پول ایران-بیت کوین

به دلیل احتمال جنگ، ایرانی‌ها در حال خرید بیتکوین هستند؟

تنش در خاورمیانه و افزایش ارزش بیتکوین

به دنبال ترور قاسم سلیمانی در بامداد سوم ژانویه، قیمت اخیر بیتکوین در بازارهای جهان افزایش یافت. در مجموع ذکر این نکته حائز اهمیت است که ارزش بیتکوین بارها در سالهای اخیر نشان داده متاثر از اتفاقات سیاسی و اجتماعی به خصوص درگیرکننده ایالات متحده است. برای مثال هر بار که در کنگره آمریکا بیتکوین به موضوع بحث تبدیل شده، ارزش این ارز دیجیتال کمی کاهش یافته است.

قیمت بیتکوین
قیمت بیتکوین

همانطور که مشاهده می‌کنید طی 24 ساعت اخیر هر بیتکوین چیزی نزدیک به 500 دلار افزایش ارزش داشته که این جالب توجه است. وبسایت معتبر newsbtc تحلیلی در این خصوص داشت که بخش‌های مهم آن را در ادامه می‌خوانید:

ترس‌هایی در خصوص احتمال جنگ بین ایران و آمریکا وجود دارد. همین باعث جهش ارزش بیتکوین و نفت شده است. این یعنی سرمایه‌گذاران ترس این را دارند که روزهای بدتری در پیش باشد. حالا همه جهان در خصوص تصمیم ترامپ در قتل سردار سلیمانی صحبت می‌کنند. ترسِ کشته شدن باعث شد که آمریکایی‌های ساکن عراق این کشور را ترک کنند. بیتکوین در لحظه ترور به 6850 دلار رسیده بود و حالا 7339 دلار است. سایر ارزهای دیجیتال مانند لایت کویین و مونرو نیز افزایش ارزش داشته‌اند. در دنیای ارزهای دیجیتال، شایعه‌ای به وجود آمده که مردم ایران مبالغ زیادی در 24 ساعت اخیر برای خرید بیتکوین هزینه کرده‌اند. حتی اینطور مطرح شده که برخی بدون داشتن علم خاصی نسبت به این حوزه، با قیمت بیشتر بیتکوین خریده‌اند. البته این موضوع صحت ندارد و به دلیل دو نرخه بودن دلار است.


توئیتی در مورد خرید و فروش ایرانی‌ها

خرید بیتکوین
خرید بیتکوین

همانطور که مشاهده می‌کنید برخی با اختلاف قیمت بین 96 تا 100 میلیونی بیتکوین خریده‌اند. گفتنی است بورس تهران امروز با کاهش سنگین و بی سابقه‌ای روبرو شد. قیمت دلار نیز به بیشترین حد در یک سال اخیر رسید. این دو موضوع را می‌توان به یکدیگر مربوط و نشات گرفته از تلاش مردم برای تبدیل وجه کرد.

چطور بیتکوین خریداری کنیم؟

پیش از این طریقه ساخت والت بیتکوین را توضیح دادیم. با داشتن یک والت و استفاده از سایت‌های معتبر داخلی می‌توانید این کار را انجام دهید.

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.