پنج دلیل برای اینکه پوکر آنلاین از پوکر حضوری بهتر است

به قلم ژئوف فیسک – کدام یک بهتر است؟ پوکر آنلاین یا حضوری؟ در مورد بهتر بودن هر کدام از آن ها، انواع دلایل ارائه شده است. عمر پوکر حضوری بسیار بیشتر بوده است، ولی از اواسط دهه اول قرن حاضر، پوکر آنلاین هم به دنیا معرفی شد و بسیاری از بازیکنان اعلام کردند آن را به پوکر حضوری ترجیح می دهند. در ادامه این یادداشت 5 دلیلی که نشان می دهد پوکر آنلاین از پوکر حضوری بهتر است را باهم مرور می کنیم:

سرعت بازی

در یک بازی نرمال میز کامل (9 تا 10 نفره) در هر ساعت به طور میانگین 25 تا 30 دست بازی انجام می شود. از این رو، نوسان (شاخص آماری از نحوه تفاوت نتایج واقعی با نتایج مورد انتظار) کوتاه مدت برای جبران به زمان بیشتری نیاز دارد. بازیکنان پوکر حضوری باید در مقایسه با پوکر آنلاین دست های خیلی بیشتری بازی کنند تا به نرخ برد واقعی خود دست پیدا کنند. شاید بازیکنان تورنمنت های پوکر حضوری هیچ وقت نتوانند برای جبران نوسان طبیعت چند میزه تورنمنت ها، زمان کافی نصیبشان شود.

بازیکنان پوکر آنلاین سریع تر می توانند به اهداف بلندمدتشان برسند. در یک بازی نرمال میز کامل در هر ساعت به طور میانگین 60 تا 80 دست انجام می شود و در بازی های حداکثر 6 نفره، تا 90 دست در هر دست هم می توان انجام داد.

این اعداد تنها برای یک میز است. پوکر آنلاین امکان بازی همزمان روی چند میز را فراهم می کند و بازیکنان ماهر می توانند هر ساعت صدها و هر روز هزاران دست بازی کنند. برای سایت هایی چون PokerStars Zoom و PartyPoker Fastforward که امکان بازی فولد سریع (Fast Fold Poker) را فراهم می کند، این اعداد می تواند بیشتر هم بشود.

تنوع/ بازی های بیشتر

در هر بازی حضوری پوکر، بازیکنان به ورژن های بازی نقدی ارائه شده از سوی سالن پوکر یا کازینو محدود است و بازیکنان باید از برنامه برگزاری تورنمنت آنجا تبعیت کنند.

پوکر آنلاین از هر چیز از جمله بازی های نقدی و تورنمنتی در طول روز، تعداد بیشتری ارائه می دهد. بازی نقدی شامل میز کامل، حداکثر 6 نفره و برخی سایت ها پوکر فولد سریع است در حالی که گزینه های ارائه شده در تورنمنت ها هم به همین تعداد گسترده و متنوع است. همچنین پوکر آنلاین جایی است که می توان بازی های تورنمنتی چون Spin and Go را به اشکال مختلف پیدا کرد.

سطوح پایین

حتی اگر بخواهید در پایین ترین سطح نرخ بازی های نقدی حضوری هم شرکت کنید، در مقایسه با پوکر آنلاین، باید سرمایه بسیار بیشتری در اختیار داشته باشید. پوکر نقدی آنلاین در پایین ترین نرخ از شروط اجباری 0.01 به 0.02 آغز می شود و حداقل ژتون ورودی به تورنمنت ها تنها شامل 5 دلار بوده و در تمام سایت ها قابل دسترسی است. در مقابل، پایین نرخ شروط اجباری بازی های نقدی حضوری یک به 2 دلار یا یک به 3 دلار است و حداقل ژتون ورودی برای تورنمنت ها، 50 دلار است که به ندرت هم یافت می شود.

به دلیل در دسترس بودن بازی های نقدی و تورنمنتی نرخ پایین حداکثری، پوکر آنلاین بهترین گزینه برای شروع و یادگیری پوکر با سرمایه پایین است. حتی سرمایه اندکی چون 100 دلار هم می تواند در صورتی که بخواهید از مبالغ پایین شروع کنید و کم کم بالا بروید، شما را وارد جریان پوکر کرده و آنجا نگه دارد.

راحتی استفاده

انجام پوکر آنلاین در مقایسه با همتای حضوری اش، فرایند انجام و استفاده ساده تری دارد. اگر فقط به یک کامپیوتر دسترسی داشته باشید، می توانید از هر جا، آنلاین پوکر بازی کنید. بازی های نقدی پوکر آنلاین جریان بسیار سریعی دارند، چون می توانید خیلی سریع وارد بازی شده، چند دست بازی کنید و میز را ترک کنید. اگر بخواهید برای یک ساعت بازی کنید، 2 ساعت استراحت کنید و یک ساعت دیگر بازی کنید، این مساله به راحتی در پوکر آنلاین میسر است.

تورنمنت های چند میزه آنلاین همانند همتاهای حضوری خوب، تعهد همزمان بیشتری می طلبد. با این حال، در ورژن آنلاین اگر به دنبال تورنمنت های چند میزه هستید، امکان انتخاب زمان شروع بازی را دارید، چون تورنمنت ها در تمام طول شبانه روز، در جریانند.

تاریخچه دست ها

بسیاری از سایت های پوکر استفاده از HUD (نرم افزارهای ثبت و ضبط کننده آمار و ارقام بازی های رقبا) مثل نرم افزارهای PokerTracker و هولدم منیجر را ممنوع کرده اند، ولی همچنان در برخی سایت ها امکان استفاده از آن ها وجود دارد. آن ها ابزاری قدرتمند برای دنبال کردن ویژگی بازیکنان و خودتان به شمار می روند که در دنیای پوکر حضوری، نظیری ندارند. حتی اگر از HUD هم استفاده نکنید، تقریبا تمام سایت های پوکر آنلاین تاریخچه همه بازی هایتان را ذخیره می کنند. می توانید بعد از پایان بازی خود به این تاریخچه ها دسترسی داشته باشید و تک تک جزئیات مربوط به تصمیماتتان را تحلیل نمایید. با در اختیار داشتن این تاریخچه دست ها، می توانید سراغ فوروم های پوکر یا حلقه دوستان قابل اتکای خود رفته و در جهت ارتقای سطح پوکرتان تلاش کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *