تاریخ:ژوئن 13, 2021

چند توصیه مهم برای شرکت در تورنمنت های حضوری و آنلاین پوکر

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: انواع روانشناسی پوکر

اگر به پوکر علاقه مند هستید، جایی در دوران پوکرتان اقدام به شرکت در بازی های پوکر تورنمنتی چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری خواهید کرد. از این رو، در این یادداشت و به قلم ویوین سالیبا، چند نکته مهم برای حضور در بازی های تورنمنتی را مرور می کنیم.

ویویانا سالیبا دوران موفقی در پوکر داشته است. در اواخر سری جهانی پوکر در لاس وگاس، او نمایش بسیار خوبی در هولدم نامحدود داشت و در بین بیش از 10 هزار نفر شرکت کننده، چهارم شد و 308 هزار و 888 دلار جایزه گرفت. در ادامه او در رقابت های معتبر دیگری هم حضور پیدا کرده است.

توصیه اول: اجازه ندهید هیجان خللی در بازیتان داشته باشد

شرکت در تورنمنت ها می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. البته به خاطر کلاس کاری و شکوه محل برگزاری این رقابت ها، چنین اتفاقی طبیعی است و خب با جایزه های بزرگی هم طرف هستیم. با تمام این ها، بسیار اهمیت دارد که هیجان خود را کنترل کنید و اجازه ندهید خللی در بازیتان داشته باشد، چون در این صورت عملکردتان هم بهتر می شود.

تمام افکار منفی را کنار بگذارید و اجازه ندهید هیجان، فشار بیرونی و هزینه اولیه بالای شرکت در تورنمنت، تاثیری در عملکردتان داشته باشد.

توصیه دوم: تورنمنت را جدی بگیرید

اکثر تورنمنت های پوکر همانند ماراتن است. برای بهینه کردن نتایجتان در آن ها، لازم است نظم مناسبی پشت میز و زندگی روزمره شامل سبک زندگی و عادت های خود پیاده کنید. خوردن غذای سالم و داشتن استراحت کافی، تاثیر بسیار بالایی در نتایجتان دارد که ممکن است حتی در چند ساعت هم خود را نشان دهد. پرداختن به ورزش و مدیتیشن هم از جمله امور مهم در داشتن عملکرد مناسب است.

همچنین باید موقع بازی به تمام جوانب بازی توجه داشته باشید. تا وقتی درگیر دست هستید، سراغ گوشی نروید تا اطلاعات مهم رد و بدل شده بین بازیکنان را از دست ندهید. هر تورنمنتی که در آن حضور پیدا می کنید را جدی بگیرید و بهترین فرصت ها را برای خودتان به منظور موفقیت، فراهم کنید.  

توصیه سوم: صبور باشید

تورنمنت ها ممکن است بالا پایین های بسیاری داشته باشند، ولی فارغ از هر اتفاقی، باید صبر و بردباری خود را حفظ کنید. حتی بعد از باخت ها بعد و بدشانسی های پشت سرهم، براساس طیف دست هایتان به بازی ادامه دهید. هر چقدر هم کارت مرده (به دردنخور) نصیبتان شد، از اصول خود براساس استراتژی هایی که یاد گرفته اید، دوری نکنید. هر چیزی را که می توانید کنترل کنید و در مورد چیزی که نمی توانید کنترل کنید (مثل ترتیب رو شدن کارت ها، رفتار بازیکنان دور میز و موقعیتتان نسبت به رقبا) هم صبور باشید.

اگر انتظارات خود را بالا ببرید، خیلی زود ناامیدی سراغتان می آید. این نه تنها آزاردهنده خواهد بود، بلکه می تواند تمرکز و عملکردتان را هم تحت تاثیر قرار دهد. واقع گرا بمانید و امید به بهترین اتفاقات داشته باشید.

توصیه چهارم: قبل از هر تصمیمی، خوب فکر کنید

چند بار پیش آمده که تصمیمی برای یک دست بگیرید و بعد پشیمان شوید؟ چند بار به خودتان گفته اید اگر 30 ثانیه بیشتر فکر می کردید، تصمیم بهتری می گرفتید؟ از این رو، بسیار اهمیت دارد که قبل از هر تصمیمی، خوب فکر کنید. نیازی به عجله نیست. تامل کنید.

حتی اگر قبلا هم این توصیه ها را می دانستید، به شما قول می دهم بسیاری از بازیکنان حتی با وجود اطلاع از این موارد، آن ها را رعایت نمی کنند. اعمال همین تغییرات کوچک می تواند تاثیر بسیار خوبی در بازی های آینده شما داشته باشد.

مطالب مرتبط:

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *