین تصمیم برای گسترش بازی Total War: Three Kingdoms است. به جای خلق یک عنوان و سناریوی جدید، شرکت sega تصمیم گرفت با انتشار این بسته الحاقی به داستان پیشین عمق بیشتری ببخشد و تجربه ای لذت بخش تر به گیمر منتقل کند.

بازی در سال 182 میلادی آغاز می شود. در حالی داستان های شخصیت های اصلی 3 امپراطوری از عناوین گذشته ادامه پیدا می کنند که شورشیانِ عمامه زرد در حال تهدید امپراطوری هستند. هر سه شخصیت یعنی لیوبی، سائوسائو و سان جیان قابل بازی هستند، اما موقعیت آغازین آن ها در مناطق پراکنده و مختلف است و حفاظت خیلی کمی دارد که این اجازه را به گیمر های کنجکاو می دهد تا با مناطق مختلف امپراطوری آشنا شوند و جاذبه های آن را کشف کنند.

در کنار فرقه های جدید ارائه شده، یکی از خاص ترین آنها، چالش های امپراطور هان، یعنی لیو هانگ یکی از زاهد ترین بازیکنان این عنوان است. هر کسی در بازی Total War: Atilla سعی در حفظ امپراطوری روم غربی داشته، چالش جدید را به خوبی درک و تصور می کند. بازی کردن به عنوان امپراطور اساسا یک کار برای بقا است و به جای اینکه ارتش های دشمن را شکست دهید و سرزمین های جدید را فتح کنید، ابتدا باید با فساد های موجود در امپراطوری خود مبارزه کنید و مدعیان حکومت و خائنان به تاج و تخت را نابود کنید.

به عنوان امپراتور، شما کارزار را با یک مجموعه کامل از واحدهای سلطنتی تحت امر خود آغاز می کنید که شما را به عنوان قدرتمندترین جناح در روی نقشه نشان می دهد. البته برای ایجاد تعادل، شما دارای پکسری بودجه زیادی هستید و فقط شهر پادشاهی لیویانگ تحت فرمان شما است. اما این هم کافی نیست، یکی از منحصر به فرد ترین جناح ها در لیویانگ دادگاه امپراطوری است که نقش متعادل کننده را دارد که در آن شما باید برای راضی نگه داشتن جناح های داخلی تلاش کنید، درحالی که آن ها سعی در نابودی یکدیگر دارند و در صورت داشتن امکان سعی در براندازی شما نیز دارند.

جنگ تمام عیار سه پادشاهی
جنگ تمام عیار سه پادشاهی

دولت Luoyang به شدت فاسد است که به دنبال فریب شما و فرمانداران شما هستند و تنها چشم به خزانه شما دارند، و البته باید بگوییم در کم کردن خطرات شورش دهقانان در استان های امپراطوری نیز تلاش می کنند.

شورشیان عمامه زرد نیز با تقویت وحشتناک نیرو های خود در مرکز Mandate of Heaven مستقر شده اند و نیروهای نظامی مخوفی را تشکیل داده اند. البته از نظر سیاسی نیز بسیار قوی ظاهر شده اند. رهبری همه جناح های عمامه زرد ها بر عهده ژنرالی مخوف به نام Zeal است. او در پی گسترش ناراضیتی و انقلاب خشونت آمیز در سراسر چین است. تفکر آن ها ریشه در تفکرات باستانی کمونیسم دارد که تنها راه پیشبرد تفکرات خود را استفاده از نیروهای نظامی می دانند. البته با برنامه ریزی های شهری می توان تا حدودی از پیشرفت آن ها جلوگیری کرد.

بازی کردن به عنوان شورشیان عمامه زرد حس هدایت یک نیروی شورشی ترسناک علیه دشمنی فوق العاده قدرتمند به شکل امپراطوری هان را به شما منتقل می کند. برادران ژانگ در کنار یکدیگر در شمال چین شروع به شورش می کنند و به سرعت نیرو های امپراطوری را نابود می کنند. البته قبل از هدایت شورش های گسترده در کل چین اتفاقات نسبتا آرامی را نیز پشت سر می گذارند.

با تصرف مناطق، پیروزی در نبردها و ساختن بناهای بی نظیر عمامه زرد، قلمرو Zeal به استانهای همجوار گسترش پیدا می کند. اگر در جناح عمامه زرد ها باشید پاداش های فوق العاده دریافت می کنید، اما اگر در مقابل آن ها باشید با شورش های گسترده به شدت تنبیه می شوید. عمامه زرد ها به دلیل فتح سرزمین ها پاداش زیادی می گیرند، و نیروهای امپراطوری با وجود برتری عددی سعی در جبران شکست های خود دارند.

امکانات بازی

یکی دیگر از جنبه های جالب Mandate of Heaven امکان بازی در بازه زمانی قبل، در دوره سه پادشاهی است. از نظر عملکرد این بدان معناست که هر جناح روی نقشه زمان بیشتری را برای راه اندازی و گسترش سرزمین های خود به روش های جدید و جالب دارد. بازی کردن به عنوان شخصیت هایی مانند سائوسائو یا لیوبی نسبت به دیگران تقریبا راحت تر است زیرا وظیفه شما پیچیدگی های زیادی ندارد. مسئولیت هایی مانند شکست دادن ارتش های خاص یا رسیدن به مکان های خاص را بر عهده دارید.

Mandate of Heaven یک بخش اساسی از بسته عنوان 3 پادشاهی است و مسیر بهترین بازی استراتژیک بزرگ بازار را، بدون کم ترین افت کیفیت ادامه می دهد.

نکات مثبت

  • جناح های جدید با واحد ها و رهبران منحصر به فرد
  • بهترین بسته الحاقی عنوان Three Kingdoms
  • انتقال یکپارچه از شورش عمامه زرد ها به دوره سه پادشاهی باعث می شود کارزار ها واقعاً حماسی شوند.

نکات منفی

  • بعضی از کارزار ها شروع کند تری دارند و ممکن است باعث کاهش هیجان بازی شود

بررسی بازی ها در بخت

بررسی بازی دث استرندینگآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاهآشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback: بررسی بازی The Pedestrain - بخت

  2. Pingback: بررسی بازی My Hero One’s Justice 2 (لینک دانلود) - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *