monster hunter world iceborne

بررسی بازی Monster Hunter World: Iceborne

مشخصات کلی بازی

پلتفرم PC, PS4, Xbox One
توسعه دهنده Capcom
ناشر Capcom
ژانر: اکشن  و RPG
تاریخ انتشار September 6th 2019 (Consoles)
January 9th 2020 (PC)
دانلود بازیبه زودی/ دانلود بازی دانلود Monster Hunter: World

داستان بازی Monster Hunter World: Iceborne

دور از انصاف نیست اگر بگوییم انتشار دنیای شکارچیان هیولا ادامه ای موفقیت آمیز برای مجموعه بازی های شکار شرکت Capcom بود. با اعلام فروش 15 میلیون نسخه از این مجموعه تا این تاریخ، انتظار ها برای آخرین نسخه این دنباله خیلی بالا بود. خوشبختانه Monster Hunter World: Iceborne با دنیایی گسترده و محتوایی جدید و فوق العاده، این انتظارات را برآورده کرد.

در ابتدا باید متذکر شد که گیمر هایی که علاقه زیادی به بخش چند نفره ندارند و به داستان بازی بسیار اهمیت می دهند، خیلی از این بازی استقبال نخواهند کرد. چرا که هم نسخه اصلی و هم بسته الحاقی Iceborne تمرکز چندانی بر روی داستان ندارند و بیشتر قسمت های بازی به پیدا کردن هیولا و شکار آن با کمک سایر بازیکنان می گذرد.

برای ورود به بخش Iceborne، ابتدا باید بخش داستانی بازی را به پایان برسانید. ممکن است مانند بسیاری از بازیکنان با نسخه اصلی ارتباط زیادی برقرار نکرده باشید اما با تجربه این نسخه از دنیای بزرگ و هیولا های آن لذت خواهید برد. بازی مملو از هیولا های جدید، غنائم فراوان و محیطی استثنایی و جدید است که به زیبایی تمام خلق شده است و حیات وحش غنی و دشمنان عظیم الجثه که آماده اند هرکسی را که به قلمرو آن ها نزدیک می شود را تکه و پاره کنند! همچنین باید بگویم درجه سختی بازی در بخش چند نفره به شدت بالا است و تجربه بخش داستانی برای کسب تجربه در شکار این هیولا ها لازم است وگرنه زیر دست و پای این هیولا های برفی له می شوید.

گیم پلی تفاوت زیادی با نسخه اصلی ندارد. تجهیزات و سلاح های خود را آماده می کنید، هیولا را بر روی نقشه پیدا می کنید و به مبارزه می روید. البته کیفیت و دقت مبارزات در حد سری دارک سولز نیست اما شما را راضی نگه می دارد. می توان گفت مبارزات در این نسخه با وجود ایرادات همچنان نفس گیر و جذاب هستند و اگر به صورت گروهی و با سایر بازیکنان به شکار هیولا بروید، لذت آن چند برابر می شود. البته باید بدانید که محیط های برفی فقط برای زیبایی خلق نشده اند، بلکه به نحوه شکار و نزدیک شدن به هیولا تاثیر مستقیم دارند. باید تجهیزات خود را متناسب با محیط انتخاب و با استفاده محیط به هیولای مورد نظر نزدیک شوید. بدانید که هوش مصنوعی بازی باعث شده است هیولاها از این محیط های برفی به نفع خودشان استفاده کنند. پس فکر نکنید که فقط شما می توانید از محیط اطراف به سود خودتان استفاده کنید.

یکی از قابلیت های جدید که به بازی اضافه شده است Clutch Claw نام دارد. با استفاده از این قلاب هم به هیولا آسیب جزئی وارد می کنید، هم می توانید سوار هیولا شوید. البته فکر نکنید با سوار شدن به هیولا می توانید به راحتی آن را شکار کنید. در چشم بر هم زدنی و با پریدن هیولا به سختی به زمین پرتاب می شوید. البته می توانید با استفاده از این قابلیت از هیولا های کوچک تر سواری بگیرد و با آن ها پرواز کنید. البته در بیشتر تجربه ها نتیجه خوبی نمی بینید.

Monster_HunterWorld icebone
Monster_HunterWorld iceborne

باید گفت گرافیک بازی فوق العاده است. توسعه دهندگان محیط های برفی بسیار زیبا طراحی کرده اند و در حقیقت مخاطب با یک شاهکار طراحی روبرو می شود. توجه به جزئیات توسط تیم فنی مثال زدنی است. البته نباید از بعد فنی هم غافل شد چرا که نرخ فریم بازی در مبارزات تقریبا ثابت است و این نیز جای تعریف و تمجید دارد. از دیگر نقاط مثبت این بازی گستردگی جهان آن است. تعداد بسیار زیاد سلاح ها و قابلیت های شخصی سازی آن ها و تعداد بسیار زیاد هیولا به قدری زیاد هستند که از شمارش خارج می شوند و پرداخت هزینه 40 دلاری برای این حجم از محتوا واقعا بهای ناچیزی است.

نکات مثبت

 • مبارزات جذاب و خونین
 • محتوای جدید بی انتها
 • گرافیک فوق العاده
 • طراحی زیبا و چشم نواز محیط برفی
 • بهبود هرچند اندک گیم پلی نسبت به نسخه اصلی

نکات منفی

 • عدم جذابیت بازی در بخش تک مفره
 • مشکل در دوربین
 • مبارزات بدون نقص نیستند
بررسی بازی دنیای شکارچیان هیولا

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrian آشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهی آشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2 بررسی بازی دث استرندینگ
3 Pings & Trackbacks
 1. Pingback: بررسی بازی Samurai Shodown - بخت

 2. Pingback: بررسی بازی Panzer Corps 2 - بخت

 3. Pingback: بررسی بازی Frostpunk – The Last Autumn (دانلود بازی) - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *