تاریخ:ژانویه 22, 2021

آشنایی با بازی ورق تک نفره آرزو

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی یه بازی تک نفره است که می توانید سایر بازی های ورق یک نفره را نیز در بخت مشاهده کنید. شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

بازی آرزوی تک نفره تجربه خوبی برای بالابردن صبر است. باید تمام کارت ها را در بار اول حذف کنید و یک آرزو کنید! این بازی در طبقه بندی بازی های صبر قرار می گیرد و از این نظر بازی ورق تک نفره آرزو شبیه بازی هایی چون بازی ورق تک نفره کندو، بازی ورق تک نفره هرم و بازی ورق آشغال است. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

32 کارت (از تک ها تا 7 ها در هر خال).

آماده سازی

باید هشت ستون از کارت ها ایجاد کنید. کارت ها را به پشت روی زمین قرار دهید. در هر ستون باید 4 کارت قرار داد. بالاترین کارت هر ستون را برگردانید.

هدف بازی

هدف این است که همه کارت ها را از ستون ها حذف کنید. کارت ها به صورت جفت حذف می شوند.

بازی های مشابه

این بازی در طبقه بندی بازی های صبر قرار می گیرد و بهترین انتخاب برای افرادی است که می خواهند افکار منفی را از خود دور کنند. شانس، فاکتور مهمی در این بازی است و بازیکن نمی داند زیر کارتی که می بیند چه کارت هایی قرار دارد و آن ها را با کدام کارت ها می تواند جفت کند. بازی ورق تک نفره آرزو شبیه بازی های بازی ورق 13، بازی ورق سلول خالی و بازی ورق چنگ شیطان است.

نحوه انجام بازی

در ابتدا، یک جفت کارت هم رنک در دسترس را حذف می کنید. وقتی کارتی از ستون حذف شد می توان کارت بعدی در همان ستون را برگرداند. این روند تا زمانی ادامه پیدا می کند که دیگر نتوان کارتی را حذف کرد (شکست). اگر همه کارت ها را حذف کنید، برنده شده اید.

قوانین

  • یک جفت یعنی دو کارتی که رنک یکسان دارند (خال کارت مهم نیست).

آموزش ویدیویی بازی تک نفره آرزو

https://www.youtube.com/watch?v=tk5YokL8yaA

در این ویدیو با هم نحوه انجام بازی تک نفره آرزو را یاد می گیریم. در این بازی 32 کارت نیاز دارید؛ از تک ها تا 7 ها در هر خال.

آماده سازی

باید 8 بسته 4 کارتی ایجاد کنید. بالاترین کارت از هر بسته را برگردانید.

هدف بازی

هدف اینجا این است که همه کارت ها را از این بسته ها حذف کنید. کارت ها با جفت حذف می شوند.

نحوه انجام بازی

در ابتدا باید جفت های در دسترس را حذف کرد. من کار را با حذف دو کارت بی بی شروع می کنم. وقتی کارت بالای یک بسته حذف شد، می توان بالاترین کارت بسته را برگرداند. حالا دو کارت شاه را حذف می کنم و باز هم کارت ها را برمی گردانم. این بار نوبت کارت های 9 است. این روند تا جایی ادامه پیدا می کند که دیگر هیچ کارتی را نمی توان حذف کرد یا همه کارت ها حذف شده اند.

حالا به جایی رسیدم که دیگر نمی توان کارتی را حذف کرد. من بازنده شدم.

پیروزشدن

اگر توانستید همه کارت ها را از بسته ها حذف کنید، برنده بازی هستید.

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *