چرا بازی سریع در پوکر برایتان بهتر است؟

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: روانشناسی پوکر

یکی از ویژگی های امروزه پوکر حضوری، بازی کند است که به نظر می رسد به این زودی ها قرار نیست محو شود. در این یادداشت می خواهیم ببینیم چرا بازی سریع تر از هر لحاظ برایتان بهتر است.

قبلا تورنمنت های هولدم نامحدود سریع و پرهیجان پیش می رفت، ولی الان پر از بازیکنانی شده که به دلیل به تعادل رساندن بازیشان یا هر دلیل دیگری، بازی را کند می کنند و حوصله بقیه را سر می برند که به دلایل بسیاری از جمله موارد پایین، به ضرر آن ها تمام می شود:

احترام به سایرین

فرض کنید تنها یک نفر از 9 نفر دور میز برای تصمیماتش وقت بسیاری صرف می کند. این بازیکن به تنهایی وقت بسیاری صرف نگاه کردن به کارت ها و بازی می کند به طوری که دیگران دوست دارند خفه اش کنند. حتی اگر تنها بازیکن کند دور میز باشد هم رفتارش غیرقابل پذیرش است. پوکر حضوری به خودی خود کند است. برای بقیه هم که شده باید سریع تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

اگر تا وقتی نوبت به شما برسد منتظر بمانید و بعد به کارت هایتان نگاه کنید، وقت هدر داده اید و عجولانه باید تصمیم بگیرید. پیش بردن بازی در سرعت نرمال، تصمیم صحیح تری است.

به نفع شما است

به فرض اینکه بازیکنی برنده هستید، به نفعتان است که در بیشترین دست های ممکن بازی کنید. میز کند به میزان 30 درصد دست های کمتری نسبت به میز سریع به خود می بیند.

این عدد قابل توجهی است. قطعا همه دست ها به نفع شما پیش نمی رود. اگر می خواهید سود ساعتی را برای خود بیشتر کنید، باید سریع تر بازی کنید. تنها بازیکنان بازنده هستند که از کند کردن بازی ها منفعت می برند.

برای دیگران الگوی خوبی می سازید

بازیکنان پوکر از هم بسیار الگو می گیرند. هر چه رفتاری بیشتر دیده شود، تعداد بیشتری به آن روی می آورند. برای همین هم هست که لِفت دادن بازی از سوی برخی حرفه ای ها، ناامید کننده است. آن ها الگوی بدی برای کم تجربه ها می سازند. از این رو، بهتر است با در نظر داشتن برخی موارد، جلوی کند شدن بازی را بگیرید:

  • گذشت زمان را به بازیکنان کند یادآوری کنید
  • کسانی که گذشت زمان را به بازیکنان کند تذکر می دهند را حمایت کنید
  • برای اتخاذ تصمیمات ساده، زمان زیادی صرف نکنید

بازیکنان تفننی از بازی کند بیزارند

بازی سریع به نفع همه است. کند کردن بازی باعث کسلی و بی حوصلگی بازیکنان تفننی می شود که قرار نیست برنده شوند، ولی همچنان پوکر بازی می کنند. بازیکنان تفننی عاشق شور و هیجان بازی هستند. وقتی بازی با سرعت خوب پیش می رود، لذت می برند. از این رو، وقتی بازیکنی برای تصمیمی زیادی وقت صرف می کند، عصبانی می شوند.

باید بدانید بسیاری از بازیکنان تفننی تنها گاهی اوقات بازی می کنند یا ترجیح می دهند در خانه بازی کنند و وقتی یک عوضی با عینک آفتابی بقیه بازیکنان را علاف می کند، از کوره در می روند.

زمان سنج ها را دوست داشته باشید

بازیکنانی که معمولا وقت زیادی صرف تصمیماتشان نمی کنند با زمان سنج ها مشکل دارند، چون اعتقاد دارند وقتی برای تصمیمی وقت زیادی می گذارند، لایق احترام و انتظار بقیه هستند. به نظر هم درست می رسد، ولی مساله این است که زمان سنج ها امروزه بیشتر در تورنمنت ها استفاده می شود و گویا قرار است همین طور هم بماند. بسیار خب. بیایید زمان سنج ها را دوست داشته باشیم. اگر زمان سنج ها بازیکنان کند را به قیمت سریع بازی کردن بازیکنان نرمال، مجازات می کند، بگذارید همین طور باشد. فقط لطفا برای فولد کردن 9-3 غیرهمخال از موقعیتی اولیه، تمام 30 ثانیه وقتتان را تلف نکنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *