تاریخ:مارس 5, 2021

آشنایی با بازی ورق تک نفره کندو

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی یه بازی تک نفره است که می توانید سایر بازی های ورق یک نفره را نیز در بخت مشاهده کنید. شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

بازی تک نفره کندو یک بازی تک نفره است که صبر بازیکن را بالا می برد. از نظر سبک، بازی تک نفره کندو شبیه بازی هایی چون بازی ورق 13، بازی ورق چنگ شیطان و بازی ورق سلول خالی است. شما در این بازی باید تمام کارت های هم رنک را در یک گروه قرار دهید تا برنده شوید. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

یک بسته 52 کارتی.

آماده سازی

برای شروع باید ده کارت را وسط قرار دهید که کندو را تشکیل دهند. سپس 6 کارت را در دو ردیف سه کارتی قرار دهید. کارت های باقیمانده را هم جلوی خود بگذارید.

هدف بازی

در این بازی، هدف این است که کارت های هم رنک را در گروه های 4 تایی کنار هم قرار دهید. کارت ها در مجموعه 6 کارتی کنار هم قرار می گیرند. کارت ها را می توان از کندو یا مجموعه کارت های کنار گذاشته شده به مجموعه 6 کارتی وارد کرد.

بازی های مشابه

بازی ورق تک نفره کندو جزو بازی های تک نفره به حساب می آید و اینجا بیش از همه، صبر بازیکن مورد آزمایش قرار می گیرد. شاید بازی های تک نفره به اندازه بازی های دو نفره و گروهی جذاب نباشد، ولی مطمئن باشید اگر چند بار آن را امتحان کنید، تاثیر اعتیادآورش را حس خواهید کرد. از این نظر بازی ورق تک نفره کندو شبیه بازی هایی چون بازی ورق تک نفره گلف، بازی ورق تک نفره و بازی ورق تک نفره آرزو است.

نحوه انجام بازی

در ابتدای بازی باید تا جایی که امکان دارد، کارت های مجموعه 6 کارتی را با هم جفت کنید. وقتی فضا باز شد، بالاترین کارت کندو را در فضای خالی می گذارید.

وقتی این روند ادامه پیدا کرد و همه کارت های مجموعه 6 کارتی و کندو در کنار کارت های هم رنک قرار گرفت، باید سراغ کارت های باقیمانده بروید. سه کارت را برگردانده روی زمین می گذارید تا مجموعه کارت های کنار گذاشته شده ایجاد شود. بالاترین کارت از این سه تا را می توانید در صورت امکان به مجموعه 6 کارتی اضافه کنید. اگر امکانش نبود، سه کارت دیگر را از مجموعه کارت های باقیمانده بردارید و برگردانید.

وقتی کارت های مجموعه کارت های باقیمانده تمام شد، باید کارت های مجموعه کارت های کنار گذاشته شده را برگردانید و دوباره تبدیل به یک بسته کنید. وقتی همه کارت های کندو به کارت های مجموعه 6 تایی اضافه شد، فضای خالی در مجموعه را می توانید با بالاترین کارت از مجموعه کارت های کنار گذاشته شده پر کنید.

پیروزی / شکست

اگر بازیکنی بتواند تمام کارت ها را در گروه های چهارتایی قرار دهد برنده شده است. اگر بازیکنی سراغ کارت های باقیمانده برود و دیگر نتواند حرکتی انجام دهد، باخته است.

آموزش ویدیویی بازی ورق تک نفره کندو

در این ویدیو با هم نحوه انجام بازی تک نفره کندو را یاد می گیریم. برای این بازی 52 کارت لازم دارید.

آماده سازی

اول یک بسته 10 کارتی خواهید داشت. کارت ها باید به شکلی باشند که آنها را ببینید. این بسته را کندو می نامیم. حالا شش کارت را برگردانده در دو ردیف روی میز بگذارید. بسته کارت های باقیمانده را هم روبروی خود بگذارید.

هدف بازی

هدف این است که رنک کارت ها را با هم جفت کرده آنها را در گروه های 4 تایی قرار دهیم. کارت ها با 6 کارتی که روی میز گذاشته ایم جفت می شوند. کارت ها را می توان در این مجموعه 6 کارتی حرکت داد. کارت ها را می توان از کندو یا بسته کارت های باقیمانده وارد این مجموعه 6 کارتی کرد.

نحوه انجام بازی

در ابتدا باید تا جای ممکن کارت های داخل مجموعه 6 کارتی را با هم جفت کنیم. اینجا کارت های 3 با هم جفت شدند. وقتی یک فضای خالی ایجاد شد، بالاترین کارت از کندو را در آن جای خالی قرار می دهیم. اینجا کارت تک را در فضای خالی می گذاریم. حالا که جفت کردن انجام شد و از کندو هم کارت برداشتیم، نوبت بسته کارت های باقیمانده است.

سه کارت از این بسته برمی داریم و برمی گردانیم. این بسته را بسته کارت های کنار گذاشته شده می نامیم. بالاترین کارت این بسته را می توان در صورت امکان به مجموعه 6 کارتی اضافه کرد. در غیر این صورت باید سه کارت دیگر را از بسته کارت های باقیمانده برداریم و برگردانیم. اینجا کارت تک را از بسته کارت های کنار گذاشته شده به کارت تک مجموعه 6 کارتی اضافه می کنیم.

حالا کارت 8 بالای بسته کارت های کنارگذاشته شده است و آن را هم می توانیم به کارت 8 داخل مجموعه 6 کارتی اضافه کنیم. این کار را همین طور ادامه می دهیم و هرجا که ممکن بود بالاترین کارت بسته کارت های کنار گذاشته شده را به مجموعه 6 کارتی اضافه می کنیم.

در این نمونه، حالا ما گروهی از 4 کارت 8 داریم. این گروه را باید از مجموعه 6 کارتی خارج کرد. حالا بالاترین کارت کندو را در فضای خالی می گذاریم. می بینیم سه کارت بعدی از کندو را هم می توان با کارت های مجموعه 6 کارتی جفت کرد.

وقتی دیگر نمی توانیم حرکتی انجام دهیم، باید بسته کارت های کنار گذاشته شده را برگرداند تا دوباره از آن کارت بکشیم. دوباره کارت ها را 3 تا 3 تا کنار می گذاریم و هر جا امکان بود، آنها را با کارت های مجموعه 6 کارتی جفت می کنیم. وقتی همه کارت های کندو به کارت های مجموعه 6 کارتی اضافه شد، فضای خالی در مجموعه 6 کارتی را می توان با بالاترین کارت از بسته کارت های کنار گذاشته شده پر کرد.

پیروزشدن

اگر بازیکن بتواند همه کارت ها را در گروه های 4 تایی قرار دهد برنده است. اگر هنوز کارت ها در بسته باقی مانده اند و بازیکن نمی تواند حرکتی انجام دهد، او بازنده است.

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *