مدیریت سرمایه در پوکر: استراتژی نقد کردن سود

اگر دو یادداشت قبلی مدیریت سرمایه در پوکر: مقدمه ای بر مدیریت سرمایه و مدیریت سرمایه در پوکر: امتحان و ارتقا به سطوح بالاتر در مورد مدیریت سرمایه را خوانده باشید، شاید فکر کنید آدم بسیار سخت گیری هستم. باید بگویم نصیحت هایم امروز و با این یادداشت در خصوص تصمیمات هوشمندانه برای نقد کردن سرمایه پوکر به پایان خواهد رسید و این بار به استراتژی سرمایه در پوکر خواهیم پرداخت.

مقدمه استراتژی سرمایه در پوکر

قبول کنیم که همه ما دوست داریم به طور مستمر حساب آنلاین پوکر خود را نقد کنیم. همچنین، بعد از اینکه تجربه لازم را کسب کردیم و فهمیدیم چطور باید در پوکر برنده شد، هدفی کاملا معقولانه است که هر چند وقت یک بار مبلغی را نقد کنیم؛ مساله ای که حتی برای بازیکنان تفننی هم قابل اجرا است.

با اینکه من بازیکن تمام وقت و حرفه ای پوکر نیستم، استفاده از سود پوکر برای خودم و خانواده ام را دوست دارم. اعتقاد دارم پاداش دادن به خودتان برای زحمت و کوششی که متحمل می شوید، مهم است و نباید هدیه دادن به اطرافیانتان، که نبود شما به خاطر پوکر را تحمل می کنند، را هم فراموش کنید.

مشکل من این است که ترجیح می دهم در تورنمنت های چند میزه بازی کنم و بیشتر اوقات دوره زیادی را بدون کسب هیچ سودی سپری می کنم و بعد نتایجی به دست می آورم که، اگر خوش شانس باشم، باخت های قبل را جبران می کند یا سرمایه ام را بزرگ تر می کند. از این رو، اینکه بخواهم برای پارتنرم توضیح دهم 1500 دلار همیشه باید در حساب پوکرم باقی بماند و صرف خرید هدیه نشود، آسان نیست.

راه کارها

یکی از راه های رفع این مشکل استفاده از استراتژی نقد کردن بسیار خوبی است که مدتی قبل توسط بازیکنی به نام Jennifear ابداع شد. او این طرح خود را در یادداشتی با موضوع مدیریت سرمایه منتشر کرد و الان هم علی رغم گذشت چندین سال، همچنان ارزشمند تلقی می شود.

جنیفیر پیشنهاد می کند باید به خودتان نه نتایجی که می گیرید، بلکه براساس حجم بازیتان، پاداش بدهید. به این دلیل است که می توان روی تعداد بازی های انجامی کنترل 100 درصدی داشت، ولی در خصوص نتایج خبری از آن نیست. مثلا موقع حضور در تورنمنت ها، می توانید هر بار درصدی از ژتون ورودی (Buy-in) خود را بردارید.  به این شکل، نه تنها درآمدی همیشگی دارید که می توانید کنترلش کنید، برداشت های مستمرتان می تواند شما را در شرایط سود در موقع خرید ژتون ورودی هم قرار دهد.

بهترین راه توضیح این سیستم از راه مثال است. فرض کنیم من در تورنمنت 180 نفره PokerStars با 8 دلار ژتون ورودی بازی می کنم. جنیفیر می گوید هر بار که در یکی از این بازی ها بازی می کنم، باید 8 درصد از ژتون ورودی ام را بردارم که 0.64 دلار می شود. اگر قرار باشد 50 جلسه از این تورنمنت را بازی کنم، 32 دلار از سرمایه ام فارغ از نتایج، نقد می شود.

جنیفیر همچنین توصیه می کند Bonus ها را بلافاصله بعد از بردن، نقد کنید تا پولی که با آن بازی می کنید، تنها از راه پوکر به دست آمده باشد. جنیفیر پیشنهاد می کند اگر کسی می خواهد حضور در سطوح بالاتر را به طور موقت امتحان کند، نباید با مبلغی بیش از یک چهارم پولی که نقد کرده، انجام دهد.

مثال استراتژی سرمایه در پوکر

مثلا فرض کنیم شما می خواهید در تورنمنتی با ژتون ورودی 100 دلار شرکت کنید؛ پس باید 400 دلار برای نقد کردن داشته باشید و 300 دلار بیرون بکشید و با 100 دلار باقی مانده وارد تورنمنت شوید. اگر برنده شدید، حداقل 75 درصد بردتان را بلافاصله نقد کنید وگرنه از بازی تستی برای بزرگ تر کردن سرمایه خود استفاده می کنید در حالی که سیستم برای حفظ شما در سطحی که سود می کنید، طراحی شده است.

در پایین، جدولی از توصیه های جنیفیر برای نقد کردن سرمایه را مشاهده می کنید. لطفا حواستان باشد این اعداد برای چندین سال قبل بوده اند و با اینکه زیاد تغییر نکرده اند، باید مبلغ کمتری نقد کنید، چون نرخ برد در بازی های امروزه تا حدی پایین آمده است:

نوع تورنمنتمیزان پول برای نقد کردن
Heads-Up Sit-n-Go2 درصد مجموع ژتون ورودیتان
تورنمنت های تک میزه3 درصد مجموع ژتون ورودیتان
بازی های Sit-n-Go (18 نفره)4 درصد مجموع ژتون ورودیتان
بازی های Sit-n-Go (45 نفره)5 درصد مجموع ژتون ورودیتان
بازی های Sit-n-Go (180 نفره) / تورنمنت های چند میزه8 درصد مجموع ژتون ورودیتان

بسیار مهم است که نه تنها با استراتژی های مناسب که برد تقدیمتان می کنند پای میز پوکر بنشینید، بلکه باید استراتژی مناسبی هم جهت مدیریت مبالغ بردتان داشته باشید. همان طور که همیشه می گویم، طراحی برنامه ای مناسب برای نقد کردن گهگاهی بردهایتان ارزش تلاش را دارد و می تواند لذتتان از بازی را هم بیشتر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *