تاریخ:آگوست 1, 2021

آشنایی با بازی تاس راستگو

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های تاس را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
شما می توانید بازی های تاس دو نفره و بازی های تاس چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

بازی تاس راستگو، یک بازی با تاس ساده برای چند بازیکن است. باید برای پیروزی در این بازی از شانس تان استفاده کنید. این بازی در طبقه بندی بازی های تاس قرار می گیرد و از این نظر شبیه به بازی های بازی تاس بانکو، بازی تاس سی لو و بازی تاس فارکل است. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

شش تاس، خودکار و کاغذ برای نوشتن امتیازات.

آماده کردن مقدمات

هر بازیکن باید یک تاس بریزد. بازیکنی که صاحب بیشترین عدد است، بازی را آغاز می کند.

هدف بازی

هدف این است که زودتر از بقیه بازیکنان 100 امتیاز بگیریم. برای امتیاز گرفتن باید به توالی اعداد تاس ها رسید و جایزه گرفت.

بازی های مشابه

اینجا بازیکنان فقط با تاس سر و کار دارند. بنابراین پیروزی و امتیازگرفتن تا حد زیادی به شانس بازیکن بستگی دارد. بازی های تاس معمولا ساده ولی جذاب هستند و وقتی بازیکنان زیادی در بازی شرکت کنند، رقابت جذاب تر می شود. بازی تاس راستگو در طبقه بندی بازی های تاس است و از بازی های مشابه آن می توان به بازی تاس جعبه را ببند، بازی تاس یاتزی و بازی تاس کشتی، ناخدا و خدمه اشاره کرد.

نحوه انجام بازی

در هر دور بازی، بازیکنان باید با 6 تاس، تاس بریزند. براساس عددهایی که به دست آمده، امتیاز بازیکن مشخص می شود. اگر یک توالی در کار باشد و با عدد 1 شروع شود، امتیاز برای بازیکن ثبت می شود. هرچقدر این توالی طولانی تر باشد امتیاز بازیکن هم بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر بازیکنی به توالی 1-2-2-3-6-6 رسید یعنی توالی 1-2-3 دارد و 10 امتیاز دریافت می کند. بازیکنان به نوبت و با چرخش ساعتگرد تاس بریزند.

جدول امتیازات

  • توالی 1-2: 5 امتیاز
  • توالی 1-2-3: 10 امتیاز
  • توالی 1-2-3-4: 15 امتیاز
  • توالی 1-2-3-4-5: 20 امتیاز
  • توالی 1-2-3-4-5-6: 25 امتیاز

برنده شدن

برنده کسی است که زودتر از بقیه بازیکنان به امتیاز 100 برسد.

قوانین

  • اگر تاس ریخته شود و تاس 1 نباشد، امتیازی محاسبه نمی شود.
  • اگر در اعداد تاس، 1 به دست آمد ولی تاس 2 نبود، باز هم امتیازی به بازیکن تعلق نمی گیرد.
  • اگر بازیکنی تاس بریزد و سه عدد 1 به دست آورد، امتیازش صفر می شود.

آموزش ویدیویی بازی تاس راستگو

در این ویدیو با هم نحوه انجام بازی تاس راستگو را یاد می گیریم. ویدیو با مفاهیم کلی و نحوه انجام بازی شروع می شود و در ادامه وارد جزئیات بیشتر می شویم.

آماده کردن مقدمات

در ابتدا هر بازیکن باید یک بار تاس بریزد. کسی که تاسش عدد بالاتری داشته بازیکن آغازگر در دور اول بازی خواهد بود. به خاطر تاس 4، بازیکن شماره 2 بازی را شروع می کند.

هدف

هدف در این بازی این است که زودتر از همه به امتیاز 100 برسیم. برای گرفتن امتیاز باید با 6 تاس، تاس بریزید و براساس توالی عددهای تاس امتیاز بگیرید. توالی که با عدد 1 شروع می شود امتیاز دارد. هرچقدر این توالی طولانی تر باشد امتیاز هم بیشتر خواهد بود.

نحوه انجام بازی

بازیکن شماره 2 شروع می کند و 6 تاس می ریزد. او توالی 1 و 2 و 3 و 4 را به دست می آورد. بدین ترتیب 15 امتیاز به او تعلق می گیرد. یک بازیکن باید تمام امتیازات را یادداشت کند. حالا بازیکن شماره 3 تاس می ریزد و توالی 1 و 2 به دست می آید. او 5 امتیاز می گیرد.

در نوبت تاس ریختن بازیکن شماره 1، توالی 1 و 2 به دست می آید و او هم 5 امتیاز می گیرد. بازی به همین ترتیب ادامه پیدا می کند و بازیکنان به نوبت و با چرخش ساعتگرد تاس می ریزند.

مرور قوانین

اگر تاس ها ریخته شد و عدد 1 نبود، یا اینکه 1 بود و عدد 2 نبود، هیچ امتیازی به بازیکن تعلق نمی گیرد. اگر بازیکنی تاس بریزد و سه عدد 1 به دست آید، امتیاز او صفر می شود. اولین بازیکنی که به امتیاز 100 برسد برنده بازی است.

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *