آشنایی با بازی ورق تک نفره چنگ شیطان

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی یه بازی تک نفره است که می توانید سایر بازی های ورق یک نفره را نیز در بخت مشاهده کنید. شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

چنگ شیطان یک بازی تک نفره است که صبر شما را بالا می برد. این بازی شبیه بازی هایی چون بازی ورق تک نفره کندو، بازی ورق سلول خالی و بازی ورق تک نفره آرزو است. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

96 کارت (دو بسته کارت استاندارد بدون کارت های تک).

آماده سازی

باید سه ردیف بسازید. در هر ردیف هشت کارت قرار می گیرد. بقیه کارت ها را زیر این ردیف ها قرار می دهیم.

هدف بازی

باید همه کارت ها را با خال های جفت، به صورت متوالی قرار دهید. در ردیف بالا، 2 و 5 و 8، سرباز. 3 و 6 و 9 و بی بی در ردیف وسط. 4 و 7 و 10 و شاه در ردیف پایین.

بازی های مشابه

این بازی در رده بندی بازی های صبر قرار می گیرد. برخی از مردم از این نوع بازی ها برای بالابردن تمرکز یا دوری از استرس های روزمره استفاده می کنند. از این نظر، بازی چنگ شیطان شبیه بازی ورق تک نفره گلف، بازی ورق 13 و بازی ورق تک نفره هرم است.

نحوه انجام بازی

کارت های مجموعه را می توان طبق نیاز حرکت داد. اول باید کارت های 2 و 3 و 4 را به ردیف هایشان منتقل کرد. کارت های هم خال را هم باید در یک جا جمع کرد. توالی گفته شده باید رعایت شود.

وقتی جای خالی ایجاد شد، باید بالاترین کارت از بسته کارت های باقیمانده را وارد بازی کرد. وقتی همه حرکت ها انجام شد باید بسته کارت های باقیمانده را برگرداند. این کار را باید در دسته های 3 تایی انجام داد. وقتی دیگر نمی توانید هیچ حرکتی انجام دهید، بازی تمام شده است.

امتیازگیری

باید کارت هایی که باقی مانده اند را شمرد. این عدد همان امتیاز بازیکن است و هر چقدر به صفر نزدیکتر باشد بهتر است.

قوانین

  • کارت ها را می توان یک جا جمع کرد حتی اگر این بسته از کارت پایه ای شروع نشده باشد.
  • وقتی کارت های بسته کارت های باقیمانده تمام شد، کارت ها را باید برداشت تا دوباره بسته کارت های باقیمانده ایجاد شود.

آموزش ویدیویی بازی ورق چنگ شیطان

https://www.youtube.com/watch?v=0fIAIxwQVLg

در این ویدیو با هم نحوه انجام بازی تک نفره چنگ شیطان را یاد می گیریم. برای این بازی دو بسته کارت نیاز دارید و باید کارت های تک را حذف کنید.

آماده سازی

باید سه ردیف 8 کارتی بسازید. کارت ها را برگردانید تا مشخص باشند. بسته کارت های باقیمانده را هم زیر این مجموعه بگذارید.

هدف بازی

هدف در این بازی این است که همه کارت ها را براساس توالی با خال های جفت شده جمع آوری کنیم. توالی ها 2 و 5 و 8 و سرباز در ردیف بالا، 3 و 6 و 9 و بی بی در ردیف وسط و 4 و 7 و 10 و شاه در ردیف پایین هستند. در نهایت وقتی این مجموعه را نگاه می کنیم می توانیم الگوی 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و …. را ببینیم.

نحوه انجام بازی

می توانیم کارت های داخل مجموعه را با هم عوض کنیم. در شروع باید 2 ها و 3 ها و 4 ها را به ردیف های مربوطه ببریم. حالا بازیکن می تواند در صورت امکان به بسته کردن و جمع آوری کارت ها بپردازد. اینجا می توان کارت 5 پیک را روی کارت 2 پیک گذاشت.

حالا یک جای خالی در مجموعه ایجاد شد. باید بالاترین کارت از بسته کارت های باقیمانده را برگرداند و آنجا گذاشت. می توان کارت 8 پیک را روی کارت 5 پیک گذاشت و جای خالی را پر می کنیم. در صورت نیاز می توانیم جای کارت های مجموعه را با هم عوض کنیم. کارت سرباز پیک را روی کارت 8 پیک می گذاریم. حالا یک بسته کامل شده است. فضای خالی را پر می کنیم.

بازی ادامه پیدا می کند و هر جا ممکن بود کارت ها را بسته بندی می کنیم. جای خالی را هم با کارت بالای بسته کارت های باقیمانده پر می کنیم. در بازی جلوتر می رویم. وقتی همه حرکات ممکن در مجموعه انجام شد، بازیکن می تواند کارت بکشد.

کارت های بسته کارت های باقیمانده را سه تا سه تا برمی گردانیم. بالاترین کارت از این سه کارت را می توان در صورت امکان در بسته ها گذاشت. وقتی نمی توانیم حرکتی انجام دهیم، سه کارت دیگر را برمی گردانیم. کارت 9 دل را به کارت 6 دل اضافه می کنیم. حالا می توانیم بی بی دل را از مجموعه برداشته روی 9 دل بگذاریم.

فضای خالی ایجاد می شود و بالاترین کارت از بسته کارت های باقیمانده را برگردانده آنجا می گذاریم حتی اگر در میانه روند برگرداندن کارت های بسته کارت های باقیمانده باشیم. همین طور ادامه می دهیم و هرجا امکان بود حرکت می کنیم.

به پایان بازی می رویم. وقتی نمی توان حرکتی انجام داد، بازی تمام شده است.

امتیازگیری

بازیکن باید کارت های باقیمانده در بسته کارت های باقیمانده را محاسبه کند. این امتیاز اوست. هرچه این عدد به صفر نزدیکتر باشد بهتر است.

مرور قوانین

می توان بسته بندی کارت ها را شروع کرد حتی اگر شروع بسته از کارت پایه ای نباشد. اینجا می توان کارت 10 گشنیز را روی کارت 7 گشنیز گذاشت. این در حالی ست که هنوز کارت 7 گشنیز را با کارت 4 گشنیز جفت نکرده بسته نساخته ایم.

وقتی بسته کارت های باقیمانده تمام شد، کارت هایی که برگردانده ایم را جمع می کنیم و دوباره یک بسته کارت های باقیمانده می سازیم تا دوباره بتوانیم کارت بکشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *