آشنایی با بازی ورق تک نفره گلف

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی یه بازی تک نفره است که می توانید سایر بازی های ورق یک نفره را نیز در بخت مشاهده کنید. شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

بازی گلف تک نفره می تواند صبر شما را بیازماید. از این نظر، بازی گلف تک نفره شبیه بازی های بازی ورق تک نفره کندو، بازی ورق 13 و بازی ورق سلول خالی است. در این بازی باید در نه دور، امتیازتان را پایین تر از حدی که مشخص شده حفظ کنید. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید.

اقلام موردنیاز

52 کارت.

آماده سازی

در ابتدا باید هفت ستون پنج کارتی بسازیم. هر ردیف جدید از کارت ها با ردیف قبلی اوورلپ دارد. بالاترین کارت از بسته کارت های باقیمانده را برمی گردانیم تا مخزن کارت ها ایجاد شود.

هدف بازی

هدف در این بازی این است که همه کارت ها را از 7 ستون مشخص شده وارد مخزن کارت ها کنیم. یک کارت را وقتی می توان به مخزن وارد کرد که یک عدد بیشتر یا یک عدد کمتر از بالاترین کارت مخزن باشد.

بازی های مشابه

در این بازی فاکتوری که از همه چیز مهم تر است، صبر شماست. معمولا بازی های ورق تک نفره راه مناسبی برای بالابردن صبر و تمرکز بازیکن است. برخی از افراد هم از این بازی ها برای دوری از استرس و نگرانی های روزمره استفاده می کنند. از این نظر، بازی تک نفره گلف شبیه بازی های بازی ورق تک نفره هرم و بازی ورق تک نفره آرزو است.

نحوه انجام بازی

در آغاز بازی یک کارت در دسترس را وارد مخزن می کنیم. این کارت باید یک عدد بیشتر یا یک عدد کمتر از کارت مخزن باشد. وقتی به جایی برسیم که نتوانیم هیچ حرکت دیگری انجام دهیم، بالاترین کارت از بسته کارت های باقیمانده برگردانده شده روی کارت های مخزن قرار می گیرد.

پیروزشدن

اگر بازیکن توانست همه کارت ها را وارد مخزن کند، برنده بازی شده است. اگر به جایی برسیم که دیگر نتوانیم هیچ حرکت دیگری انجام دهیم، بازنده شده ایم.

قوانین

  • یک کارت را فقط وقتی می توان به مخزن منتقل کرد که هیچ کارتی روی آن نباشد.
  • در این بازی می توان کارت های تک و شاه را روی هم گذاشت. اگر می خواهید بازی را دشوارتر کنید، با این قانون بازی کنید که نتوان کارت شاه و تک را روی همدیگر قرار داد.
  • برای محاسبه امتیاز باید در پایان هر دور بازی، تمام کارت هایی که در ستون ها باقی مانده اند را به امتیازتان اضافه کنید. اگر در دور برنده شدید، کارت های باقیمانده در بسته کارت های باقیمانده از امتیاز شما کسر می شود. در مجموع نه دور بازی کنید و سعی کنید از مرز 36 امتیاز رد نشوید.

آموزش ویدیویی بازی تک نفره گلف

در این ویدیو با هم نحوه انجام بازی گلف تک نفره را یاد می گیریم. برای این بازی 52 کارت نیاز دارید.

آماده سازی

باید در ابتدا 7 ستون 5 کارتی بسازید. در هر ردیف، کارت را تا نیمه روی کارت قبلی می گذاریم. بالاترین کارت از کارت های باقیمانده را برمی گردانیم تا مخزن ایجاد شود.

هدف بازی

هدف ما در این بازی این است که همه کارت ها را از ستون های 5 تایی وارد مخزن کنیم. وقتی می توان کارتی به مخزن اضافه کرد که یک عدد بالاتر یا یک عدد پایین تر از کارتی باشد که در بالای مخزن قرار دارد.

نحوه انجام بازی

در شروع یک کارت دسترس را به مخزن اضافه می کنیم. این کارت باید یک عدد بالاتر یا یک عدد پایین تر از کارت مخزن باشد. اینجا ما می توانیم کارت 5 را روی کارت 6 قرار دهیم. بعد هم کارت 4 را اضافه می کنیم. همین طور ادامه می دهیم. وقتی نتوانیم حرکتی انجام دهیم، بالاترین کارت از بسته کارت های باقیمانده را برمی گردانیم و بازی ادامه پیدا می کند.

کارتی که برگرداندیم 10 است و می توانیم کارت سرباز یا کارت 9 روی آن بگذاریم. کارت 9 را انتخاب کردیم و در ادامه کارت های 8 و 9 را هم اضافه کردیم. حالا دوباره باید کارت بالای بسته کارت های باقیمانده را برگردانیم.

پیروزشدن

اگر بازیکنی توانست همه کارت های ستون ها را وارد مخزن کند، او برنده است. اگر بازیکن به جایی رسید که دیگر نتوانست کاری انجام دهد، بازنده است.

مرور قوانین

فقط وقتی می توان کارتی را به مخزن منتقل کرد که کارت دیگری روی آن نباشد. در این بازی می توان کارت تک و شاه را روی همدیگر گذاشت. اگر می خواهید بازی را سخت کنید، این قانون را در نظر بگیرید که نمی توان این دو کارت را روی همدیگر قرار داد.

برای محاسبه امتیازات،  در پایان هر دور بازی تعداد کارت هایی که باقی مانده را حساب کنید. به عنوان مثال در این دور بازی امتیاز برابر با 3 است. اگر در پایان یک دور بازی برنده شدید، کارت هایی که در بسته کارت های باقیمانده دارید را از امتیازتان کم کنید. در این دور این امتیاز برابر با منفی دو است. نه دور بازی کنید و سعی کنید از مرز 36 امتیاز رد نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *