صرافی هوبی

صرافی هوبی (Huobi)

صرافی هوبی (Huobi Exchange) یک صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور است که سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در دنیا به شمار می رود. هوبی در ابتدا توسط لئون لی (Leon Li) که یک مهندس نرم افزار در اوراکل بود در سال 2013 و در کشور چین پایه گذاری شد. اما با توجه به ممنوعیت های اعمال شده در سال 2017 در چین مبنی بر عدم معامله بیت کوین، فعالیت این صرافی به کشورهای سنگاپور، ژاپن و کره جنوبی توسعه پیدا کرد.

صرافی هوبی در حال حاضر بیش از 280 بازار ارزدیجیتال را پشتیبانی می کند. در ژوئن سال 2018 گروه هوبی اعلام کرد که زنجیره هوبی (بلاکچین) را توسعه داده است، اما در ژانویه و فوریه آن سال نزدیک به 300 میلیون توکن ارز دیجیتال خود به نام هوبی توکن (HT) را به عنوان پاداش به کاربران VIP خود عرضه کرد تا در پی بحران به وجود آمده ناشی از ممنوعیت معاملات بیت کوین در چین (که منجر به کاهش 95 درصدی معاملات روی این پلت فرم شده بود)، فعالیت خود را بازیابی کند.

اصلی ترین ارزهای دیجیتال (از حیث حجم معاملات) در صرافی هوبی، بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، ایاس (EOS)، ریپل (XRP) و اتریوم (ETH) هستند. در ماه مارس سال 2018 صرافی هوبی اعلام کرد که 1 میلیارد دلار معامله روزانه در این پلت فرم انجام می شود.

افراد کلیدی صرافی هوبی

در حال حاضر لئون لی (Leon Li) به عنوان بنیانگذار و رئیس هیات مدیره، جیاوی ژو (Jiawei Zhu) به عنوان مدیر عملیات، ژیان فنگ چنگ (Xianfeng Cheng) به عنوان مدیر فنی، چارلی تسای (Charlie Tsai) به عنوان مدیر ارشد استراتژی و ژیائوفنگ چن (Xiaofeng Chen) به عنوان قائم مقام شرکت هوبی فعالیت می کنند.

برخی حواشی صرافی هوبی

در سپتامبر سال 2014 هوبی از طریق اکانت ویبوی خود اعلام کرد که 920 بیت کوین و 8100 لایت کوین به اشتباه در 27 اکانت مختلف وارد شده اند. در پی این اتفاق این شرکت ارزهای دیجیتال گم شده را به صاحبان خود بازگرداند.

در ماه آگوست سال 2017 صرافی هوبی و OKCoin اعلام کردند که 1 میلیارد یوان چین (معادل 150 میلیون دلار) از دارایی های مشتریان غیر فعال خود را در محصولات مدیریت ثروت (Wealth-Management Products) سرمایه گذاری کرده اند.

در سپتامبر سال 2017 دولت چین ممنوعیت هر گونه عرضه اولین کوین (ICO) و معامله ارزهای دیجیتال را اعلام کرد. این رویداد باعث افت 95 درصدی معاملات در صرافی هوبی شد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *