بازی گروهان پنزر 2

بررسی بازی Panzer Corps 2

مشخصات کلی بازی

پلتفرمPC
توسعه دهنده Flashback Games
ناشر Slitherine Software
ژانر: استراتژیک
تاریخ انتشار March 19, 2020
رده سنیبالای 14 سال
دانلود بازیبه زودی

داستان بازی گروهان پنزر 2

بازی های جنگی هیچ وقت به خوبی Panzer Corps 2 نبوده اند. این بازی جدید ترین نسخه از سری بازی های جنگی تاریخی است که در آن شما در قسمت تک نفره هدایت یک لشکر زرهی مجهز به تانک های پنزر را در طول جنگ جهانی دوم در اختیار دارید، یا به عنوان نیروهای متفقین و متحدین در نبرد های گروهی شرکت کنید. Panzer Corps 2 تقریبا بیشتر از هر بازی دیگری در ژانر خودش، وقت و تلاش برای طراحی بی نقص و فوق العاده المان های بازی به کار برده است. هم چنین از قابلیت شخصی سازی فوق العاده ای برخوردار است که به شما اجازه می دهد استایل بازی کردن، ارتش منحصر به فرد و انتخاب ژنرال های دلخواه خود، پا به میدان نبرد بگذارید. البته نوآوری فوق العاده ای ندارد. به جز چند پیشرفت کلیدی، از همان سبک و سیاق گذشته استفاده می کند.

بازی گروهان پنزر 2
بازی گروهان پنزر 2

Panzer Corps 2 از روشی استفاده می کند که نزدیک به 70 سال قدمت دارد. این یک بازی کلاسیک در سبک حمله و ضد حمله است. در آن یگان ها حضور دارند، هرکس حرکت خود را انجام می دهد و در نهایت یک نفر برنده می شود- یا، خیلی خب، کمی پیچیده تر از این حرف ها است. در حقیقت خیلی پیچیده است. در Panzer Corps 2 تانک های PzKpfw IV Ausf. B و تانک های سری E با هم تفاوت زیادی دارند، یا بین مهندس رزم و نارنجک انداز تفاوت وجود دارد، و توسعه دهندگان اصرار دارند که شما هم این تفاوت ها را بدانید و به آن ها اهمیت بدهید.

اگر اهمیتی به یادگیری مختصات و عملکرد های تانک های Panzerkampfwagen و Sturmgeschütz که در اختیار شما هستند نمی دهید، بهتر است بازی را از سیستم خود پاک کنید. این بازی مناسب شما نیست، و بر خلاف سایر بازی های خوبِ جنگی، باید بگویم- در بازی Panzer Corps 2 تعداد نیرو ها مهم نیست، بلکه کیفیت آن ها مهم است.

بعضی مواقع لذت بازی را از شما می گیرد. یادگیری و به یاد داشتن تفاوت های یگان های تانک های شما می تواند بسیار زمان بر باشد. حالا بگویید کدام تانک بر ضد واحد های پیاده نظام استفاده می شود؟ کدام تانک های قدیمی را باید جهت استفاده ارتقا بدهم؟ آیا بمب افکن های من در این ماموریت به موشک های ضد کشتی نیاز دارند؟ این قضیه زمان بر است. گاهی می تواند مانند یک عملیات واقعی رزمی استرس زا باشد.

همچنین توجه به تاریخ است که به این بازی حیات می دهد. فانتزی رهبری یک ارتش در این بازی، با دست و پنجه نرم کردن با کمبود تانک های جدید که هنوز به اندازه کافی در اختیار ندارید تا تعادل بخشیدن به منابع محدود، به واقعیت می پیوندد.

شما فرمانده ای با صفات و توانایی هایی خاصی را انتخاب می کنید، مانند تمرکز بر حمله های برق آس یا فداکارای واحد های پیاده نظام. من ویژگی “ارتباطات صنعتی” را که بسیار سرگرم کننده است پیدا کردم: این امر به شما امکان استفاده ی محدود از تجهیزات آزمایشگاهی را می دهد، به شما امکان می دهد تانک ها یا اسلحه های جدید را قبل از اینکه به طور گسترده در دسترس باشند، آزمایش کنید. سپس شما آن تجهیزات و فرمانده متخصص خود را در اختیار دارید تا آن ها را با 60 روش مختلف برای تصرف لهستان اعزام کنید. برخی اتفاقات غیر واقعی نیز وجود دارند، مسکو رو تصرف کنید، Panzer های خود در را در لانگ ایلند مستقر کنید. واشنگتن را بمباران کنید.

تحرکات نیرو های شما در ماموریت های بسیار جذاب و پویا است. ابتدا باید اهداف ثابت را به تصرف خود در بیاورید و بهترین روش استفاده از تکنیک maneuver warfare است. محاصره دشمنان برای قطع دسترسی آن ها به آذوقه و مهمات یکی از انتخاب های شما است. به نظرم تکنیک تاریخی محاصره به طور فوق العاده ای در بازی پیاده شده است.

یکی از ویژگی های خوب بازی این است که در سطح متوسط، یک دکمه برای برگشت به قبل تر در هنگام اشتباهات وجود دارد. چون در برخی ماموریت ها که شاید به 2 تا 3 ساعت زمان نیاز داشته باشند با اشتباه کوچکی ممکن است همه چیز را از دست بدهید. یکبار، پس از چند ساعتِ پر زحمت، وقتی موفق به تسخیر پاریس نشدم، فقط از جایم بلند شدم و کامپیوتر خود را برای چند ساعت ترک کردم! زیرساخت ها و پشتیبانی های قبل از انجام عملیات بسیار مهم هستند.

بازی گروهان پنزر 2

Panzer Corps 2 به شدت سرگرم کننده، قدرتمند و بسیار زیبا است. بازی کردن بسیار توصیه می شود، اما نمی توان در هیچ زمینه ای در حد عالی آن را معرفی کرد. با وجود همه ویژگی ها، هنوز هم از استاندارد های بازی های جنگی در 20 سال گذشته پیروی می کند. در بخش چند نفره ابداع و نو آوری های زیادی دیده نمی شود شاید به جز چند نقشه جدید. مکانیک نبرد ها جالب است، اما تله های عظیمی وجود دارد که بازیکنان ناآگاه در آن گرفتار می شوند. اما همچنان در مقایسه با سایر بازی های جنگی عملکرد بهتری دارد و یک عنوان کلاسیک است.

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrianآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهیآشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2آشنایی با بازی دث استرندینگ
آشنایی با بازی Monster Hunter World Iceborneآشنایی با بازی کما 2
آشنایی با بازی Samurai Shodownآشنایی با بازی Kunai

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback: بررسی بازی Ori and the Will of the Wisps - بخت

  2. Pingback: بررسی بازی Murder by Numbers - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *