چطور نشانه ها را در پوکر کنترل کنیم؟

در سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال، نشانه های روانشناسی در پوکر و بازی خوانی در پوکر را بیاموزید.

شما در پوکر باید یاد بگیرید چطور می توانید با استفاده از اطلاعات، رفتار خودتان را روی میز پوکر کنترل کنید تا نشانه ای دست کسی ندهید.

برنده شدن در پوکر بیش از هر چیزی به داشتن استراتژی مناسب در بلندمدت برمی گردد. همچنین باید آن قدر مهارت داشته باشید که ضعف استراتژی دیگر رقبا را تشخیص دهید. هیچ کدام از این اصول بنیادی اما ربطی به درک رفتار فیزیکی بازیکن ندارد. با دانستن این مساله، باید اشاره کنیم درک الگوهای رفتاری فیزیکی بازیکن و صحبت های شفاهی اش، می تواند خیلی در پوکر جلویتان بیندازد، ولی به عنوان یک مبتدی، همیشه باید قبل از رسیدن به بررسی نشانه ها، دیگر استراتژی های پوکرتان را تقویت کنید، چون این موارد اهمیت بسیار بالاتری دارد.

علاوه بر این، سطح بازی در سطوح مبتدی آن قدر پایین است که تنها با ارتقای استراتژی های بنیادی و چگونگی شرط بندی مناسب، می توانید نرخ بردتان را بهتر کنید.

در کنار این ها، باید یاد بگیرید نشانه ای از خودتان بروز ندهید یا در اصطلاح پوکر Unreadable باشید. در سطوح پایین هم بازیکنان با دقتی پیدا می شود که حواس شان به رفتارتان خواهد بود و به دنبال سردرآوردن از دست تان خواهند بود. در شرایطی که در سطح مبتدی نباید زیاد وقت تان را صرف خواندن ذهن دیگران بکنید، باید حواستان باشد دیگران نتوانند شما را رمزگشایی کنند. در ادامه چند توصیه برای بازیکنان مبتدی داریم تا کمک شان کند در بازی هایشان، دست شان را برای کسی رو نکنند:

حواستان باشد بعد از شرط، کجا را نگاه می کنید

بعد از شرط یا افزایش مهم در بازی، باید حواستان باشد کجا را نگاه می کنید. خیلی از بازیکنان الگوهای رفتاری تکراری دارند و بعد از شرط روی دستی قوی یا ضعیف، به جهت خاصی نگاه می کنند. مثلا برخی بازیکنان بعد از شرط با دستی قوی، به رقیب زُل می زنند چون راحت تر هستند. دیگر بازیکنان در چنین شرایطی، سرشان را پایین می اندازند.

اگر با دست قوی یک جور رفتار نشان می دهید و با دست ضعیف رفتارتان عوض می شود، احتمالا بقیه این رفتارتان را تشخیص می دهند. بعضی ها هم هستند که بعد از شرطی خوب، به وسط میز خیره می شوند.

حواستان باشد چقدر طول می کشد شرط، کال یا چک کنید

خیلی از بازیکنان موقع شرط، رفتارهای تکراری دارند. مثلا برخی ها ممکن است زودتر بلوف بزنند و موقع شرط با دست قوی، زمان بیشتری صرف کنند یا با دست قوی، زودتر کال کنند. نکته اینجا است که حواستان باشد چقدر طول می کشد اقدام کنید، چون می تواند اطلاعات در اختیار رقیب، بگذارد. از این رو، بهتر است قبل از شرط، چند ثانیه صبر کنید تا رفتارتان تعادل لازم را داشته باشد.

سعی کنید در جریان بازی، نقش بازی نکنید

بازیکنان مبتدی در جریان به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه، نقش بازی می کنند. معمولا موقع داشتن دست های خیلی قوی چنین اتفاقی رخ می دهد. مثلا وقتی کسی دست قوی دارد، ممکن است موقع شرطی بزرگ، شانه هایش را بالا بیندازد. یا بازیکنی ممکن است موقع یک شرط خیلی خوب، بگوید فقط چون شما فولد کردید، شرط می بندد.

اگر می خواهید آگاهانه اقدام به رفتاری فریب آمیز بکنید، احتمالا بازیکنان باتجربه ای دور میز هستند که از کارتان سردرمی آورند.

سعی کنید تعادل رفتاری را حفظ کنید

شاید فکر کنید خونسرد و ساکت ماندن در طول دست بتواند استراتژی بسیار خوبی باشد، ولی خیلی از بازیکنان باتجربه هستند که در جریان بازی خیلی کارها می کنند که اصلا لازم نیست.

سرگرم شدن دور میز پوکر و لذت بردن از آن هیچ اشکالی ندارد، ولی یادتان باشد اگر در جریان بازی زیادی خونسرد و ساکت باشید، احتمالا اطلاعات مهمی برای رقبای مجرب فاش می کنید.

سوالات رایج در خصوص نشانه های پوکر

نشانه های پوکر چه هستند؟

اشاره به رفتارهای فیزیکی یا صحبت های لفظی رقیب دارد که به نوعی در خصوص قدرت دستی که در اختیار دارد، ارائه اطلاعات می کنند.

چطور می شود یک نشانه پوکر را تشخیص داد؟

بعضی نشانه های پوکر به راحتی قابل تشخیص است. دیگر موارد ممکن است سخت تر باشد. برای همین هم هست که باید رفتار رقیب را در بلند مدت کاملا موشکافی کنید تا بتوانید واکنش هایشان در شرایط مختلف را در اختیار داشته و مورد قضاوت قرار دهید.

چطور می توان تشخیص داد کسی در پوکر بلوف می زند؟

تماس چشمی، لرزش دست، نیم نگاه به چیپ ها و موبایل و صحبت حین بازی از جمله رایج ترین نشانه ها در پوکر است. درک این نشانه ها و تشخیص آنها در رفتار بازیکنان (مثل برعکس وانمود کردن قدرت دست) می تواند کمک تان کند بلوف ها راحت تر تشخیص دهید.

آیا در پوکر آنلاین هم می توان نشانه ای تشخیص داد؟

بله. با وجود اینکه بازیکنان آنلاین از بازیکنان حضوری متفاوت هستند، با دقت روی سایز شرط، مدت زمان تصمیم گیری و دیگر رفتارها، نشانه ها را تشخیص داد.

مطالب مکمل:

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *