تاریخ:آگوست 18, 2022
چهره پوکرفیس

7 نکته برای ایجاد و حفظ چهره پوکرفیس

مقدمه

داشتن “چهره پوکرفیس” کلیدی برای تبدیل شدن به یک بازیکن موفق در پوکر است. در ادامه این مطلب از مجله بخت ما با 7 روش و ترفند مفید در مورد چگونگی ایجاد و حفظ چهره پوکرفیس آشنا خواهیم شد.

آیا هر وقت بلوف می‌زنید عرق سرد بر روی پیشانیتان نقش می‌بندد؟ آیا می‌توانید هنگام نگه داشتن کارت‌ها قدرت دست خود را مخفی کرده و چیزی بروز ندهید؟

در ادامه لیستی از نکات و ترفندهای ممکن برای ایجاد چهره پوکرفیس برای شما آماده شده است. علاوه بر این، نحوه نگهداری و حفظ آن در طول بازی را به شما آموزش خواهیم داد.

هرچه چهره پوکرفیس شما بهتر باشد، شانس بیشتری برای تبدیل شدن به یک بازیکن موفق پوکر خواهید داشت.

شناخت چهره پوکرفیس خود و کنترل حالات

شناخت چهره پوکرفیس

چهره پوکرفیس اشاره به یک حالت بی پروا و ثابت دارد. این وضعیت نیت شما را در کنار قدرت دست شما مخفی خواهد کرد. در حین بازی لازم است که شما یک چهره پوکرفیس داشته باشید تا رقیبان شما نتوانند تشخیص دهند در حال بلوف زدن هستید یا واقعا کارت‌های خوبی در دستتان دارید.

ممکن است هر بار که کارت‌های خوبی به دستتان می‌رسد ناخوداگاه لبخند می‌زنید یا سرتان را تکان می‌دهید.
برعکس، در مواقعی که در حال بلوف زدن هستید شاید عرق از پیشانیتان سرازیر می‌شود.

کافی است بدانید که با این شرایط، سایر بازیکنان روی میز مشکل چندانی در درک وضعیت شما نخواهند داشت.

بدون داشتن چهره پوکرفیس، شما مستعد ارائه دادن اطلاعات زیادی از سمت خودتان هستید. در بازی‌ای مثل پوکر که با اطلاعات ناقص صورت می‌گیرد، داشتن این آگاهی بسیار ارزشمند است. این که چقدر سریع به آن چه که با چشمانتان مشاهده می‌کنید واکنش دهید، می‌تواند به معنای یک برد یا بخت بزرگ باشد.

شناخت تمایلات و واکنش‌ها برای کمک به تصمیم گیری

شناخت چهره پوکرفیس

سر میز پوکر هر کاری که می‌کنید، چه آگاهنه چه ناآگاهانه، اطلاعاتی را منتقل می‌کند. هدف این است که تمایلات و اهداف حریف خود را بشناسید. هنگام تصمیم گیری در مورد این که چه کاری می‌خواهید انجام دهید از این اطلاعات استفاده کنید.

به همین ترتیب، رقیبان شما هم سعی می‌کنند دقیقاً همین کار را با شما انجام دهند. بنابراین، آگاهی از تمایلات و واکنش‌های خودتان هم بسیار حائز اهمیت می‌شود.

به عنوان مثال، آیا متوجه شده‌اید که قلب شما هر زمان که بلوف می‌زنید کمی تندتر می‌زند؟ چه گونه به این اتفاق واکنش می‌دهید؟ آیا می‌توانید مانند مجسمه بی‌حرکت باشید یا دچار تنش عصبی می‌شوید؟ شاید وقتی چیپ‌هایتان را حرکت می‌دهید دست شما کمی می‌لرزد.

اگر حریف شما به این نکات توجه داشته باشد، ممکن است از چنین جزئیاتی برای برد خود استفاده کند.

چشمانتان چه طور؟ آن‌ها در سناریوهای مختلف چه رفتاری دارند؟

بسیاری از بازیکنان هر زمان که به کارت دلخواهشان دست پیدا می‌کنند ناخواسته به چیپ‌های خود نگاه می‌کنند. شاید این افراد به طور ناخودآگاه در حال تخمین زدن میزان شرط بندی خود هستند.

برعکس، بسیاری از بازیکنان هنگامی که کارت غیر مناسبی به دست بیاورند به میز خیره می‌شوند. این افراد احتمالا به صورت ناخودآگاه در حیرت این که چرا بخت و اقبال با آن‌ها همراه نشده است فرو رفته‌اند!

اولین قدم برای پیشرفت کردن در داشتن چهره پوکرفیس این است که تمایلات و واکنش‌های خود را بررسی کنید. برای حفظ آن‌ها تمام تلاش خود را بکنید.

افشای حقیقت با نحوه تشخیص زبان بدن

شناخت چهره پوکرفیس

ما کمی در رابطه با دستان لرزان و آن چه که چشم‌ها می‌توانند نمایش دهند در بالا صحبت کردیم. با این حال، وقتی صحبت از زبان بدن به میان می‌آید، موضوع دارای اهمیت بیشتری می‌شود.

کتاب‌هایی به معنای واقعی کلمه به این موضوع اختصاص داده شده است. توصیه می‌کنیم کتاب ” آن چه را که هر بدن می‌گوید ” به نویسندگی جو ناوارو، مامور وِیژه سابق FBI، در زمینه اطلاعات و ارزیابی رفتار را بررسی کنید. او به عنوان یکی از برجسته‌ترین متخصصان جهان در زمینه ارتباطات غیر کلامی شناخته شده است.

برای یادگیری بازی‌های غیر کلامی پوکر وقت بگذارید، مخصوصاً آن بخش‌هایی که به زبان بدن مربوط می‌شوند.

مزایای این وضعیت برای شما از دو جهت است :

  • شما در برابر حریف خود به چیزی تبدیل می‌شوید که باید باشید.
    علاوه بر این شما می‌توانید ویژگی‌های غیر کلامی خود را که ممکن است باعث باختتان شود بیشتر درک کنید.
  • همان طور که در بالا اشاره کردیم، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مواردی را که باید در پشت صورت پوکرفیس خود مخفی کنید، تشخیص بدهید.

تمرین تفکیک برای تمرکز بر ذهن و احساسات

تفکیک عبارت است از دادن یک وقفه در حین برخورد ذهن با اطلاعات. شما ممکن است گمان کنید از افکار، احساسات، خاطرات و محیط اطراف خود جدا شده‌اید. این اتفاق می‌تواند بر احساس هویت و درک شما از زمان تأثیر بگذارد.

در زندگی واقعی، این وضعیت معمولاً چیز خوبی نیست؛ با این حال وقتی صحبت از پوکر به میان می‌آید، یک ابزار ارزشمند است. این به این دلیل است که پوکر می‌تواند مانند یک غلتک احساسی رفتار کند. این بازی اغلب شامل نوسانات بزرگ است. سرخوشی برنده شدن به سادگی می‌تواند تبدیل به ناامیدی از یک باخت طاقت فرسا بشود. هر فرد به صورتی متفاوت با این وضعیت برخورد می‌کند.

راستش را بخواهید، بسیاری از بازیکنان به خوبی از عهده این موضوع بر نمی‌آیند. بسیاری افراد به احساسات خود اجازه می‌دهند تا با بازی آن‌ها تداخل منفی داشته باشد.

اگر بتوانید باخت و برد و حس و حالتان را از خودتان تفکیک کنید، می‌توانید عنصر احساس را به سادگی از بازی خود حذف کنید.

این به معنای عصبانیت کمتر در هنگام باخت و همچنین واکنش شادی کمتر در هنگام پیروزی است.
علاوه بر این شما بهتر خواهید توانست روند بازی خود را به صورتی یکنواخت حفظ کنید. این ویژگی به طور کلی برای بازی تمامی افراد مفید و مثمر ثمر است.

چالشی دشوار

با تمام این حرف‌ها باید بدانید که تفکیک به راحتی حاصل نمی‌شود. این گزینه بدون شک چیزی است که گفتن آن آسان‌تر از انجام دادنش است. اگر تمرین کنید و توانایی خودآگاه برای کنار گذاشتن احساساتتان را داشته باشید، در مسیر درستی حرکت خواهید کرد.

تفکیک را برای تمرکز بر ذهن و داشتن احساساتی آرام تمرین کنید. این وضعیت در پوکرفیس بسیار به کمک شما خواهد آمد. به مواردی فکر کنید که ممکن است هنگام برنده شدن (لبخند، شادی و غیره) یا شکست (عصبانیت، ناراحتی، اخم و غیره) برای شما رخ دهند. وقتی تفکیک کردن را فرا بگیرید دیگر هیچ یک از این موارد نباید اتفاق بیفتند. این امر خواندن چهره شما را برای رقیبانتان به امری بسیار سخت تبدیل می‌کند.

ثبات و استحکام، رمز بهبود پوکرفیس

هیچ چهره پوکر مناسبی برای همه افراد وجود ندارد. روش‌های متعددی برای نمایش دادن خودتان بر سر میز پوکر وجود دارند. برای مثال قهرمانان سابق WSOP، فیل هلموت و کریس فرگوسن، اغلب مواقع از عینک و کلاه آفتابی استفاده می‌کنند. این افراد اغلب دست‌ها را جلوی صورت خود گرفته و سعی می‌کنند هیچ گونه اطلاعاتی را فاش نکنند. آن‌ها مانند مجسمه هستند.

افراد دیگری مانند دانیل نگرانو و کریس مورمن از لوازم جانبی صرف نظر کرده در عوض خود را به صورت کامل نمایش می‌دهند. با این حال، این افراد آموخته‌اند که به بهترین نحو احساسات خود را کنترل کنند؛ به همین دلیل است که تلاش برای خواندن آن چه در ذهن آن‌ها می‌گذرد صرفا چیزی شبیه به حدس و گمان است. آن‌ها بر هنر پوکرفیس تسلط کامل دارند.

نکته اصلی این است که آن چه را که برای شخص شما مناسب است پیدا کنید. برخی از بازیکنان وقتی دیگران به آن‌ها خیره می‌شوند راحت بازی نمی‌کنند. بنابراین، اگر تماس چشمی مناسب شما نیست یک عینک آفتابی می‌تواند به شما کمک کند. دیگر افراد راحت‌تر به رقبای خود نگاه کرده و نیازی به پوشش محافظتی ندارند.

هنگامی که چیزی را که در آن احساس راحتی می‌کنید پیدا کردید، روی پیشرفت آن کار کنید. شما حتی می‌توانید از کتاب کریس فرگوسن گزینه‌ای را برای خود انتخاب کنید. او غالباً جلوی آینه می‌نشست تا با ایجاد روال حرکتی منظم، چهره پوکرفیس خود را کامل کند. او چگونگی دستیابی و قرار دادن چیپ‌ها را تمرین می‌کرد. فرگوسن زمانی که از دست‌هایش استفاده نمی‌کرد، آن‌ها را در مکانی ثابت نگه می‌داشت.  

در نهایت شاید بهترین راه برای تمرین و بهبود پوکرفیس، تکیه کردن بر دوستان باشد. از آن‌ها بخواهید در مورد عملکرد و نحوه بیان حالتتان به شما بازخورد دهند. این اطلاعات را در اختیار گرفته و از آن به نفع خودتان استفاده کنید.

استفاده از بازی کلامی برای دریافت واکنش مناسب

شناخت چهره پوکرفیس

پوکر یک بازی اجتماعی است، بنابراین جای تعجب نیست که مکالمات زیادی روی میز انجام شود. دانیل نگرانو استاد صحبت بر سر میز پوکر است. او اغلب دست حریف خود را مخاطب قرار داده و آن‌ها را مجبور می‌کند دقیقاً همان کاری را که او می‌خواهد انجام دهند.

در جریان رویداد اصلی مسابقات WSOP 2016، ویل کسوف (Will Kassouf) به طرز اغراق آمیزی از بازی‌های کلامی برای آزار حریفان خود استفاده کرد. در بسیاری از موارد اقدامات او آن‌ها را از روند عادی بازیشان دور می‌کرد.

اکثر بازیکنان هیج مکالمه‌ای را در حین بازی انجام نمی‌دهند، اما برخی دیگر این کار را می‌کنند. شاید مکالمه فقط کلامی دوستانه باشد، اما به احتمال زیاد به این دلیل است که آن‌ها سعی می کنند اطلاعاتی را برای دستکاری شما به دست آورند.

اگر درگیر پاسخ دادن بشوید، راه را برای تحت تاثیر قرار گرفتن باز کرده‌اید. البته اگر به بازی‌های کلامی خود اطمینان دارید، ممکن است بتوانید با صحبت کردن حرف اول را بزنید.

به طور کلی قانون اصلی این است که بهتر است چیزی نگویید. به احتمال زیاد با گفتار، اطلاعاتی گویا را در اختیار حریف خود می‌گذارید تا به چیزی که می‌خواهند دست پیدا کنند.

بازی کلامی نوعی هنر است. فقط در صورتی که بر آن تسلط داشته دارید انجامش بدهید. در غیر این صورت تنها با بستن دهان خود است که از پوکر سود خواهید برد.

نحوه پوشش برای تاثیرگذاری بیشتر

آن چه شما می‌پوشید اهمیت زیادی دارد. با این که تمرکز این مقاله بر روی حالت صورت است اما ما آن را با چیزی که به بدن مربوط است به پایان می‌رسانیم. شما باید لباس مناسبی بر تن داشته باشید. شک نکنید که پوشش شما اطلاعاتی را در اختیار حریفانتان قرار خواهد داد.

لباسی که می‌پوشید و ظاهر شما تاثیر اولیه مهمی را بر روی رقبای شما خواهد گذاشت. اگر از این واقعیت آگاه باشید می‌توانید از آن به نفع خودتان استفاده کنید.

به عنوان مثال فرض کنید که با شلوار ورزشی، هدفون و کوله پشتی بر سر میز می‌نشینید. نبوغ زیادی لازم نیست تا مشخص شود شما احتمالاً یک بازیکن با تجربه هستید که برای یک بازی جدی آمده است. این نوع پوشش، لباس مناسبی برای یک جوان پوکرباز حرفه‌ای است که برای یک بازی طولانی مدت خود را آماده کرده است.

حال بیایید فرض کنیم لباسی محافظه کارانه بر تن دارید؛ شلوار مجلسی و پیراهن آستین بلند دکمه دار. بازیکنان دیگر ممکن است شما را به عنوان فردی که بازیکن خوبیست تصور کنند. کسی که رو به جلو و محکم بازی می‌کند.

برعکس، شاید بخواهید با پوششی ژولیده پولیده سر میز حاضر شوید. ممکن است برای این کار شلوارک، تی شرت و موهای نامرتبی داشته باشید. به احتمال زیاد رقبای شما تصور می‌کنند که شما فردی خونسرد هستید. این حتی در نحوه بازی شما اثرگذار خواهد بود.

توجه

نکته این است که شما می‌توانید به هرگونه‌ای که می‌خواهید لباس بپوشید. شاید تمایل داشته باشید تا با پوشش خود حریفتان را به اشتباه بیندازید. اگر بازیکن فوق العاده‌ای هستید، لباسی نپوشید که فوراً به بازیکنان دیگر اطلاع دهد که شما یک فرد حرفه‌ای هستید. در عوض ، مانند یک گردشگر لباس بپوشید، بنابراین به آسانی خواهید توانست شرط را برنده شوید.

پوکر یک بازی با اطلاعات ناقص است. هرچه گزینه‌های شما بیشتر و گزینه‌های رقبایتان کمتر باشد، احتمال برنده شدن شما بیشتر می‌شود. گزیده حرف بزنید، رفتار مناسبی داشته باشید و با پوششی تاثیر گذار سر میز پوکر ظاهر شوید. همه این‌ها می‌توانند اطلاعات مهمی را در اختیار دیگران قرار دهند.

هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا بتوانید نامشخص و گنگ باقی بمانید. اجازه ندهید که رقبا بتوانند چهره پوکرفیس شما را بخوانند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.