تاریخ:آگوست 16, 2022
قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ

پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ

در حالیکه چند ساعت بیشتر به سومین هاوینگ بیت کوین از بدو تولد آن باقی نمانده است (یا شاید بهتر است بگوییم هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاده است)، بیت کوین در یک نقطه عطف دیگر تاریخی در سرگذشت خود قرار گرفته است. نوسانات بیت کوین در روزهای اخیر به حداقل میزان ممکن خود رسیده است. جستجوهای مربوط به بیت کوین در ماه های اخیر رکورد جستجو را شکسته است و «هاوینگ بیت کوین» به یکی از پرجستجوترین عبارات تبدیل شده است.

هاوینگ بیت کوین، به نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین گفته می شود.
هاوینگ بیت کوین، به نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین گفته می شود.

در روزهای اخیر اما نوسانات بسیار پایین بوده است. بسیاری از تحلیلگران در این میان به ارائه و بیان تحلیل های تکنیکال خود از قیمت بیت کوین می پردازند. اما واقعیت ماجرا این است که قیمت بیت کوین همچون تمام نقاط عطف گذشته خود پیرو تحلیل های تکنیکال نیست. در شرایط ثبات محیط و رویدادها صحبت از تحلیل های تکنیکال بی راه نیست. اما در شرایط خاص، وقتی بیت کوین در دوران کرونا به سر می برد، دلار آمریکا با تهدیدهای بسیار مواجه است، چین ارز دیجیتال ملی خود را راه اندازی کرده است و هاوینگ بیت کوین روی می دهد که طی آن پاداش استخراج نصف می شود، صحبت از تحلیل های تکنیکال کمی دشوار است.

هاوینگ قبلی بیت کوین در 11 جولای سال 2016 روی داد.

در هاوینگ قبلی همانطور که از تصویر برمی آید، قیمت بیت کوین پس از هاوینگ برای مدت یک ماه نزولی و پس از آن شروع به رشد کرد و تا ابتدای سال 2018 قریب به 30 برابر قیمت پیش از هاوینگ خود رسید. این رشد وحشتناک در طی یک سال، بسیاری از دارندگان بیت کوین را به آینده آن امیدوار کرده است. قیمت بیت کوین باید بالاتر برود تا ماینرها همچنان بتوانند به فرآیند استخراج بیت کوین ادامه دهند، در غیر اینصورت این فرآیند برایشان غیر اقتصادی خواهد بود.

در حالیکه انتظار می رود برخی مطلع تر باشند، اما گویا پاسخ به این سوال برای شناخته شده ترین پایگاه های اینترنتی ارزهای دیجیتال نیز دشوار است. پایگاه اطلاع رسانی کوین دسک (CoinDesk)، در پرسشی از کاربران خود سوال کرده «آیا هاوینگ منجر به افزایش قیمت می شود؟» پاسخ عمده کاربران این پایگاه «نه» بوده است، اما عمده تحلیلگران (و نه همه) معتقدند در بلندمدت بیت کوین شاهد یک افزایش تاریخی جدید خواهد بود. به طور همزمان این پایگاه برای پاسخ به این پرسش، از تحلیلگران مختلف دعوت کرده است که در یک لایو شرکت کنند.

پایگاه اطلاع رسانی کوین دسک، در پرسشی از کاربران خود سوال کرده هاوینگ منجر به افزایش قیمت می شود؟

در پاسخ به این سوال تحلیلگران به دسته های زیر تقسیم شده اند:

1- برخی از تحلیلگران شرکت کننده در پاسخ به این پرسش اعتقاد دارند که در کوتاه مدت و بلندمدت قیمت بیت کوین یک بازار گاوی را تجربه خواهد کرد.

2- برخی از تحلیلگران شرکت کننده در پاسخ به این پرسش اعتقاد دارند که در کوتاه مدت با کاهش قیمت و در بلندمدت با افزایش قیمت مواجه خواهیم بود.

3- هیچ تحلیلگری به کاهش قیمت در کوتاه مدت و بلند مدت اشاره نداشته است.

4- برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند بیت کوین وارد دوره تاریخی ثبات نسبی قیمت می شود و آلت کوین ها وارد دوره جدیدی از حیات خود می شوند که با توجه سرمایه گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال مواجه خواهند شد. در واقع این تحلیلگران معتقدند، این یک نقطه عطف برای آلت کوین هاست و نه بیت کوین!

در نهایت فراموش نکنید که خرید و فروش بیت کوین اصولی دارد و نباید این اصول را فراموش کنید. بیت کوین به عنوان ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا، بیش از نیمی از حجم بازار ارزهای دیجیتال دنیا را در اختیار دارد.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: سومین هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در راه است - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.