تاریخ:ژانویه 17, 2021

آشنایی با بازی تاس جعبه را ببند

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های تاس را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
شما می توانید بازی های تاس دو نفره و بازی های تاس چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

بازی تاس جعبه را ببند یک بازی ساده و جالب است. این بازی شبیه بازی هایی چون بازی تاس کشتی، ناخدا و خدمه، بازی تاس تاس راستگو و بازی تاس یاتزی است. باید تاس موردنظر را به دست بیاورید تا بتوانید جعبه را ببندید. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

دو یا چند بازیکن، تخته بازی جعبه را ببند، صفحه امتیازات.

هدف بازی

در این بازی باید در نوبت تان تا می توانید مهره ها را بالا یا پایین بیاورید.

بازی های مشابه

بازی جعبه را ببند در طبقه بندی بازی های تاس قرار می گیرد. در این نوع بازی ها، همه چیز به تاس و شانس بازیکن بستگی دارد. از این نظر، بازی جعبه را ببند شبیه بازی هایی چون بازی تاس بانکو، بازی تاس سی لو و بازی تاس فارکل است.

نحوه انجام بازی

تمام مهره ها را باید بالا گذاشت. یک بازیکن دو تاس را برداشته می ریزد و عددها را با هم جمع می کند. حالا او می تواند به مقدار عدد حاصل، مهره پایین بیاورد. به عنوان مثال، اگر مجموع عددهای دو تاس 9 بود، او می تواند مهره هایی که مجموع ارزش شان 9 می شود را پایین بیاورد.

  • 9
  • 8 و 1
  • 7 و 2
  • 6 و 3
  • 5 و 4
  • 6 و 2 و 1
  • 4 و 3 و 2

بازیکن باید به تاس ریختن ادامه دهد تا زمانی که می تواند به مقدار عددهای حاصل، مهره پایین بیاورد. وقتی دیگر نتوانست مهره ای پایین بیاورد، نوبت او تمام شده است.

امتیازگیری

امتیاز هر بازیکن به مقدار مهره هایی محاسبه می شود که هنوز بالا مانده اند. وقتی امتیاز او محاسبه شد، همه مهره ها را بالا گذاشته بازیکن بعدی بازی می کند.

پیروزشدن

وقتی بازیکنی به امتیاز 45 یا بیشتر رسید، او از بازی حذف می شود. آخرین بازیکنی که در بازی مانده برنده بازی است.

قوانین

  • وقتی بازیکنی مهره های 7 و 8 و 9 را پایین آورده، او می تواند تنها از یک تاس استفاده کند. البته اجباری در این مورد وجود ندارد.
  • اگر بازیکنی همه مهره ها را پایین آورد، گفته می شود جعبه را بسته است. این بازیکن هیچ امتیازی از این نوبتش نمی گیرد.
  • اگر همه بازیکنان در یک دور بازی از امتیاز 45 عبور کنند، بازیکنی که مجموع امتیازاتش از همه کمتر است برنده بازی است.

رودررو

این بازی را می توان به صورت دونفره هم انجام داد. بازیکن اول همان طور که گفته شد بازی می کند. وقتی او دیگر نمی تواند مهره ای را پایین بیاورد، نوبتش تمام شده است. در این نوع بازی، مهره هایی که پایین آورده شده اند را بالا نمی بریم. حالا بازیکن دوم باید مهره هایی که پایین آمده را در نوبتش بالا ببرد. او تا جایی که دیگر نتواند مهره ای را بالا ببرد به تاس ریختن ادامه می دهد. حالا دوباره نوبت بازیکن اول است که مهره ها را پایین بیاورد.

اگر بازیکن اول توانست همه مهره ها را پایین بیاورد، برنده است. اگر بازیکن دوم توانست همه مهره ها را بالا ببرد، برنده است. در این نوع بازی باید در همه دورها از هر دو تاس استفاده شود.

آموزش ویدیویی بازی تاس جعبه را ببند

https://www.youtube.com/watch?v=mwURQC7mjDI&feature=emb_logo

در این ویدیو با هم نحوه انجام بازی تاس جعبه را ببند را یاد می گیریم. ویدیو با مفاهیم کلی و نحوه انجام بازی شروع می شود و در ادامه وارد جزئیات می شویم. در پایان هم به گونه ای دیگر از این بازی می پردازیم که بازی رودررو است.

هدف بازی

هدف در این بازی این است که تا می توانیم مهره های بیشتری را بالا آورده یا پایین ببریم.

بازی

در ابتدای بازی همه مهره ها در بالا قرار دارند. بازیکن شماره 1 دو تاس می ریزد و عددهایشان را جمع می کند. حالا او می تواند مهره ای که برابر با عدد حاصل است را پایین بیاورد. بازیکن شماره 1 دوباره تاس می ریزد و این بار مجموع اعداد برابر با 9 است. او مهره های 4 و 5 را پایین می آورد.

او به همین ترتیب تا زمانی ادامه می دهد که مجموع عدد تاس ها برابر با مهره هایی باشد که بتواند پایین بیاورد. این بار مجموع عدد تاس ها 5 شد و با این عدد نمی تواند مهره ای را پایین بیاورد. پس نوبت بازیکن شماره 1 به پایان رسید.

امتیازگیری

بازیکن شماره 1 به اندازه مجموع عدد مهره هایی که بالا مانده اند امتیاز می گیرد. پس امتیاز او 11 است. وقتی امتیاز او ثبت شد، بازیکن شماره 2 نوبتش را شروع می کند. قبل از اینکه او شروع کند باید همه مهره ها را بالا برد.

وقتی او به جایی رسید که دیگر نتوانست مهره ای را پایین بیاورد، امتیازش ثبت می شود. وقتی همه بازیکن ها یک بار بازی کردند‌، دور بازی تمام شده است. بعد از هر دور بازی اگر بازیکنی 45 امتیاز یا بیشتر داشت از جریان بازی حذف می شود. آخرین بازیکنی که باقی مانده، برنده بازی است.

مرور قوانین

وقتی بازیکنی مهره های 7 و 8 و 9 را پایین آورده، او می تواند با یک تاس ادامه دهد ولی این الزامی نیست. اگر بازیکن بتواند همه مهره ها را پایین بیاورد، می گوییم جعبه را بسته است. این بازیکن از آن نوبت هیچ امتیازی نمی گیرد.

اگر در پایان یک دور بازی همه بازیکنان از امتیاز 45 رد شدند، بازیکنی که مجموع امتیازش از همه پایین تر باشد برنده است.

رودررو

این بازی را می توان با دو بازیکن و به صورت رودررو بازی کرد. بازیکن شماره 1 همان طور که قبلا گفته شد شروع می کند. نوبت او وقتی تمام می شود که دیگر نتواند مهره ای را پایین بیاورد. در این گونه از بازی، مهر ه هایی که پایین آورده شده اند در همان حالت می مانند.

حالا بازیکن شماره 2 بازی را شروع می کند و هدف او این است که مهره های پایین آمده توسط بازیکن قبلی را بالا ببرد. او تا جایی پیش می رود که دیگر نتواند مهر ه ای را بالا ببرد. حالا دوباره نوبت بازیکن شماره 1 است تا همه مهره ها را پایین ببرد. اگر او بتواند همه مهره ها را پایین ببرد، او برنده است. اگر بازیکن شماره 2 بتواند همه مهره ها را بالا ببرد، او برنده است. در این گونه از بازی باید همیشه از دو تاس استفاده کرد.

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *