آشنایی با بازی ورق برو ماهیگیری

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی به حداقل دو نفر نیاز دارد، شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

برو ماهیگیری یک بازی ساده و سرگرم کننده است که دو یا چند بازیکن می توانند در آن شرکت کنند. در این بازی باید به دنبال 4 کارت یکسان بود تا برنده شوید. از نظر سبک بازی، برو ماهیگیری در سبک بازی های چهارتایی است و هیچ بازی مشابهی به آن در میان بازی های ورق وجود ندارد. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید.

اقلام موردنیاز

52 کارت، دو یا چند بازیکن.

دست دادن کارت ها

به هر بازیکن 5 کارت داده می شود. اگر دو بازیکن در بازی حضور دارند، به هر بازیکن 7 کارت می دهیم. بقیه کارت ها را در وسط قرار می دهیم.

هدف بازی

در این بازی هدف این است که 4 کارت یکسان از نظر رنک بیابید.

بازی های مشابه

در این بازی باید به دنبال کارت های خاص بود. اینجا خبری از دورها و برنده شدن کارت های رقیب نیست. بنابراین بیشتر به شانس نیاز دارید. در ضمن بازی ورق «برو ماهیگیری» در سبک بازی های ترتیبی است. بنابراین می توان آن را شبیه بازی هایی چون بازی ورق آشغال، بازی ورق جیمز باند و بازی ورق جین رامی دانست.

نحوه انجام بازی

بازیکن سمت چپ دست دهنده، بازی را شروع می کند. او باید یک بازیکن را انتخاب کند و بپرسد که آیا یک رنک مشخص از کارت ها را دارد یا نه. شما باید در همان رنکی سوال کنید که حداقل یک کارت از آن را دارید. اگر آن بازیکن جوابش مثبت بود و کارت را داد، بازیکن باید به همین روند ادامه دهد.

اگر بازیکن موردنظر کارتی از آن رنک نداشته باشد می گوید “برو ماهیگیری”. این یعنی بازیکنی که سوال کرده باید یک کارت از کارت های وسط را بردارد. بازی به همین ترتیب و با چرخش ساعتگرد ادامه دارد.

اگر بازیکنی کارتی کشید و باعث شد در دستش 4 کارت یکسان داشته باشد، سریعا باید کارت ها را روی میز بگذارد تا همه ببینند. اگر در طول دور بازی، کارت های بازیکنی تمام شد، باید 5 کارت از کارت های وسط بردارد. اگر در بسته وسط کمتر از 5 کارت باشد، او باید کارت هایی که باقی مانده را بردارد.

وقتی کارت های بسته وسط تمام شد، بازی ادامه پیدا می کند تا زمانی که همه کارت ها در مجموعه های 4 تایی روی میز باشد. وقتی گفته شد برو ماهیگیری،‌ نوبت به بازیکن بعدی منتقل می شود. اگر بازیکنی بی کارت ماند و کارتی هم در بسته وسط نمانده بود، بازی برای او تمام شده است و باید منتظر پایان بازی باشد.

برنده شدن

در پایان بازی، هر بازیکن باید حساب کند چند مجموعه 4 کارت یکسان دارد. بازیکنی که بیشترین مجموعه 4 تایی را داشته باشد برنده می شود.

متن ویدیو

در این ویدیو با همه جنبه های بازی ورق برو ماهیگیری آشنا می شویم. دو یا چند بازیکن می توانند در این بازی شرکت کنند.

دست دادن کارت ها

در این بازی از 52 کارت استفاده می شود. اگر دو بازیکن در بازی هستند باید به هر کدام 7 کارت داد. اگر تعداد بازیکنان سه نفر یا بیشتر است باید به هرکدام 5 کارت داد. بقیه کارت ها را در وسط قرار می دهیم.

هدف بازی

در این بازی هدف این است که 4 کارت یکسان داشته باشیم. وقتی بازیکنی 4 کارت یکسان داشته باشد باید آن ها را روی زمین بگذارد.

نحوه انجام بازی

در این نمونه من کارت های هر بازیکن را برگردانده ام تا آن ها را ببینید. در یک بازی واقعی باید کارت ها را از بقیه بازیکنان پنهان کنید. بازیکن سمت چپ دست دهنده اول از همه باید بازی را شروع کند. بازیکن شماره 2 یک بازیکن دیگر را انتخاب می کند و از او می پرسد که آیا کارتی خاص را دارد یا نه.

وقتی از بازیکنی دیگر می پرسید که کارتی از رنک موردنظر شما را دارد یا نه، باید حداقل یک کارت از آن رنک را داشته باشید. بازیکن شماره 2 از بازیکن شماره 4 می پرسد که آیا کارتی از رنک 4 دارد یا نه. او باید همه کارت هایش از این رنک را به بازیکن شماره 2 بدهد. وقتی بازیکنی با این روش حداقل یک کارت گرفت، باید به پرسیدن از بازیکن های دیگر ادامه دهد.

 حالا او از بازیکن شماره 3 می پرسد که کارتی از رنک 4 دارد یا نه. بازیکن شماره 3 هیچ کارتی از این رنک ندارد. بنابراین می گوید «برو ماهیگیری». این یعنی بازیکن شماره 2 از بسته کارت هایی که در وسط است کارت می کشد. حالا نوبت بازیکن شماره 3 است. او از بازیکن شماره 1 می پرسد که کارتی از رنک 7 دارد یا نه. او کارت های رنک 7 را به بازیکن شماره 3 می دهد.

حالا بازیکن شماره 3 چهار کارت از رنک 7 دارد. او این کارت ها را روی میز می گذارد. بازی به همین ترتیب و با چرخش ساعتگرد ادامه پیدا می کند تا زمانی که همه کارت ها در مجموعه های 4 تایی روی میز قرار گیرد.  

برنده شدن

در پایان بازی هر بازیکن باید بشمارد چند مجموعه 4 کارت یکسان دارد. بازیکنی که بیشترین مجموعه 4 کارت یکسان را داشته باشد برنده است. در این بازی، بازیکن شماره 3 پنج مجموعه 4 کارت یکسان دارد و برنده است.

مرور قوانین بازی

اگر بازیکن کارتی کشید و با آن کارت، صاحب 4 کارت یکسان شد، باید سریعا آن کارت ها را روی میز قرار دهد. اگر در طول دور بازی کارت های یک بازیکن تمام شد، او باید 5 کارت از بسته کارت های وسط بکشد. اگر در این بسته کمتر از 5 کارت باشد، بازیکن موردنظر باید هر تعداد کارت باقی مانده بردارد.

وقتی کارت های بسته وسط تمام شد، بازی ادامه پیدا می کند تا زمانی که همه کارت ها در مجموعه های 4 کارت یکسان روی میز باشد. وقتی گفته می شود «برو ماهیگیری» نوبت به بازیکن بعدی می رسد. اگر کارت های یک بازیکن تمام شود و هیچ کارتی در بسته وسط نباشد، او دیگر بازی نمی کند و صبر می کند تا بازی تمام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *