تاریخ:مارس 3, 2021

چطور سریع تر پوکر بازی کنیم و سود بیشتری به جیب بزنیم؟

در سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال، تکنیک های روانشناسی در پوکر را بیاموزید.

دوست دارید درصد بردتان در پوکر را تا 10 درصد بیشتر کنید؟ راهش مشخص است: باید سریع تر بازی کنید. با فرض اینکه شما بازیکن برنده اید، در هر ساعت هر چه دست های بیشتری بازی کنید، پول بیشتری هم به جیب می زنید.

در بازی های مبلغ پایین پوکر، می توانید انتظار 30 دست بازی در هر دست را هم داشته باشید. اگر 10 نفر در بازی باشند، هر بازیکن 12 ثانیه برای هر بار بازی وقت خواهد داشت. اگر هم یک ثانیه از هر بازیکن در هر دست کم کنیم، به 33 دست در ساعت می رسیم و این همان 10 درصد بیشتری است که به شما قول دادیم.

البته شما کنترلی روی سرعت بازی دیگران ندارید، ولی خودتان را می توانید کنترل کنید. پس بیایید 7 راهی که می توانید باعث اتلاف وقت تان در پوکر شود و تاثیری روی روند تصمیم گیری تان نداشته باشد را باهم مرور کنیم:

1- تلفن های هوشمند

همه دوست دارند در توئیتر بچرخند، جواب سوال هایشان را در گوگل جستجو کنند یا در مورد دستاوردهای اخیرشان در پوکر به دوست دخترشان پیام دهند، ولی امروزه تلفن های هوشمند از جمله مهم ترین عوامل حواس پرتی در میزهای پوکر است.

لازم نیست موبایل تان را کاملا کنار بگذارید، ولی باید حواستان باشد استفاده از آن خللی در روند بازی کردن تان نداشته باشد. از این رو، بهتر است وقتی نوبت بازی تان است، آن را کنار بگذارید. حتی اگر تا زمان بازی تان هم آن را کنار بگذارید، آن موقع باید چند ثانیه ای را صرف تجزیه تحلیل تصمیمات بقیه و اتخاذ تصمیم خودتان بکنید.

مثلا می توانید این قانون را برای خودتان در نظر بگیرید. وقتی دیلر شروع به بُر زدن می کند، وقت کنار گذاشتن گوشی است و این مساله تا وقتی دست تان ریخته می شود، ادامه پیدا می کند. به بیان دیگر، تا زمانی که در بازی هستید، گوشی تان باید رو به پشت، روی میز قرار داشته باشد. مطمئنا اگر کسی این قانون را پیاده کند، می تواند به کسب آن 10 درصد بیشتر، امیدوار باشد.

2- سفارش نوشیدنی

معمولا پیش خدمت ها دقیقا وقتی سفارش تان را می آورند که نوبت بازی تان است. خیلی ها هم ترجیح می دهند آن موقع توجه شان را صرف پیش خدمت کنند که درست نیست. در چنین شرایطی، ده تا 11 نفر (شامل دیلر) را معطل خودتان می کنید. اگر برخلاف این عمل کنید ولی تنها یک نفر را معطل می کنید و او برای این کار حقوق می گیرد.

از این رو، مودبانه از او بخواهید لحظه ای صبر کند و بعد از بازی، نوشیدنی تان را بگیرید و انعامش را که از قبل آماده کردید، بدهید.

3- نگه دارنده های گیلاس و ماگ

https://kartbazi.com/wp-content/uploads/2020/01/3ef4301bdb.jpg

تا از موضوع عبور نکرده ایم، یادتان باشد از میزهای کنار میز پوکر یا نگه دارنده های گیلاس و ماگ استفاده کنید. ریختن آب روی میز مساله بزرگی نیست، ولی نوشیدنی های دیگر دردسر بزرگی درست می کنند. تنها یک قطره نوشیدنی هم می تواند بازی را متوقف کرده و حداقل 10 دقیقه وقت تان را بابت تمیزکاری، تلف کند. حتی ممکن است لازم باشد بازی تماما به میز دیگری منتقل شود. هیچ بهانه ای هم برای چنین گندکاری ای مورد قبول نیست، چون به راحتی می توانید جلوی آن را بگیرید.

4- استک منظم

چیپ هایتان را به طور منظم در دسته های 10 تایی یا 20 تایی نگه دارید و حواستان باشد بتوانید هر کدام را که خواستید به راحتی استفاده کنید. در چنین شرایطی می توانید چیپ هایتان را سریع تر بشمارید و در نتیجه تصمیم های سریع تری در خصوص سایز استک و پات و غیره اتخاذ کنید.

دیگر بازیکنان هم می توانند راحت تر سایز استک تان را ارزیابی کرده و در مورد آل این، سریع تر تصمیم بگیرند. اگر لازم باشد دیلر شمارشی انجام دهد، وقتی تلف نمی شود. در تورنمنت ها هم پروسه color-up، زودتر انجام می شود.

5- چیپ ها را نیندازید

هیچ وقت لازم نیست موقع شرط کردن، چیپ ها را بیندازید. یادتان باشد آپولو هوا نمی کنید. چیپ ها گرد هستند و بعد از انداختن، توقف شان طول می کشد و باعث اتلاف وقت می شود. زمانی را هم باید صرف جمع کردن و برگردانشان به استک بکنید.

میزان شرط، کال یا افزایش تان را محاسبه کنید. چیپ های لازم را در استک بگذارید و به جلو هل شان دهید. تمام. همین کار را بکنید. همیشه همین کار را بکنید.

6- نشانک (دیلر) را جابجا نکنید

سعی کنید شما نشانک (Button) را جابجا نکنید و اجازه دهید دیلر این کار را انجام دهد. شاید فکر کنید جابجایی آن باعث ذخیره شدن بخشی از وقت دیلر می شود، ولی این طور نیست. اگر دیلر نداند باتن تکان خورده و آن را دوباره جابجا کند، همه چیز به هم می ریزد. بازی متوقف می شود و همه در این باره بحث می کنند که نشانک قبلا کجا بوده است. زمانی که در چنین شرایطی از دست می رود، خیلی بیشتر از یک ثانیه ای است که دیلر صرف جابجایی نشانک خواهد کرد.

البته استثنائاتی هم وجود دارد. برخی میزها زیادی بزرگند و جابجایی نشانک برای دیلر سخت می شود. در این موقعیت ها، حتما دیلر را کمک کنید. با این حال، این کار را هم باید در زمان درست، یعنی وقتی دیلر پات را به سمت برنده هدایت می کند، انجام دهید. توجه دیلر آن موقع است که صرف نشانک می شود و باید با نظارت او این کار را بکنید. اگر کس دیگری قبلا نشانک را جابجا کرده، بهترین زمان برای یادآوری آن به دیلر هم همین موقع است.

7- با نشانک بازی نکنید

نشانک، اسباب بازی شما نیست. با آن بازی نکنید. آن را نچرخانید و از این دست به آن دست ندهید. شرط هایتان را روی آن نگذارید و آن را سمت استک تان سُر ندهید. از آن برای حفاظت از کارت هایتان هم استفاده نکنید و آن را روی لبه نگذارید.

هم دیلر و هم بازیکنان در جریان هر دست، بارها لازم می شود جایگاه نشانک را بررسی کنند. باید در واضح ترین شکل ممکن به طور ساکن سر جایش بماند. زمانی که صرف جستجو در میز برای پیدا کردن آن می شود، زمان تلف شده و از دست رفته است.

نتیجه گیری

موارد دیگری هم در خصوص اتلاف زمان در پوکر وجود دارد که هر کدام باعث می شود چند ثانیه در هر دست از بین برود. ثانیه هایی که اگر جمع شوند، حتما به دردتان می خورد.

یادتان باشد، تنها با ذخیره چند ثانیه در هر دست می توانید بازدهی خودتان را افزایش داده و تا 10 درصد پول بیشتری ببرید. سهم خودتان را در این راه انجام دهید و شاید دیگران هم تصمیم گرفتند با شما همراه شوند.

مطالب مرتبط:

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *