frostpunk – The Last Autumn

بررسی بازی Frostpunk – The Last Autumn (دانلود بازی)

مشخصات کلی بازی

پلتفرم PlayStation 4 ، PC ، XBOX One
توسعه دهنده 11 bit studios
ناشر 11 bit studios
ژانر: شهر سازی، بقا
تاریخ انتشار January 21, 2020
دانلود بازیدانلود بازی Frostpunk – The Last Autumn

داستان بازی Frostpunk – آخرین پاییز

«آخرین پاییز» یک دنباله برای بازی اصلی Frostpunk است که در سال 2018 در سبک شهر سازی و بقا منتشر شد. در این دنباله، شما برای وضعیت آخرالزمانی پیش رو باید یک ژنراتور را برای حفاظت از بازماندگانی از لندن می آیند بسازید. اگر از بازی اصلی لذت بردید یا از روایت کمی تاریک آن دلسرد نشده اید، پس خوشحال خواهید شد که بدانید 11 Bit Studios با این بسته الحاقی حسابی غوغا کرده است.

بازی frostpunk – The Last Autumn
بازی frostpunk – The Last Autumn

بگذارید ابتدا بگویم که مدتی است طرفدار سفت و سخت بازی های شهر سازی نیستم، من بازی های اولیه این ژانر را دوست داشتم و ساعت ها را صرف ساختن شهرهایم کردم اما بعد علاقه من به این بازی ها فروکش کرد. خوشحالم که بگویم آخرین پاییز دوباره نظر من را عوض کرد، و زمان خیلی خوبی را با این بسته الحاقی گذارندم. باید بگویم به افتخار استودیو 11 Bit Studios کلاه از سر بر می دارم. البته نقد های کوچکی به بازی وارد است اما همچنان می خواهم به ماجراجویی در دنیای Frostpunk – The Last Autumn ادامه دهم.

در این بازی، شما به عنوان فردی استخدام شده اید تا یکی از ژنراتور های شهر را در صورت بد تر شدن اوضاع بسازید. توسعه دهندگان با طراحی های فوق العاده محیط گرفته تا راهنمای هایی که به صورت ناگهانی ظاهر می شوند کاری فوق العادع انجام داده اند. از تغییرات محیط اطراف با گذشت بازی و محدود شدن دسترسی به منابع و بعضی ساختمان ها با گذر زمان شگفت زده شدم. گوش دادن به جلوه های صوتی و موسیقی متنی که به خوبی با گیم پلی و محیط اطراف جفت شده بود لذت بخش بود، بر خلاف بازی های دیگر، به هیچ عنوان خسته کننده و تکراری نبودند.

گیم پلی این بسته الحاقی در مقایسه با نسخه اصلی دچار تغییراتی شده است. در اینجا سعی می کنید نارضایتی و انگیزه تیم خود را تحت کنترل خود نگه دارید، در حالی که با زمان رقابت می کنید. در عین حال، باید اطمینان حاصل کنید که نقاط عطف تعیین شده برای هر مرحله از ساخت ژنراتور را تکمیل کنید. به جای فرستادن پیشاهنگانی برای کشف مناطق اطراف، تیم هایی را می فرستید تا منابع لازم برای تکمیل پروژه را جمع آوری کنند. جایگزینی نیروی های کار و دستیابی به منابع خاص برای ساختن ساختمانهای خاص، عمدتاً در قالب درخواست هایی از لندن انجام می شود و پس از آن یک روز طول می کشد تا این منابع و نفرات برسند.

ساختمان‌های جدید همه بسیار عالی به نظر می رسند و بسیار مناسب با محیط توسعه داده شده اند. استفاده از تکنولوژی های جدید که با روایت داستان همخوانی داشته باشد لازم بود، به طور خاص درخت راهنمای ساخت ژنراتور از موارد اضافه شده خیلی خوب بود. قوانین جدید، کارگر و کارفرما و حمایت از از کارگران و مهدنسان هم از بخش های خوب بازی است.

یکی از مواردی که من را غافلگیر کرد افزایش درجه سختی به نسبت نسخه اصلی بود. خطرات جدید مانند گاز های سمی و کارگرانی که اعتصاب کرده اند کمی چالش برانگیز بودند اما برطرف کردن آن ها دشوار نیست. با توجه به تجربه نسخه اصلی فکر می کردم کار راحتی در این بازی دارم اما در تجربه اول از کار اخراج شدم و در تجربه دوم از آنجا تبعید شدم، اینجا بود که فهمیدم با بازی آسانی سر و کار ندارم. هم چنین این بازی ویدویی به من ثابت کردم که چه رهبر بدی می توانم باشم.

بررسی بازی frostpunk – The Last Autumn

بسته به تجربه تان با بازی های مشابه ممکن است فکر کنید که مدت زمان این بازی کوتاه است، اما به عنوان گیمیری عادی باید بگویم طول مدت بازی دقیقا کافی است، البته انجام ماموریت فرعی هم می توانست مدتی گیمر را مشغول کند.

محیط، صداها، گیم پلی و روایت همه در بسته الحاقی آخرین پاییز خیلی خوب با هم جمع شده اند تا بتوانند یک تجربه کلی عالی را ایجاد کنند، و بدون اینکه متوجه شوید ساعات زیادی از زندگی شما را ببلعد. تنها اخطاری که برای بازیکنان دارم این است که روایت داستان می تواند در بعضی مواقع بسیار تاریک باشد، به همان منوال که داستان اصلی Frostpunk این تاریکی را دارد. اگر خواهان یک دنباله عالی برای نسخه اصلی هستید، یا می خواهید مجموعه Frostpunk را فقط با بسته الحاقی آخرین پاییز تجربه کنید، بهتر است عجله کنید.

نکات مثبت

  • محیط و تنظیمات
  • گیم پلی
  • ساختمان ها، قوانین و تکنولوژی های جدید

نکات منفی

  • نه چندان چالش انگیز
  • محدودیت استفاده از ساختمان ها، قوانین و تکنولوژی های جدید
  • قیمت بالا برای داستانی محدود

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrianآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهیآشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2آشنایی با بازی دث استرندینگ
آشنایی با بازی Monster Hunter World Iceborneآشنایی با بازی کما 2
آشنایی با بازی Samurai Shodownآشنایی با بازی Kunai
آشنایی با بازی Ori And The Will Of The Wispsآشنایی با بازی گروهان پنزر 2
آشنایی با بازی Lair Of The Clockwork Godآشنایی با بازی Ghost Giant
آشنایی با بازی Murder By Numbers
One Ping
  1. Pingback: بررسی بازی DOOM Eternal (دانلود بازی) - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *