هفت استراتژی برای یادگیری موثر پوکر

سلسله مطالبآموزش پوکرمجله بخت و اقبال:استراتژی پوکروروانشناسی پوکر

به قلم دکتر پاتریشیا کاردنر– پوکر یکی از پیچیده ترین بازی های ابداع شده است، ولی آدم های بی شماری هر روز تلاش می کنند در آن استاد شوند. متاسفانه راه رسیدن به چنین هدفی بسیار طولانی، سخت و چالشی است و خیلی ها هم به آن نمی رسند.

دوست دارم هفت استراتژی مناسب که باید برای رسیدن به استادی در پوکر ضمن رویکرد ذهنی مثبت، دنبال کنید را با شما مرور کنم:

هر روز زمان بیشتری صرف ارزیابی بازی خود بکنید

همان طور که ورزش می کنید، دوش می گیرید و فعالیت های روزانه‌تان را انجام می دهید، زمانی را هم صرف ارزیابی بازی خود کنید. اخیرا چطور بازی کرده اید؟ آیا به شکل رضایت بخشی پیشرفت می کنید؟ آیا لازم به تغییراتی است؟ آیا روند یا الگویی در بازیتان دیده می شود که باید به آن رسیدگی کنید؟ چه چیزی خوب پیش می رود؟ چه کاری برای پیشرفت بیشتر می توانید انجام دهید؟ زمان گذاشتن دور از میز می تواند تفاوت بزرگی برایتان ایجاد کند.

ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی (Mindfulness) مربوط به آگاهی از افکار و احساسات به شکل کاملا بی طرف است. به معنای عملی، اشاره به درک چیزهایی که می بینید و حس می کنید، دارد. وقتی پای میز هستید و اوضاع خوب پیش نمی رود، آیا وارد پروسه ملامت شخص خودتان می شوید؟ آیا عادت های بدی مثل سردرگمی، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل پیدا کرده اید؟ درک احساسات به معنای تسلیم شدنتان مقابل آن ها نیست. ذهن آگاه بودن همانند تاباندن چراغ قوه به داخل ذهن شما است و می تواند کمکتان کند بیشتر در مورد خودتان یاد بگیرید.

نقاط ضعف و موارد لازم را با بی طرفی پیدا کنید

به منظور توجیه بازی بد یا اشتباهات غیرعمدیتان، بهانه تراشی نکنید. با نگاهی بی طرفانه به دنبال پیدا کردن نقاط ضعفتان بگردید. تنها راه رسیدگی به ضعف ها، صادق بودن با خودتان است.

با شکست دوست شوید

ارتکاب به اشتباه از جمله سریع ترین راه های ارتقای بازیتان به حساب می رود. بسیاری از انسان ها از ارتکاب اشتباه می ترسند چون ترس از شکست به طور عمومی در وجود همه دیده می شود. با این حال، اگر وقت بگذارید، اشتباهات را بررسی کنید و راه حل رفع آن ها را پیدا کنید، سریعا پیشرفت می کنید. دلیل این است که داده های احساسی خیلی سریع در ذهنمان، جا می گیرند و هر بار که اشتباهی مرتکب می شوید و واکنش احساسی منفی به آن دارید، نشانه آن است که لازم است بازی خود را مرور کرده و یاد بگیرید.

برای یادگیری چیزهای جدید انعطاف نشان دهید

اگر نتوانید همزمان را روندهای پوکر پیش بروید، از این بازی همیشه در حال تغییر عقب می مانید. بهترین بازیکنان همواره مشغول یادگیری بوده و دنبال منابع جدید می گردند. خلاقیت از جمله قابلیت های یک استاد است. هر بار که چیز جدیدی یاد می گیرید، ببینید چطور می توانید این اطلاعات را وارد بازی خود کنید.

تاریخچه دست هایتان را یادداشت کنید

این تاکتیک خاص، می تواند باعث پیشرفتتان در طول زمان شود. به دست هایی که خیلی خوب بازی می کنید و دست هایی که گیجتان می کنند، دقت کنید. از یک دوست یا مربی بخواهید بازخوردش از بازیتان را در اختیارتان بگذارید. نوشته های مربوط به بازی ها می تواند ابزار قدرتمندی برای دیدن الگوها و روندهای بازیتان باشد.

متواضع بمانید

پوکر همواره در حال تحول است و استادی کامل در آن امکان ندارد. اینکه فکر کنید تمام قوانین مربوط به این بازی را آموخته اید، به این معنا است که از حرکت ایستاده اید. از شنیدن بازخوردها و البته انتقادها استقبال کنید. با پذیرش توصیه ها و عمل به آن ها، شانس بالایی برای تغییر همراه با بازی خواهید داشت. پیچیدگی پوکر می تواند یادگیری آن را برایتان چالشی کنید، ولی با پیروی از توصیه های بالا، می توانید مسیر خود را راحت تر کنید. بسیاری از ما به دلیل اینکه یک بازی سرگرم کننده است وارد آن می شویم، ولی تبدیل شدن به عنوان یک بازیکن برنده و این طور ماندن، سرگرم کننده تر هم خواهد بود.

مطالب مرتبط:

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *