چطور باید در پوکر آنلاین به بازیکن حرفه ای تبدیل شد؟

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: انواع استراتژی پوکر، روانشناسی پوکر

حتما شما هم مثل خیلی های دیگر تمایل دارید به بازیکن حرفه ای پوکر آنلاین بدل شوید. انجام حرفه ای پوکر و گذران زندگی از راه آن، برای کسی که عاشق پوکر است، شغلی فوق العاده به نظر می آید. با این حال، سخت تر از چیزی است که به نظر می آید. در این یادداشت، 6 توصیه کلیدی برای اینکه پوکر را تبدیل به شغل رویایی‌تان بکنید و شاید از شغل روتین و حوصله سربرتان دست بکشید را آورده ایم.

تبدیل شدن به بازیکن حرفه ای پوکر در یک قدم می تواند تنها با استعفا از شغلتان و اتکا به پوکر به عنوان شغل اصلی، انجام شود. در حالی که این کار شما را به بازیکن حرفه ای پوکر بدل می کند، به دلایلی که در پایین می آید، حتی برای مدتی کوتاه هم توصیه نمی شود.

تمام جوانب بازی را مطالعه کنید

اگر بخواهید به پوکر به عنوان یک حرفه تمام وقت نگاه کنید، مطالعه در خصوص این بازی برای بازیکنان آن، امری حیاتی به شمار می رود. وقتی به نظرتان می آید همه تحقیقات لازم را کرده و همه چیز را در مورد این بازی می دانید، باید بیشتر هم مطالعه کنید. در واقع هیچ وقت نباید از یادگیری در خصوص پوکر دست بردارید، چون در این صورت عقب خواهید ماند.

یادداشت های خوب در خصوص پوکر را بخوانید، به گروه های تمرینی پوکر ملحق شوید یا حتی مربی بگیرید. هر چیزی که بتواند سطحتان را بهتر کند، به نفعتان است. همچنین در برخی سایت ها می توانید به صورت رایگان، هولدم نامحدود و اوماها هم بازی کنید. در این شرایط، می توانید برای سرگرمی بازی کنید و پولتان را هم به ریسک نیندازید.

نشان دهید بازیکنی برنده هستید

یادتان است گفتیم کنار گذاشتن شغلتان و دنبال کردن تمام وقت پوکر ایده خوبی نیست؟ علت اصلی این است که باید قبل از آن به خود ثابت کنید راه و رسم سودآوری از پوکر را می شناسید.

ممکن است در یک تورنمنت قهرمان شوید یا به اندازه یکی دو ماه حقوقتان در بازی های نقدی موفق باشید و بعد از آن فکر کنید پوکر بازی راحتی برای گذران زندگی است. بی شک اشتباه می کنید!

برای اینکه ثابت کنید بازیکنی برنده هستید، باید در ده ها هزار بازی (اگر نگوییم  صدها هزار بازی) شرکت کنید. اگر در بلندمدت بازیکن برنده نباشید، دست از پا درازتر به محل کار سابقتان برمی گردید و انتظار دارید دوباره استخدام شوید.

واقع گرا باشید

بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید بازیکنی برنده هستید، باید مشخص کنید چند دست یا تورنمنت باید برای برابری کردن با حقوق سابقتان، بازی کنید. اینجا است که خیلی ها شکست می خورند. وقتی جایی استخدام هستید، فارغ از اینکه در طول ماه چقدر بازدهی داشته اید، در آخر ماه مبلغ مشخصی دستمزد می گیرید. حتی اگر در تعطیلات بوده یا مریض بوده باشید هم حقوق می گیرید.

اگر بفهمید باید 5 روز هفته از رختخواب بیرون بیایید و سراغ کار بروید، احتمالا به سرتان می زند به شغل قبلیتان برگردید. خب اگر هیچ کدام از این ها درست نباشد چه؟

شاید انتظار داشته باشید سالی 150 هزار دلار درآمد داشته باشید. مبلغ دور از دسترسی نیست، ولی حداقل 3 هفته تعطیلات و 2 هفته بیماری یا مهیا نبودن شرایط حضور در بازی ها را هم در نظر بگیرید. همچین از خود بپرسید واقعا آماده اید هفته ای 60 ساعت پیش میز نشسته و بازی کنید؟ به نظرتان می توانید در بازی ای 0.25 به 0.5 دلار (شروط اجباری)، آنقدر پول دربیاورید که استعفایتان توجیه شود؟

چند نفر از بازیکنان آنلاین پوکر وجود دارد که 12 ظهر از خواب بلند می شوند، تنها 2 ساعت بازی می کنند و بعد سراغ لذت بردن از زندگی ایده آل می روند؟ پاسخ عدد بزرگی نیست و کسانی هم که می توانند، در پوکر آنلاین به صورت طولانی مدت موفق نیستند.

پوکر حرفه ای را امتحان کنید

حتی اگر تمام موارد بالا را هم انجام داده باشید، باید برای دوره ای کوتاه، پوکر حرفه ای را امتحان کنید تا تجربه گذران امور از راه پوکر دستتان بیاید.

یک هفته تعطیلی بعدی محل کارتان را به پوکر اختصاص دهید و 5 روز پشت سرهم هیچ کاری غیر از بازی نکنید. حداقل می دانید اگر هم هفته بدی داشته باشید، مرخصی با حقوقی پشت سر می گذارید. شاید بعد از این هفته، این که چقدر انگیزه کمتری برای دنبال کردن حرفه ای پوکر دارید، برایتان تعجب آور باشد یا اینکه بعد از 4 ساعت بازی یکسره هیچ تمرکزی برایتان نمی ماند یا اینکه بعد از 15 باخت در 3 روز اول، در روز بعدی دیگر تمایلی نداشته باشید 7 صبح از رختخواب بیرون بزنید. مهم است که قبل از شروع حرفه ای پوکر بفهمید برای پوکر تمام وقت ساخته شده اید یا نه.

حساب بانکی بزرگی بسازید

اگر تمام موارد بالا را به طور جامع بررسی نکرده اید، ولی همچنان به پوکر تمام وقت فکر می کنید. مشکلی نیست، ولی آیا اوضاع حساب بانکی و دیگر امور مالیتان روبه راه است؟ بسیاری از بازیکنان حرفه ای پوکر ترجیح می دهند هزینه 6 ماه زندگیشان را با در نظر گرفتن این نکته که ممکن است همه پول هایشان دود شوند، در حسابی جداگانه کنار بگذارند. دست زدن به حساب بانکی پوکر برای پرداخت قبوض‌تان، ممنوع است!

حساب بانکی شما به عنوان یک بازیکن حرفه ای، باید بزرگتر از بازیکنان تفننی باشد، چون قطعا نمی خواهید در بین سطوح پوکر، جابجا شوید. این اتفاق باعث می شود رسیدن به اهداف مالیتان سخت تر شود.

حرفه ای عمل کنید

حتی اگر به خاطر پوکر، آزادی عمل داشته باشید که برای گذران زندگی بازی کنید، نباید رویکرد حرفه ای خود را از دست دهید. بسیاری از بازیکنان خوب پوکر به شدت منظم هستند و این رویکرد را در تک تک روزهای زندگیشان پی می گیرند.

در محل کارتان هم احتمالا آهنگ راک گوش نمی کنید یا پایتان را روی میز نمی اندازید، پس در پوکر هم نباید چنین کنید. چطور بازیکن حرفه ای پوکر شوید؟ با رفتار به شکل حرفه ای ها شروع کنید!

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *