تاریخ:دسامبر 1, 2023

در شروع پوکر، با جفت ها، چگونه بازی کنیم؟

در سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال، با نحوه شروع بازی ها آشنا شوید.

جفت ها

جفت های پایین (2266)

جفت ها همیشه به نظر خوب می آیند، ولی در موقعیت های تک به تک، شاید تنها 50 درصد شانس بردن دست را داشته باشید. جفت های بالا همیشه باید قبل از فلاپ، افزایش داده شوند، ولی بهتر است برای جفت های پایین به دنبال ساخت ست یا تریپ باشید.

اختصاصی مجله بخت و اقبال

وقتی می بینید برخی در موقعیت های میانی، آخر یا شروط اجباری لیمپ می کنند، بهتر است به جای افزایش، اور لیمپ کنید. این تصمیم برای این است که تنها یک افزایش نمی تواند باعث فولد همه شود و اینکه نمی توانید دست های زیادی با جفت های کوچک ببرید مگر اینکه تریپ بسازید. جفت های کوچک معمولا جفت های دوم، سوم یا چهارم در فلاپ هستند و در نتیجه در مقایسه با اکثر دست ها، موقعیت بدتری خواهند داشت.

وقتی افزایشی صورت گرفته است، بهتر است جفت های کوچک در بازی مقابل بازیکنان خوب، فولد شوند. از سوی دیگر، این دست ها معمولا آن قدر خوب با فلاپ جور نمی شوند که بازی بهتری انجام داد یا تنها با تکیه بر آنها کار خاصی کرد. جور شدن با فلاپ تنها مساله در پوکر نیست، ولی دست های خوب معمولا با فلاپ های بسیاری جور می شوند یا به خودی خود، دست قابل اتکایی می سازند. جفت های کوچک پوکر هیچ کدام از این کارها را نمی کنند.

با این حال، اگر یک افزایش و چند کال وجود داشته باشد، معمولا می توانید به امید درست کردن ست در فلاپ، با این دست ها کال کنید و پات بزرگی ببرید. با بازیکنان بیشتر، پات بزرگ تری هم خواهید داشت، ولی اگر غیر از این باشد، بهتر است فولد کنید.

  • زمان مناسب افزایش: موقعیت های آخر (پات ریز نشده)
  • زمان مناسب کال: موقعیت های اول تا آخر
  • زمان مناسب فولد: موقع ری-ریز یا 4 شرط (re-raise/4-bet)

جفت های میانی (77TT)

خیلی از قوانینی که در مورد جفت های پایین اشاره کردیم، اینجا هم باید به کار بگیرید. هدف خیلی از اوقات باید ساخت ست باشد و اگر نتوانید این کار را بکنید، خیلی از اوقات نباید بازی کنید، ولی جفت های میانی، انعطاف بیشتری دارند.

این جفت ها، قدرت خیلی بیشتری نسبت به جفت های پایین دارند. این به معنای آن است که می توانید این جفت ها را از هر موقعیتی بازی کنید و همچنین باید به دنبال افزایش هم باشید.

  • زمان مناسب افزایش: موقعیت های میانی تا آخر (پات ریز نشده)
  • زمان مناسب کال: موقعیت های اول
  • زمان مناسب فولد: موقع ری-ریز یا 4 شرط (re-raise/4-bet)

جفت های بالا (QQ-AA)

این دست های بیشتر اوقات قبل از فلاپ بازی می شوند. در بسیاری مواقع به دنبال افزایش با این دست ها هم خواهید بود و حتی ممکن است تمایلی بسیاری برای آل این کردن داشته باشید.

اختصاصی مجله بخت و اقبال

بازی های نزدیک تر و همچنین آنلاینی هم وجود دارد که حتی با این کارت ها هم تمایلی به آل این نداشته باشید و در بسیاری بازی ها، بازیکنان تمایلی به شرط سوم نشان نمی دهند و در نتیجه لازم نیست ری-ریز کنید، ولی خیلی از اوقات شرط چهارم یا پنجم، بهترین بازی خواهد بود. گاهی اوقات قبل از فلاپ AA دست تان می آید، ولی یادتان باشد این جفت آسیب پذیری کمتری نسبت به KK یا QQ دارد.

  •  زمان مناسب افزایش: موقعیت های اول تا آخر
  • زمان مناسب کال: –
  • زمان مناسب فولد: –

برای آموزش حالت های دیگر به لینک های زیر مراجعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *