تاریخ:نوامبر 30, 2023

آشنایی با بازی ورق 99

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

بازی 99 یک بازی ساده و سرگرم کننده است که در آن، دو یا چند بازیکن می توانند شرکت کنند. در این بازی نباید اجازه دهید شمارش کلی کارت ها از امتیاز 99 بیشتر شود. این بازی از نظر سبک در طبقه بندی بازی های اضافه کردن قرار می گیرد. از این نظر می توان آن را شبیه به بازی ورق کریبج دانست. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

دو یا چند بازیکن، 52 کارت، سه سکه برای هر نفر.

هدف بازی

هدف در این بازی، جلوگیری از کشیده شدن کارتی است که مجموع ارزش کارت های وسط را از 99 بیشتر کند. هر بازیکن بازی را با سه سکه آغاز می کند. هر بازیکنی که باعث شود شمارش از 99 بگذرد، یکی از سکه هایش را از دست می دهد.

بازی های مشابه

در بازی ورق 99 نکته مهم ارزش کارت هاست. شما باید از کارت ها به درستی استفاده کنید تا بازی را برنده شوید. ارزش کارت ها مشخص می کند که هر بازیکن چه گزینه هایی در دست دارد و همین نکته هم اهمیت تصمیم گیری را بالا می برد. باید برای موقعیت های پیش رو استراتژی مناسبی داشته باشید تا از شکست فرار کنید. این بازی در طبقه بندی بازی های ارزش کارت قرار می گیرد و از این نظر می توان گفت شبیه به بازی های بازی ورق بلک جک، بازی ورق گلف و بازی ورق دنبال تک باش است.

دست دادن کارت ها

به هر بازیکن سه کارت داده می شود. بقیه کارت ها هم در وسط قرار می گیرد.

ارزش کارت ها

  • 2 تا 8 (به جز 4): عدد روی کارت
  • سرباز و بی بی: 10
  • تک: 1 یا 11 (به انتخاب بازیکن)
  • 10: منفی ده
  • 4: جهت بازی را برعکس می کند
  • 9: رد کردن
  • شاه: شمارش به 99 می رسد (یا در 99 می ماند)

نحوه انجام بازی

کارت ها در وسط قرار می گیرد و مجموع ارزش آنها محاسبه می شود. وقتی یک بازیکن یک کارت می کشد، او باید مجموع جدید را اعلام کند. وقتی یک بازیکن کارت کشید، یک کارت هم از بسته کارت های باقیمانده برمی دارد.

پایان بازی

بازیکنی که باعث شد مجموع ارزش کارت ها از 99 بگذرد بازنده دور بازی است. او باید یکی از سکه هایش را در وسط قرار دهد. بازیکنی که هر سه سکه اش را از دست داد، از جریان بازی خارج می شود. آخرین بازیکنی که در بازی باقیمانده، برنده بازی است.

آموزش ویدیویی بازی ورق 99

در این ویدیو با نحوه انجام بازی ورق 99 آشنا می شویم. ویدیو با مفاهیم کلی و نحوه انجام بازی شروع می شود و در ادامه وارد جزئیات بیشتر بازی می شویم. دو یا چند بازیکن می توانند در این بازی شرکت کنند.

دست دادن کارت ها

در این بازی به 52 کارت نیاز دارید. به هر بازیکن 3 کارت می دهیم.

هدف بازی

کارت ها در وسط قرار می گیرند و باید مجموع ارزش آن ها را محاسبه کرد. هدف در این بازی این است که از کشیدن کارتی جلوگیری کنیم که مجموع ارزش مذکور را بالاتر از 99 ببرد. هر بازیکن بازی را با سه سکه شروع می کند و با هر شکست، یک سکه از دست می دهد.

ارزش کارت ها

همه کارت های عددی از 2 تا 8 ارزشی برابر با عدد روی کارت دارند. اینجا یک استثنا داریم: کارت 4. به عنوان مثال ارزش کارت 5 برابر با 5 است و ارزش کارت 8 هم برابر با 8. ارزش کارت های سرباز و بی بی برابر با 10 است. ارزش کارت تک هم 1 یا 11 است. خود بازیکن وقتی این کارت را کشید ارزشش را مشخص می کند.

ارزش کارت 10 هم برابر با منفی ده است. کارت 4 باعث برعکس شدن جهت بازی می شود و هیچ ارزشی ندارد. کارت 9 هیچ ارزشی ندارد و وقتی کشیده شد، نوبت به بازیکن بعدی منتقل می شود. کارت شاه هم مجموع ارزش ها را مستقیما به عدد 99 می رساند.

نحوه انجام بازی

به دستی که کارت هایش را پخش کردم برمی گردیم. من کارت های همه بازیکنان را برگردانده ام تا آن ها را ببینید. در بازی واقعی باید کارت ها را از رقبا پنهان کنید. بازیکن سمت چپ دست دهنده بازی را شروع می کند. بازیکن شماره 2 یک کارت بی بی می کشد. یعنی شمارش از عدد 10 شروع می شود. بازیکنان بعد از هر نوبت باید یک کارت از بسته کارت های باقیمانده بکشند.

بازیکن شماره 3 کارت 7 می کشد و اعلام می کند شمارش به 17 رسیده است. بازیکن شماره 4 کارت تک می کشد و می تواند ارزش آن را 1 یا 11 اعلام کند. او می گوید شمارش به عدد 28 رسیده است. بازیکن شماره 1 کارت 6 می کشد و می گوید شمارش به 34 رسید.

در بازی جلوتر می رویم و حالا شمارش به 83 رسیده است. بازیکن شماره 1 کارت سرباز می کشد و شمارش به 93 می رسد. بازیکن شماره 2 کارت تک می کشد و می گوید شمارش به 94 رسید. بازیکن شماره 3 کارت 2 می کشد و می گوید شمارش به 96 رسید. بازیکن شماره 4 کارت شاه می کشد و شمارش مستقیما به 99 می رسد.

بازیکن شماره 1 کارت 10 می کشد (ارزش منفی 10) و حالا شمارش به 89 برمی گردد. بازیکن شماره 2 کارت بی بی کشید و حالا باز شمارش 99 شده است. بازیکن شماره 3 کارت 4 می کشد که هیچ ارزشی ندارد و جهت بازی را برعکس می کند. حالا نوبت بازیکن شماره 2 است و او هم کارت شاه می کشد و شمارش را در عدد 99 نگه می دارد.

بازیکن شماره 1 کارت 4 کشید و باز هم جهت بازی عوض شد. بازیکن شماره 2 کارت 9 کشید که ارزشی ندارد و نوبت به بازیکن شماره 3 منتقل می شود. او هم کارت شاه کشید و شمارش باز هم در عدد 99 حفظ می شود. بازیکن شماره 4 نمی تواند از بالارفتن شمارش از عدد 99 جلوگیری کند.

او کارت هایش را روی میز می گذارد و بازنده این دور بازی است. بازیکن شماره 4 باید یکی از سکه هایش را وسط بگذارد. در دور بعدی بازیکن شماره 2 دست دهنده است. وقتی بازیکنی هر سه سکه اش را از دست بدهد از جریان بازی خارج می شود. آخرین بازیکنی که سکه داشته باشد برنده بازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *