دیوید اسکلانسکی کیست؟

دیوید اسکلانسکی در 22 دسامبر 1947 در نیوجرسی به دنیا آمد. او یک نویسنده و پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. دیوید دانشجوی دانشگاه پنسیلوانیا بود ولی قبل از فارغ التحصیلی، تحصیل را رها کرد. او در آزمون های حسابداری شرکت کرد.

دنیای پوکر

دیوید اسکلانسکی یکی از چهره های شناخته شده در دنیای پوکر است. او در نگارش 14 کتاب در مورد پوکر، بلک جک و سایر انواع قمار شرکت داشته است. همچنین او سه دستبند مسابقات سری های جهانی پوکر را به دست آورده است. دو بار در سال 1982 (بازی 800 دلاری میکس دوبل با دنی کلی، مسابقه هزار دلاری Draw Hi) و یکی در سال 1983 (بازی هزار دلاری محدود Omaha Hi). در ضمن دیوید در رویداد Poker By the Book در تور جهانی پوکر سال 2004 برنده شد. در این بازی بزرگ، بازیکن های افسانه ای پوکر حضور داشتند: فیل هلموث جونیور، مایک کارو، تی جی کلوتیه و مایک سکستون و در نهایت دویل برونسون.

جالب است بدانید اسکلانسکی وقتی تصمیم گرفت وارد دنیای پوکر شود که یک حسابدار تازه کار بود. او فهمید برخی محاسبات را راحت تر و سریع تر از دیگران انجام می دهد. او در این باره با رئیسش صحبت کرد. رئیس اداره به دیوید گفت کارهایش را به همین روش انجام دهد ولی چیزی به همکارانش نگوید. او در کتاب The Biggest Game in Town آل آلوارز در این مورد می گوید:

در واقع من چیزی می دانستم که هیچ کس دیگری نمی دانست ولی هیچ امتیازی به این خاطر نمی گرفتم. در پوکر، اگر بهتر از بقیه باشید به سرعت پول بیشتری کسب می کنید. اگر من در مورد این بازی چیزی بدانم و رقیبم نداند و نخواهد یا نتواند که یاد بگیرد، من پولش را برنده می شوم.

دیوید اسکلانسکی تا سال 2015 از راه شرکت در تورنمنت های پوکر بیش از یک میلیون و 350 هزار دلار درآمد کسب کرد. او در حال حاضر در لاس وگاس زندگی می کند.

دنیای کتاب

اسکلانسکی یکی از نویسنده های مشهور و فعال در عرصه پوکر است. کتاب های زیادی به قلم او وارد بازار شده و خیلی ها به کمک این کتاب ها توانستند وارد دنیای حرفه ای پوکر شوند. به عنوان مثال کتاب Hold’em Poker این نویسنده در سال 1976 چاپ شد و اولین کتاب در دسترس در مورد پوکر بود. از میان کتاب های او می توان به این موارد اشاره کرد:

  • Sklansky on Poker در سال 1994
  • How to Make 100000$ a Year Gambling for a Living در سال 1997
  • Theory of Poker در سال 1999
  • Small Stakes Hold’em در سال 2004

اصول ریاضی در استراتژی پوکر

کتاب تئوری پوکر اسکلانسکی، یکی از بهترین کتاب های این حوزه است. او را می توان بنیان گذار استفاده از اصول ریاضی در استراتژی پوکر نامید. وقتی او بازی پوکر را در دهه 1970 شروع کرد هیچکس در مورد روش ریاضی محور پوکر چیزی نمی دانست. خود دیوید در این باره می گوید:

این کتاب خیلی از زمانه اش جلوتر بود. چون بازیکنان پوکر در آن زمان تحصیل کرده و آموزش دیده نبودند. قماربازها به صورت تجربی بازی ها را فراگرفته بودند و حتی برخی از بازیکنان مجرم بودند. معمولا پوکر بازی محبوبی نبود و بیشتر بازیکنان به سمت بازی پل، تخته نرد یا شطرنج می رفتند. چون معتقد بودند این بازی بیشتر روانشناختی است و نیاز به بلوف های بزرگ دارد و باید در چشمان رقیب نگاه کنی و حدس بزنی چه در دست دارد. آن ها چیزی در مورد پایه های این بازی نمی دانستند و نگاه تئوریک به پوکر نداشتند.

اسکلانسکی با یک مثال تئوری اش را توضیح می دهد:

تصور کنید شرط بندی کردید ولی کارت های دست شما به اندازه کارت های دست رقیب خوب نیست. رقیب کال می کند و شما بازنده می شوید. ولی در واقع شما نباخته اید! چون اگر رقیب تان می دانست چه کارت هایی در دست دارید به جای کال، حتما رِیز می کرد (بالابردن میزان شرط). بنابراین شما از یک باخت بزرگتر فرار کرده اید و اگر هم رقیب تان از ادامه بازی انصراف دهد، یک پیروزی بزرگ کسب کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *