ارز دیجیتال لئو LEO

لئو چیست؟ (LEO) ارز دیجیتال UNUS SED LEO

توکن لئو (LEO) یک توکن مورد استفاده در صرافی آنلاین بیت فینکس (Bitfinex Exchange) و برخی صرافی های آنلاین دیگر است که توسط شرکت مادر، آی فینکس (iFinex) مدیریت می شود. هدف از ایجاد این توکن تقویت جامعه استفاده کننده از صرافی بیت فینکس و بهبود عملیات در این صرافی بوده است.

لئو در حال حاضر در بین با ارزش ترین ارزهای دیجیتال دنیا قرار دارد و در لیست 20 تایی هاست. 1 میلیارد عدد از این توکن در بازار در حال معامله است. در این مقاله قصد داریم با این ارز دیجیتال بیشتر آشنا شویم.

لئو LEO چیست؟

در ماه می سال 2019 صرافی بیت فینکس ارزی به نام UNUS SED LEO یا با توکن LEO منتشر کرد. این انتشار با مدیریت خوب این صرافی همراه شد و توانست محبوبیت خوبی پیدا کند و به سرعت راه خود را در بین 20 ارز دیجیتال اول در دنیا باز کند. در آغاز ماه ژوئن سال 2019 توکن LEO حتی به جمع 10 ارز دیجیتال اول در دنیا نیز رسید که بسیاری آن را از این حیث با بایننس کوین (BNB) که توسط صرافی بایننس منتشر شده است مقایسه می کنند.

در ماه می 2019 کمپانی مادر صرافی بیت فینکس که شرکت iFinex است، اوراق سفید (Whitepaper) را به طور همزمان با انتشار خصوصی این ارز منتشر کرد. بر اساس داده های موجود در اوراق سفید بنا است تا بیش از 1 میلیارد از این توکن منتشر نشود و هر واحد از این ارز قرار است به پشتوانه رمزارز پایدار تتر (USDT) منتشر شود. در ادامه بیت فینکس انتشار عمومی این ارز را در 20 ام ماه می در ازای مبادله با ارزهای بیت کوین (BTC)، دلار آمریکا (USD)، تتر (USDT)، ایاس (EOS) و اتریوم (ETH) امکان پذیر کرد.

ارز لئو چه کاربردی دارد؟

ارز لئو از ابتدا قرار بوده است که منجر به جذاب تر شدن پلت فرم صرافی بیت فینکس بین کاربرانش شود. این جذابیت از طریق مکانیسم زیر اتفاق می افتد:

  • کاهش کمیسیون دریافتی از کاربران استفاده کننده از محصولات شرکت iFinex: دو مجموعه بیت فینکس (Bitfinex) و ات فینکس (EthFinex) از زیرمجموعه های شرکت iFinex به شمار می روند که یک شرکت مستقر در هنگ کنگ است. همه دارندگان توکن LEO در هزینه کمیسیون خرید خود با 15 درصد تخفیف همراه خواهند بود. اخیراً بیت فینکس اعلام کرده است که تمام دارندگان لئو در صورتیکه بیش از 5000 دلار (یا به عبارت دقیق تر، تتر) از لئو داشته باشند، 10 درصد تخفیف بیشتر نیز خواهند گرفت. این مشمول دارایی کاربران از لئو در ماه گذشته آنان (محاسبه تمام روزهای ماه) می شود. همچنین به ازای هر 10000 تتر بیشتر از توکن لئو که داشته باشید، 0.05 درصد تخفیف بیشتر نیز مشمول حال شما خواهد بود. به این ترتیب اگر شما 5 میلیون دلار لئو داشته باشید، علاوه بر تخفیفات قبلی، 25 درصد تخفیف بیشتر در کارمزد معاملات نیز خواهید داشت.
جدول تخفیفات ارائه شده برای کاربران دارنده توکن لئو

تاریخچه پروژه لئو

صرافی بیت فینکس در سال 2012 به عنوان بستری برای معاملات P2P بیت کوین ایجاد شد که آن را به یکی از قدیمی ترین بازیگران حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل می کند. در ماه می سال 2019 تیم هسته آن که پروژه LEO را نیز مدیریت کرده است، به بیش از 100 نفر رسید. از آنجا که شرکت فلسفه وجودی خود را کیفیت در مقابل کمیت تعریف کرده است، تعداد افرادی که به طور جدی روی پروژه تمرکز دارند بیش از 25 نفر نیست.

در آگوست سال 2016 بیت فینکس اعلام کرد که مورد یک حمله امنیتی قرار گرفته است. گزارش شد که بیش از 75 میلیون دلار به صورت بیت کوین از حساب مشتریان این صرافی به سرقت رفته است.

در سال 2019 صرافی بیت فینکس مورد انتقادهای بسیار زیادی در رابطه با سرقت صورت گرفته و روابط مخفی این صرافی با برخی از مشتریان خود قرار گرفت و دعاوی حقوقی نیز علیه این صرافی در ایالت نیویورک شکل گرفت که همچنان نیز در جریان است.

در ماه می سال 2019 صرافی بیت فینکس و شرکت هم خانواده آن، ات فینکس اعلام کردند که پلت فرم عرضه اولیه صرافی (IEO) خود را راه اندازی کرده اند که توکینس (Tokinex) نام دارد. بر خلاف فرآیند عرضه اولین کوین (ICO)، فرآیند IEO توسط این تیم مورد بررسی و ارزیابی صلاحیت قرار می گیرد.

سوزاندن توکن های لئو

هر ماه ، iFinex مقداری از توکن های LEO را از بازار خریداری می کند که حداقل، 27 درصد از درآمد ناخالص یک ماهه قبل را شامل می شود. این شرکت تا زمانی که هیچ توکنی در گردش تجاری باقی نماند به سوزاندن توکن ها به صورت ماهانه ادامه خواهد داد.

تاکنون بیش از 19 میلیون واحد توکن از 1 میلیارد توکن عرضه شده لئو، سوزانده شده است.

علاوه بر این، iFinex از 80 درصد سرمایه بازیابی شده از هک شدن بیت فینکس در سال 2016 و 95 درصد سرمایه بازیابی شده از سرقت کریپتو کپیتال در سال ۲۰۱۸ برای خرید و سوزاندن لئو استفاده می‌کند.

نقشه راه لئو

کاری که تیم iFinex انجام داده اند، مشابهت های بسیاری زیادی با کاری که توسط تیم صرافی بایننس و صرافی هوبی انجام شده است دارد. تیم iFinex تصویر روشنی از آینده ترسیم نکرده است اما روی این تایید کرده اند که محصولات آینده شان مشمول تخفیف و مزایای بیشتری برای دارندگان توکن های لئو خواهد بود.

برای اینکه از ارز لئو استفاده های بیشتری انجام بگیرد، iFinex به دنبال راه اندازی پلت فرم های کوچکتری است. برخی از این پلت فرم ها عبارتند از:

  • دازار (Dazaar) که یک بازار غیرمتمرکز اطلاعات است.
  • بتفینکس که یک پلت فرم شرط بندی در فضای آنلاین است.
  • یوفینکس یا مایکروفینکس که مجموعه ابزار و کتابخانه ها برای ایجاد صرافی ها و بازار مشتقات است.

جمع بندی

اگر کاربر صرافی بیت فینکس باشید، طبعاً یکی از بهترین راهکارها برای کاهش کمیسیون تراکنش هایتان داشتن ارز دیجیتال لئو است. درست شبیه به اتفاقی که روی صرافی بایننس و هوبی افتاده است.

برنامه ماهانه و زمان بندی شده آی فینکس (iFinex) برای اختصاص دادن بخشی از درآمدهای خود برای سوزاندن توکن های لئو، به حفظ قیمت لئو کمک خواهد کرد.

در مقابل بعضی از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال، به دلیل اتفاقات مشکوک روی داده برای بیت فینکس و تتر، به لئو نیز بدبین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *