هشت هدفی که بهتر است برای سال جدید در شیوه بازی پوکر خود در نظر داشته باشید

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: روانشناسی پوکر و استراتژی پوکر و تاکتیک پوکر

سال جدیدی قرار است شروع شود و همه معمولا با آمدن سال، اهداف متفاوتی برای خود تعیین می کنند که شامل زندگی روزانه و پوکر می شود. بسیاری از اهداف خیلی زود به فراموشی سپرده می شوند مخصوصا اگر به غذا (کم خوردن) یا ورزش (بیشتر انجام دادن) مربوط باشد، ولی جاه طلبی ها و اهداف هستند که ذهنتان را چارچوب بخشیده و رفتارتان را تغییر می دهد و تلاش برای رسیدن به آن ها همیشه ارزشمند است.

اهداف ابتدای سال بسیاری از بازیکنان استراتژیک یا مربوط به سرمایه است که بسیار شخصی هستند، ولی در این یادداشت، می خواهم دسته دیگری از اهداف را مدنظر داشته باشید. اهدافی که باعث می شود عضو بهتری از جامعه پوکر باشید. در مورد رفتار پشت میز شامل حرکات کوچک همانند درک و اجرای پروسه های استاندارد تا مسائل بزرگتر چون تحقیر نکردن دیگر بازیکنان یا دیلرها،  صحبت می کنم. در ادامه به 8 هدفی که هر پوکربازی در سال جدید باید مدنظر داشته باشد، اشاره می کنم:

تصمیم می گیرم سریع بازی کنم

سرعت پایین بازی واقعا به ضرر پوکر حضوری است. وقتی بازیکنان سطوح پایین در پیش فلاپ وقت تلف می کنند یا بازیکنان تورنمنتی 30 ثانیه صرف فولدی واضح می نمایند، می دانید جایی از کار می لنگد. اگر به زمان نیاز دارید، از آن استفاده کنید و اگر این طور نیست، سریع تصمیمتان را بگیرید و به بازی ادامه دهید.

تصمیم می گیرم در نوبتم اقدام به بازی یا پرسش کنم

اینکه چه درصد بزرگی از بازیکنان این قانون را نمی دانند یا درک نمی کنند، باعث تعجب است. همیشه باید فارغ از تصمیمی که دارید، در نوبتتان بازی کنید. این شامل چک، شرط و فولد هم می شود. شامل پرسیدن سوال هم می شود. اقدام خارج از نوبت به دلیلی معقولانه، ممنوع است: باعث می شود بازیکنان دیگر اطلاعاتی که نباید، به دست بیاورند. همچنین ممکن است روی تصمیم نفرات تاثیر گذار باشد.

تصمیم می گیرم چیپ هایم را مرتب بچینم

این مساله در تورنمنت ها مهم تر است. همچنین در بازی های نامحدود، اهمیت بالاتری نسبت به بازی های محدود دارد، ولی داشتن استکی منظم با قرار داشتن چیپ های درشت در جلو، چیزی است که همیشه آگاهانه باید انجام دهید.

تصمیم می گیرم اقداماتم ابهام آمیز نباشد

شاید تنها یک بار در طول پوکرتان، شرط زنجیره ای (با نوشتار انگلیسی String Bet، شرطی است که بازیکن همه چیپ هایش را بعد از افزایش، در یک حرکت در پات نمی گذارد و در چند مرحله این کار را می کند که از لحاظ اخلاقی پذیرفته شده نیست) بکنید یا قانون یک چیپ (با نوشتار انگلیسی One Chip Rule، وقتی بازیکنی بدون بیان شفاهی چیپی را وسط می گذارد، بقیه به این صورت تلقی می کنند که شرط قبلی را کال کرده و افزایش نداده است حتی اگر چیپ مورد اشاره، بزرگتر از شرط بازیکن قبل باشد) را خیلی زود یاد بگیرید، ولی برای بسیاری از بازیکنان، موارد متعددی از اقدامات نفرات پای میز ممکن است ابهام آمیز تلقی شود. مثلا اگر بگوییم «500 افزایش»، به این معنا است که «به اندازه 500 تا افزایش می دهیم» یا «مستقیم به 500 افزایش می دهیم»؟ تصمیم به اقدامات کاملا شفاف چه به صورت شفاهی و چه در رفتار با چیپ هایتان، بگیرید که بهترین رویکرد هم همین است.

تصمیم به یادگیری تمام قوانین بازی می گیرم

بسیاری از قانون شکنی ها به خاطر ناآگاهی است. از این رو، یادگیری قوانین کتبی و چگونگی اجرایی شدن آن ها پای میز می تواند اعتماد به نفس بالایی به شما بدهد. می توانید قوانین عمومی را به صورت آنلاین در همه جا پیدا کنید. همه سالن ها هم این قوانین را به صورت چاپ شده در اختیارتان می گذارند.

تصمیم به ادامه راه می گیرم

اگر پات از دست رفت، تصمیم به فراموش کردن دست می گیرم. نباید کسی را تحقیر کنم یا هیچ اتفاق مربوط به آن دست، آن جلسه، روزهای اخیر یا تمام زندگی را تقصیر سرنوشت بیندازم. در مورد اینکه چقدر بدشانسی آورده اید، غُر نزنید. کامنت های کنایه آمیز هم ممنوع است. رها کنید. ادامه دهید. بهتر است در مورد دست بعد فکر کنید.

تصمیم می گیرم در برخورد با دیلرها و سایر مسئولین سالن، رفتار مودبانه داشته باشم

شکی نیست بسیاری از شما آدم های خوبی هستید. همچنین فکر نمی کنم خیلی شما بعد از روند طولانی بد یا ساعت ها بازی بدون دست خوب، خشم و ناراحتیتان را به کسانی که ساعت های طولانی برای باز ماندن سالن پوکر زحمت می کشند، منتقل کنید. اگر مشکلی با کسی دارید، فقط از مسئول سالن کمک بگیرید.

تصمیم می گیرم با احترام با رقبا برخورد کنم

برای تمام کسانی که پای میز هستند، احترام قائل باشید که حتی شامل بازیکن بددهن کُند صندلی شماره 4 هم بشود. شاید لایق احترام شما نباشد، ولی برای شخصیت خودتان لازم است. همچنین با سایلنت کردن موبایل و برقراری تماس ها دور از میز، به بقیه احترام می گذارید. ارزش این اهداف، کاملا بارز است، ولی اگر این طور نیست، شک نکنید رفتار بهتر سبب می شود بازیکنان بیشتری به سالن های پوکر بیایند که بسیار خوب است. همچنین رفتار بهتر پای میز باعث می شود رنجش های همیشگی پای میز از شما دور شده و تمرکزتان روی مسائل مهم تر شامل کارت هایی که می گیرید و اینکه چطور باید آن ها را بازی کنید، بیشتر شود. این معامله ای برد برد است. در رسیدن به اهدافتان و ساخت سالی موفق در پوکر، برایتان آرزوی موفقیت می کنیم.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *