تاریخ:ژانویه 16, 2021

نام های کاربری در پوکر آنلاین چه چیزی می‌توانند برایتان مشخص کنند؟

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: روانشناسی پوکر

به قلم متیو پیت – اسامی برای ما بسیار اهمیت دارند، چون کمکمان می کنند هویتمان را بسازیم. البته کنترل چندانی روی اسامی خود نداریم، چون این والدین ما هستند که آن ها را برای ما انتخاب می کنند. با این حال، وارد هر سایت پوکر آنلاین که بشوید و بخواهید پوکر بازی کنید، کنترل کامل انتخاب نام کاربری یا یوزر نیم، به عهده خودتان است.

ساختن عنوان مجازی کار ساده ای است. وارد حساب کاربری خود در سایت مورد نظر می شوید، به اسمی که در نظر دارید فکر می کنید، در کادر مربوطه یادداشتش می کنید، امیدوارید کسی قبل از شما آن را انتخاب نکرده باشد، می فهمید بازیکن دیگری آن را برای خود برداشته، یک عدد به آخر اسمتان اضافه می کنید و بووووم، نام کاربری‌تان ساخته می شود.

پروسه انتخاب نام کاربری در پوکر آنلاین آن قدر ساده است که خیلی از اوقات بدون فکر انجام می شود. از این رو، نام کاربری انتخاب شده از سوی بازیکنان می تواند اطلاعاتی در مورد او لو دهد.

همانند بسیاری از نشانه ها، قبل از اینکه اقدام به تحلیل و نتیجه گیری در خصوص نام کاربری کسی داشته باشید، باید این را در نظر بگیرید که ممکن است بازیکن مورد نظر از روی زیرکی، در حال ارسال نشانه ای برعکس است تا شما سپر دفاعی خود را بیندازید. با این حال، شاید اگر بدانید یوزر نیم یک نفر می تواند همیشه حاوی اطلاعاتی ارزشمند باشد، متعجب شوید.

از جمله نشانه های رایج و بارز نام های کاربری، اعداد بعد از اسم هستند. نام های کاربری مثل Tim1995 یا Kevin1973، نشانگر سن بازیکن هستند. در مثال های بالا، به احتمال بالایی می توان گفت تیم متولد 1995 و کوین متولد 1973 است. در ادامه می توانید براساس ویژگی های بازی مشترک هر کدام از گروه های سنی، فرضیه های خود را بسازید و ببینید این فرضیه ها به حقیقت بدل می شوند یا نه.

اعداد در نام های کاربری همچنین می تواند نشانه ای از تعداد سال های انجام پوکر یا مالکیت آن حساب کاربری از سوی آن بازیکن هم باشد. نام های کاربری چون Tony2019 یا Fred07 می تواند نشان از تازه کار بودن تونی در پوکر یا سایت و انجام پوکر از 2007 از سوی فرد باشد.

یکی از مواردی که موقع تحلیل اعداد اسامی کاربری باید مدنظر داشته باشید، بررسی آواتار (عکس کاربری) بازیکن است. بازیکنی با آواتار لوگوی منچستریونایتد و عدد 99 در نام کاربری احتمالا بیشتر از هر چیزی به سه گانه یونایتد در 1999 فکر می کند. علاوه بر این، کسی با عدد 420 در نام کاربری شاید اهل حشیش باشد و بتوانید از آن به نفع خود استفاده کنید. 

اگر اعداد را کنار بگذاریم، موقع تحلیل نام های کاربری بازیکنان مختلف، به مواردی که ممکن است به یکی از پدیده های اخیر اشاره داشته باشد دقت کنید. برخی آواتارها و نام های کاربری عکس های خنده دار مشهور یا اصطلاحات رایج پوکر در سایت های مشهور و فورورم های پوکر است. این نوع بازیکنان معمولا قوی تر از رقبای میانگین شما هستند، چون مشخص است که با حضور در سایت ها و فوروم های پوکر مشغول ارتقای سطح پوکر خود هستند.

دیگر اسامی مشهور انتخابی، اسامی خنده دار یا زیرکانه هستند. بازیکنانی که اسامی خنده دار یا تخیلی چونOJ Limpsin (اشاره به نام او جی سیمپسون، فوتبالیست آمریکایی و بازیگر سابق هالیوود که به اتهام قتل همسر سابق و دوست پسرش دستگیر و طولانی ترین محاکمه تاریخ آمریکا را به نام خود به ثبت رساند{مترجم}) انتخاب می کنند، معمولا قدرت خلاقیت بیشتری در شیوه بازی خود نسبت به بقیه بروز می دهند. انگار که نام آن ها در نسبت مستقیم با رویکرد آن ها به پوکر قرار دارد. به همین ترتیب، بازیکنانی چون Y0uRcH1p5Ar3M1n3 که از ترکیب حروف و اعداد برای ساخت نام کاربری استفاده می کنند، گاهی اوقات بازیکنان زیرکی هستند که به دنبال فریب رقیب بوده و متدهای جدیدی در بازی پیش می گیرند.

باید حواستان به بازیکنانی که نام کاربریشان را صرفا برای گمراه کردن شما طراحی کرده اند، باشید. نام هایی چون WeakPassive69 (ضعیف-منفعل 69) یا NeverFoldMS (هیچ وقت فولد نمی کند MS) و شبیه این ها احتمالا در مالکیت کسانی هستند که دقیقا برعکس این عمل می کنند. نام های کاربری نسبت به الگوی شرط بندی یا دیگر نشانه ها، غیرقابل اعتمادتر هستند، ولی می توانید از آن ها برای تحلیل بخشی از وضعیت بازی رقیب شامل سن، تجربه و خلاقیت، استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *