آشنایی با بازی ورق جیمز باند

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی به حداقل دو نفر نیاز دارد، شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

جیمز باند یک بازی ساده است که 2 تا 4 بازیکن می توانند در آن شرکت کنند. باید سرعت عمل بالایی داشته باشید تا در این بازی برنده شوید. البته گذشته از نحوه اجرای بازی، جیمز باند را باید در طبقه بندی بازی های صبر قرار داد. از این نظر این بازی شبیه بازی های بازی ورق جکس، بازی ورق سلول خالی و بازی ورق 13 است. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

52 کارت، 2 تا 4 بازیکن.

دست دادن کارت ها

تعداد کارت ها به تعداد بازیکنان بستگی دارد. اگر دو بازیکن داشته باشیم، 24 کارت به هرکدام می دهیم. اگر بازی سه نفره باشد به هر بازیکن 16 کارت می دهیم. اگر 4 بازیکن داشته باشیم به هر بازیکن باید 12 کارت داد.

همیشه بعد از دست دادن کارت ها باید 4 کارت بماند. این کارت ها را برگردانده در وسط قرار می دهیم. بازیکنان باید کارت هایشان را به بسته های 4 تایی تقسیم کنند و به پشت روی زمین بگذارند.

هدف بازی

هدف در این بازی این است که در هر کدام از بسته هایمان، 4 کارت هم رنک داشته باشیم. می توانیم کارت های بسته هایمان را با کارت های وسط عوض کنیم.

بازی های مشابه

در این بازی شما باید کارت ها را به نوعی مرتب کنید که به هدف دلخواه تان برسید. بنابراین خبری از دورها و برنده شدن کارت و گرفتن امتیاز نیست. به همین خاطر، بازی ورق جیمز باند را می توان در طبقه بندی بازی های ترتیب قرار داد. از این نظر این بازی شبیه بازی های بازی ورق آشغال، بازی ورق فاز 10 و بازی ورق برو ماهیگیری است.

نحوه انجام بازی

با شمارش یک، دو، سه بازی شروع می شود و بازیکنان باید به سرعت بازی کنند. نوبتی در کار نیست.

بازیکن باید کارت های بسته هایش را یکی یکی چک کند و در صورت نیاز، با کارت های وسط عوض کند. در زمان عوض کردن، او باید ابتدا کارت خودش را روی زمین بگذارد بعد کارت وسط را بردارد.

هربار تنها می توانیم یک کارت را عوض کنیم. بازیکنان می توانند کارت هایشان را بین بسته ها حرکت دهند. آنها باید این کار را به سرعت انجام دهند. هربار تنها می توان کارت های یک بسته را در دست نگه داشت.

پیروزشدن

وقتی یک بازیکن در همه بسته هایش کارت های یکسان (هم رنک) داشت، باید بگوید “جیمز باند” تا بازی تمام شود. برنده باید کارت هایش را به بقیه نشان دهد تا مشخص شود ادعایش واقعیت داشته است.

متن ویدیو

در این ویدیو با هم نحوه انجام بازی ورق جیمز باند را یاد می گیریم. کار را با مفاهیم کلی و نحوه انجام بازی شروع می کنیم. در ادامه وارد جزئیات بیشتر بازی می شویم. این بازی با 2 تا 4 بازیکن انجام می شود.

دست دادن کارت ها

در این بازی از 52 کارت استفاده می شود. تعداد کارت هایی که به هر بازیکن داده می شود به تعداد بازیکنان حاضر بستگی دارد. در بازی دو نفره باید به هر بازیکن 24 کارت داد. بعد از دست دادن کارت ها باید 4 کارت باقی بماند. این کارت ها را برگردانده در وسط می گذاریم. بازیکنان باید کارت هایشان را در دسته های 4 کارتی قرار دهند. در بازی دو نفره، این یعنی 6 بسته کارت. کارت ها را باید به پشت روی میز قرار دهیم.

هدف بازی

هدف این است که در همه بسته ها 4 کارت هم رنک داشته باشیم. می توان کارت ها را با کارت های وسط جابجا کرد.

نحوه انجام بازی

بازیکنان باید به صورت همزمان و سریع بازی را شروع کنند. در این بازی نوبت مهم نیست. بازیکنان باید بسته ها را یکی یکی چک کرده ببینند نیازی هست کارتی را با کارت های وسط عوض کنند یا نه. وقتی این کار را می کنید باید اول کارت خودتان را وسط بگذارید و بعد کارتی که می خواهید را از وسط بردارید.

هر بار فقط یک کارت را می توان عوض کرد. بازیکنان می توانند به سرعت از یک بسته به بسته دیگر بروند. هیچ نظم و نوبتی در اینجا مطرح نیست. ولی هر بار تنها یک بسته کارت را می توان در دست گرفت. بازیکنان تا جایی که بتوانند بسته ها را مرتب می کنند.

پیروزشدن

بازی وقتی تمام می شود که یک بازیکن در هر بسته اش 4 کارت یکسان داشته باشد. بازیکن شماره 2 کارتش را با کارت 3 از وسط عوض می کند و حالا در همه بسته هایش 4 کارت یکسان دارد. او می گوید «جیمز باند» تا بازی تمام شود. حالا بازیکن باید همه بسته هایش را نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *